Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Ceratophrys cranwelli - Pacman frog

 

NápovědaFórum » Obojživelníci » Chov 

+ přidat příspěvek
Ceratophrys cranwelli - Pacman frog
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 19:57 Cherchan
Dobrý deň nevedeli by ste mi odporúčiť chovatela SR / ČR ktorý tieto žabky predáva ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 08:31 sachlj – Ceratophrys cranwelli - Pacman frog
Týden máme doma Ceratophrys cranwelli-Rohatka Cranwellova-pacman frog. Krásnou se zelenou kresbou. Zatím není moc agresivní. Zavrtala se do cca 5cm kokosové drti pro kytky, jemné, mokré. Ta hrubá z pet centra se mi nelíbí, jsou tam skoro půlky oloupaných kokosáků. Zatím svítím provizorně speciálním grow světlem pro kytky, ledkovým s masivním chladičem co vytváří tolik tepla, že to stačí. To celé ve faunáriu dostatečně velkém pro ni a vysokém aby cvrčci nevyskočili. Za krátkou dobu (doufám) budu mít prostot abych mohl 100 lt akvárium předělat na kousek životního prostoru. Prozatím jí stačí (nebo jemu)- je to tedy buď Pepík a nebo Pepina k žrádlu cvrčci (s tím taky musím pohnout abych si doma vyráběl cvrčky krmené tím co potřebuji) a nebo zoofágy. Mám připravené v mrazáku 3 pidi holátka ale moc se mi do toho nechce aby ten co první vylezl z vody žral toho co je o bambilion pokusů přírody výš. A tak spíš hledám komplexní informaci, nějakou tabulku kde bude vidět jednotlivý krmný hmyz a vyjádření co má za výživnou hodnotu. Aby se třeba vidělo, že obyčejná žížala dešťovka je vlastně to nejvýživnější co lze třeba chameleonovi nabídnout. Že ani 100 cvrčků nedá tolik minerálů jako 7mi centimetrová žížala. Ale hlavně hledám nejen tady kolegu co má doma buď holku a nebo kluka (uvidím co máme doma my-jak se u žáby pozná pindík od pipiny?) abychom mohli příští jaro vykopulovat nějaké pulce...na barvě nezáleží.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obojživelníci • Zobrazeno 33x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1481-ceratophrys-cranwelli-pacman-frog