Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Filtr do želvarka?

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Filtr do želvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2018 21:41 effel Re: MomoMMC
Moc děkuji za rady, přesně tohle jsem potřebovala vědět. Zařídím se podle toho :) Koupím předfiltr a doufám, že to dohromady bude výkonnější, než ta moje mrška. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2018 10:10 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: effel
Ahoj
Ak nemas moz casu externy filter moze byt dobra volba ale pri zelvach odporucam dat aj predfilter lebo sa ti bude zanasat neskutocne rychlo. Najlepsi je klasicky akvacit TM20 ale ten korky velmi rychlo rozhryzu a tak je to najlepsie schovat za prepazku so sietkou aby sa k nasavaniu dostal len bordel.
Ako naplne do filtra ku korkam odporucam klasicky TM20 a max nejake obycajne keramicke valceky.

Takto ti udrzba vynde na dolievanie odparu a raz mesacne vymenu 1/3 vody. Ja cistim svoje zabudovane molitany TM20 na cerpacich hlavach raz za pol roka, dolievam odpar raz tyzdenne a raz za 2 mesiace menim 1/2 vody (mrkni moju prezentaciu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 21:27 effel – Filtr Eheim Classic 2213020
Ahoj lidi,

potřebuju radu. Trošku na úvod. Mám želvu nádhernou, můj bratr ji před 36 lety dostal od maminky, pak se přestěhovala k babičce a pak i s babičkou ke mě. Už je to spousta let, za tu dobu jsem zvětšila velikost akvária asi na dvojnásobek, ale nikdy jsem si to pořádně nenastudovala a želva prostě byla a nijak viditelně nestrádala. Údržba probíhala zhruba 2x týdně kompletní výměnou vody a vedlo to k pořízením velkého vnitřního filtru, který je na dvě věci. Ale před půl rokem jsem si splnila sen, pořídila si rybičky a společně s nimi jsem začala studovat i nároky želvy. Tak jsem došla k tomu, že mi teď v hale stojí velké bazarové akvárium 100x40x50cm. Je to to pětistranné akva, takže objem asi 120l. Společně s ním jsem dostala i Eheim filtr. Výkon by měl být dostačující. Koukala jsem na řadu prezentací, ale co se filtračních náplní týče, moc z toho moudrá nejsem. Byla jsem povýšená, změnila se mi pracovní doba a mám o dost méně času. Filtr by měl stačit, ale zajímalo by mě, jak nejefektivněji vyladit filtrační náplně, abych si mohla trošku oddechnout od neustálé výměny vody? A byla bych ráda, pokud má někdo zkušenosti, jak často dělá údržbu? Já mám momentálně třeba i pět 12h směn v kuse a další dva dny jsem po nich úplně mrtvá, což je týden, kdy se prostě nikdo nemůže starat. Jak máte řešenou čistotu vody vy? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2018 14:13 Michaela Re: Landvir
Ahoj, moc děkuji za radu, to mě vůbec nenapadlo ho dát na plocho :-D super díky moc:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2018 11:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Michaela
Ahoj Míšo, nevím, co máš přesně za filtr, kdyžtak přidej fotku, ale z hlediska záruky a funkčnosti by měl být určitě celý ponořený, tím že ho máš nad vodou dost trpí ta vrtulka a motorek, který vodu vyhání ven. Jak sama píšeš, když je pod vodou tak "nechrčí". Když ho zapneš nad vodou, tak přisává vzduch a to je to chrčení, když už je rozběhlej a vodu odebereš, tak může bez problémů fungovat, ale je otázka jak dlouho??....toť asi tak můj názor. Pokud bys chtěla mít méně vody, pak zkus třebas nějakej vnější závěsnej filtr a nebo ten co máš dej naležato(jestli rozumíš), prd se stane a je to pořád menší zlo, než ho mít nad vodou. Ať se daří, Jarda. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2018 09:54 Michaela – Rada s filtrem
