Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

věk hadů

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
věk hadů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:17 Muž Syndrom [6] - HadiRe: Daki
hehe gratuluji k uspesnemu premluveni manzela z jednoho na dva hady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 18:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
Hlavně nebrat albíny - jsou to od přírody slabí jedinci... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 08:51 Daki
Tojo jsou krásný a těch jejich barevných forem ten pán zrovna bude mít jak klasické guttky,tak i amalena,takže mi to trochu trvalo kterou,protože se mi líbí obě a nakonec to dopadlo tak,že bude jeden ten a jeden ten :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 20:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
Do začátku dobrá volba palec a gutáty jsou nádherný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 18:13 Daki
Pro užovku červenou sice se mi líbí i ta korálovka šedá mimochodem mě i nadchla ta vaše Káťa stydim :) tak třeba potom časem bude i to,ale ted budou užovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 12:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
A pro jste se nakonec rozhodli...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:12 Daki
Ahoj děkuji za optátní.Zatím ještě ne,ale už mám předběžnou rezervaci u jednoho pana chovatele a měli by být kolem srpna :-) tak už se teď těším potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
Tak co hadík na palubě.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 19:11 Daki
Tak hlásím pokrok hadík je schválený,ale mám 2 možnosti bud by se mi podařilo prodat akva,což tomu nevěřím už jsem to jednou zkoušela :-( a nebo vymyslet jak to udělat aby se nemuselo řezat což asi taky není reálné,ale hlavně,že má vybrané terko dneska se na jedno díval ve zveráku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 19:19 Daki
hmmm tak nic má to pěkně blbé rozměry ted jsem to byla změřit ve sklepě š38x h27x v 39 :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 18:31 Daki – Re: Pogona
Jooo? já myslela,že to je hodně pidi kor na hadíka já jsem počítala možná s nějakou ještěrkou a takové rozměry to cca má.a co by se tam vlezlo za korálovku jdu prošmejdit atlas...jiank no taky v to doufám,ještě jsem na žádné nebyla a když tak se aspoň pokochám a případně poberu rozumy :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 17:57 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
Díky za chválu.Nápad je skvělej, tohle většinou zabírá, když to člověk vidí naživo a né jen že se o tom doma mluví ;-)
I ve 40l lze chovat hada, záleží na rozměrech např. 40l s rozměry 50*40*20cm v pohodě stačí např. na nějaký druh korálovky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 15:23 Daki
Tak jsem zase tady.Vymyslela jsem plán,zavedu hlavu rodiny na teraburzu pokud tady v ostravě teda nějaká bývá a uvidíme co mi pak řekne tam :) to je plán co?protože si myslím,že tam i ty hadíky budou mít levnější než ve zveráku mají děsné pálky a taky jak tak čtu asi bych si to nelajzla hmm no ještě mám 40L akva a to by vůbec nebyl problém rozbombardovat,ale tam asi nic nestrčím co...zatím se stále kochám nad vašema prezentacema např dnes u pogony :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:27 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Daki
pak nezbejvá než pořídit nový terárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 09:08 Daki
No to je sice fakt,ale v tomhle fakt nevím jako had by prošel,ale to ničení-řezání toho akva je problém tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:30 Muž jammes [12] - Ještěři
funguje to přesně jak píše Pogona :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Co vím, si žena vždy prosadí co chce, alespoň tak to chodí u nás doma a u většiny kamarádů, použij všechny své zbraně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 09:39 Daki – Re: Pogona
Tak děkuji za všechno a přesně jak jsem předpokládala terko nebude,protože přece nekupoval tak drahé akva aby ho potom řezal žejo :-( ,tak budu jen dál snít třeba časem..jinak to já bych šla asi do té rašeliny mám ráda co nejvíce to uděla přírodně,tak nějakou zelen hodně větviček na šplhání

