Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Nežravost malych agam vousatych

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Nežravost malych agam vousatych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 15:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Noname
Jak píšu, pokud nevykazuje známky nemoci viz níže, pak se není třeba bát, dopadla na ni zima, s tím spojený půst a odpočinek, přes zimu pak s váhou taková zvířata stagnují, nebo i trochu zhubnou,...je to normální. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 08:08 Noname
Ted jsem si oddychla, děkuji moc za radu.. Doufám, ze se zlepší..Ještě mám problém, že už 2 týdny bepřibrala ani gram..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2018 17:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Noname
Každá agama je originál...zatímco některá Ti zblajzne dvacet cvrčků za den, pak jiné stačí dva...
Pokud agama nemá např. průjem, nateklé oči, tlamku, příp. nějaké jiné nestandartní projevy, můžeme vyloučit nemoci... S největší pravděpodobností na ni přišel zimní útlum, možná i v kombinaci s tím, že to nebude velký jedlík, jak by sis představovala. Dobré je dát jim misku s moučňáky, prosypanými vápníkem, aby si mohla kdykoli zobnout. Hodně ji ros a nezapomínej na zelené krmení ( super na vápník a fosfor je teď v zimě nasekané čínské zelí ). Terárium se jeví dobře, tak jí dej pár týdnů, uvidíš, že bude v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2018 14:30 Noname – Nežravost malych agam vousatych
Fotka k příspěvku zdravím všechny a jako začátečník prosím o radu ohledně malých agamek..
Agamku mám doma přesně měsíc. Mám problém, ze poslední 2 týdny nechce moc jist.. Prvních pár dní v novém teráriu jedla jak oživot. Nyní si ale neuloví více jak 2-3 cvrčky denně. Ma asi 16 cm a pouze 14 g.. Mám o ni strach..není aktivní, pospava na výhřevném místě. Její společnice, kterou jsem kupovala od stejného chovatele je na tom mnohem lépe..(2o cm, 24 g) Krásně papká švábi i cvrčky, zelené si vezme sama..je aktivní.. Snažím se obalovat hmyz ve vitaminech a vápníku + maji čistý vápník nasypaný na kamínku, aby si mohly zobnout.
Jinak terárium 110x70x88 (dxšxv) pod a výhřevným 45, nejchladnější 22.. Poraďte prosím..
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 32x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1493-nezravost-malych-agam-vousatych