Dobrý den, prosím o radu. Koupila jsem želvičce filtr, má zatím menší provizorní akvárium (je to nalezenec), větší teprve sháním. Nemá tam tedy ještě tolik vody, aby byl filtr celý ponořený. Myslela jsem, že ani nemá být, že by měl být ten "výfuk" filtru přesně na hladině, ale na obrázku byl nakreslený filtr celý pod vodou. No, prostě ten "výfuk" toho filtru je teď momentálně pár cm nad vodou. Po zapojení filtr nefungoval, jen chrčel. Přišla jsem na to, že tam tedy musím dát víc vody, aby se ten "výfuk" také dotýkal hladiny. Když to ale udělám a vodu potom uberu (když je tam moc vody, má želva zatopený ostrůvek), filtr nepřestane fungovat. Až když ho odpojím a znovu zapnu, zase začne chrčet a musím dolít vodu po výfuk. Nenapadá vás, jak je to možné? Možná se ptám na blbost, ale jsem ve filtrech fakt amatér :-D díky za jakoukoliv radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 16:30 veribr
Ja filtre do terária s korytnačkami neuznávam, ale pokiaľ chceš, tak pozri na www.slevovy-kod.cz/ , mal by si tu nejaké filtre nájsť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 02:07 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Kača
Eheim je naprostá špička v celosvětovém měřítku a Fluval hodně blízko k vrcholu. Obě značky jsou vysoce spolehlivé s mimořádně dlouhou životností, zkrátka německá kvalita. Atman už je druhá liga, kus od kusu jiná zkušenost (montují to na Tchai-wanu), to už mi připadá lepší polský Aquael (na první dva ale nemá). Rozhodně se vyhni italským Genio - to je aušus, a pro jistotu i "neznámým" značkám jako Elite apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2017 12:55 Kača – Externí filtr
Ahoj, můžete mi někdo poradit s výběrem externího filtru do želvária? Obsah vody je cca 125 litrů a plave v něm jedna dospělá želva. Momentálně žádný filr nemáme a údržba probíhá pouze častou výměnou vody. Chtěla bych pořídit filtr z druhé ruky max. do 2000,-. Našla jsem tyto: Eheim 2213 nebo 2215, Fluval 305,Atman CF 800. Máte s nimi někdo zkušenost nebo můžete doporučit nějaký jiný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 13:35 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: lukas34
Na ten vodny stlpec je tezke odporucit nejaky filter. Skus pozriet po vonkajsom Aquael ktory vyzera ako plastova 5l flasa (myslim, ze som ho videl na akva-tera.sk/cz). Ten je usposobeny na rozne pouzitie a ak dobre zafixujes hadice bude ok. Plus dal by som rampu s rozstrekovanim na sklo oproti nasavaniu a naplne usposobil na hrube necistoty. Bodlo by ak by si mal prezentaciu a bolo by vidno ako to mas.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 21:28 Muž Marffy [4] - Želvy
Zdravím, s vnějším neporadím to spíš jiní borci tady ale vnější každý kdo ho má tak ti poví ,že je lepší. Já mám vnitřní EHEIM Vnitřní filtr Pick-Up 2012 200 L mám ho v 120L terárku ,ale problém by byl u tebe ta výška sloupce filtr má 275 mm na výšku je tam dost velká filtrační hmota a to je u vnitřních základ aspon si to myslím :) na vnější nemám místo kde bych ho dal zatím ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 19:36 lukas34 – Filtr do želvarka?
Ahoj jaky vy používáte filtr v želvárku?Já mám zatím Aquael Fan2 ale přešel jsem na větší akvárko cc 100l a výška sloupce 27cm.Hodně hledám na netu,ale zatím jsem se moc nerozhodl.Jen uvažuji bud vnitřní filtr Eheim Aquaball a nebo vnější Eheim clasis.Díky za rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 170x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1419-filtr-do-zelvarka