ale děkuji za vše a třeba jednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 16:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
Svítit stačí 10 - 12 hod. denně a na dno se může dát cokoli - dle libosti, novinový papír, bukové štěpky, lignocel, rašelina, písek, směs rašeliny a písku,... většinou se podklad volí podle celkové kompozice terária ( např. máš-li tam zeleň, větve, kameny - pak se hodí rašelina/lignocel, naopak do pouštního terária se samými kameny se hodí písek ). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:24 Daki – Re: Pogona
abych si to teda upřesnila takže to znamená,že se musí svítit normálně celý den. a na ten spodek je teda nejlepší co za drt.no určo mě ještě napadne více věcí,ale zatím aspoň tohle a do budoucna snad bude zrealizované
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 22:05 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
Stačilo! A vytápění zajistí obyč žárovka v květináči, topný kámen není třeba, užovka červená je noční had a v noci je stejně vypnutý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 21:38 Daki – Re: Pogona
Ono předělat to to je to nejmenší to já mám manžu zručného a s fantazii,ale spíš se bojím toho,že se mu to nebude líbit,protože je to kupované jako set a docela drahé,ale už jsem to trochu vymyslela podle tvého návodu už si dělám náčrt.Myslíš,že by stačilo,když by se oddělala jedna boční strana + máme na tom 4dílný kryt a ta zadní část je jeden pruh 15cm široký a ten by se taky udělal z té síťoviny a zbytek by mohl zůstat tak jak je?a ještě teda mě zajímá jak je to s tím vytápěním co je na to potřeba? stydim asi to zní hloupě,ale u rybek mi to je jasné + další potřebné elektroinstalace :-D To jsou teda dotazy co,ale s hadama fakt nemám zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
Předělání těžké není, stačí zapojit fantazii a pustit se do práce, je mnoho způsobů od jednoduchých po ty složité a to platí i o finanční stránce - jde předělat za pár kaček, ale taky za pár tisíc... ;-) tak prodej akva a kup terko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:08 Daki – Re: Pogona
No právě co tak tady čtu by to bylo lepší,ale z toho mám právě obavy,že už tohle manžu moc nepotěší,už tak se na mě tváříl jako jestli nejsem blázen hmm mu furt vysvětluju,že je to mín náročné jak rybky aspoň si myslím stydim a může si to člověk vzít do ruky...jsem totiž hrozný zvířofil :) už jsem si četla ten článek s tím předěláním akva na tera palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jinak do začátku je to jistě dobrá volba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 10:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daki
Pokud je to akvárko, pak by nejdřív bylo dobré trochu si stím pohrát ( to není těžké ) a předělat na terárium. Hadi totiž potřebují kvalitní větrání, jinak hrozí plíšně, prach a pod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 09:31 Daki
Tak to já se taky ráda dozvím nějaké info mám zálusk na užovku červenou :-) jen ještě trochu přesvědčit manžela aby svolil udělat tera a jsem happy.Mám nevyužité 300L akvárko,takže si myslím,že by měla solidní bejvák palec jen teda pozjištovat co potřebuje za el.vybavení atd.
díky za každý názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 22:00 invalida – Re: Pogona
No a odkad jsi? Nejdřív nastuduju...Můžeš napsat co konkrétně máš za druhy....Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 23:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Nějaký druh korálovky, příp. užovku červenou - cenově se mláďata pohybují kolem 500,- u chovatelů, nad 1000,- ve zverimexech. Odkud jsi? Nějaké mladé užovky i korálovky mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:25 invalida – ahoj
Zdravim hadology...mám hodně akvárek tak uvažuju o želvě a háděti..zvláštale poradte nejběžnější druh na začátek co studovat..případně můžete uvést přibližnou cenu atd prostě důležitý věci dík
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:20 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Jo a díky za ušetřenou práci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
U většiny hadů jsou zde ale spíš ty horní hranice... např. lampropeltis trianglum se většinou dožívá cca 12 - 15let a takových příkladů bych měl víc. Proto doporučuji u každého hada 2 - 5let ubrat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 21:48 Muž Felix [754] - Ještěři
Tak jsem to našel na www.vivarista.sk/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 06:57 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Když mi tó vyjde časově, pak nějakou tabulku spáchám, pokud mě někdo "předběhne" nebudu se taky zlobit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:39 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Saša
ta tabulka by nebyla špatná. Myslím si, že se hadi mezi lidma vyskytují čím dál častěji a leckdy ani neví, na jak dlouho se jim upisují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:37 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Biky
To není na omluvu. Proto jsem nadhodila toto téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Biky
Neomlouvej, nemáš za co, všichni se stále učíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 19:36 Žena Biky [0] - Bezobratlí
omlouvám se, mám se hodně co učit coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 18:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jojo, je to různý druh od druhu a je to na samostatný článek/tabulku.

Např. Boa se dožívají až 40 let

Eleaphe 20 - 30 let
atd., atd.,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 17:36 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: poklad
Někde na netu jsem před časem narazil na tabulku právě s těmito údaji. Zkusím to dohledat a pak (najdu-li to) sem dám link :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 16:47 Žena Biky [0] - Bezobratlí
chmm... sedm-deset let..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:50 poklad – věk hadů
Vím, že jsou tady odborníci. Mohl by tady dát někdo dohromady přehled průměrých věků nejčastěji chovaných hadů ?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 2391x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/143-vek-hadu