Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaký je to druh?

 

NápovědaFórum » Hadi » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Jaký je to druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 08:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak díky za uklidnění:-DNo já to budu hlídat a uvidíme a jestli to byli jen samice,tak snad se nerozmnoží;-)I tak děktuju zatodpověď. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 23:30 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
Kamarádovi tuhle frnkly portentosy, které by měly podle všech regulí uhynout - a ony se ty mrchy začaly v jeho domě množit jak banda myší ve vlněný fusekli!
Nikdy nevěř tomu, že se nějaký uniklý šváb nerozmnoží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:08 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj kolegové, měl bych dotaz k těmto švábům (Schelfordella tartara): Dnes mně 2 samice asi někde frnkli a tak jestli se mohou v domácích podmínkách přemnožit. Většinou čtu že ne, ale pro klid duše.... bydlím v bytě cca 26°C pokojovka ;-) Díky Jarda ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 22:47 Muž Felix [754] - Ještěři
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 07:41 dan999
držím palce palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2010 23:40 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Mršky už začaly pěkně snášet (viz. samice s ootékou vlevo dole) a včera navíc dospěl první sameček (uprostřed). Ooték je už tam osm :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 00:45 Muž Felix [754] - Ještěři
Děkuji děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 00:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři
jooooooooooooo WE ARE THE CHAMPIONS potlesk palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 00:33 Muž Felix [754] - Ještěři
:) ... Ještě k té poněkud vyšší vlhkosti (navzdory obecně rozšířenému mínění švábi mokro vážně "nemusí") - jde o poněkud vyšší vzdušnou vlhkost docílenou mírným porosením části substrátu, podobně, jako se to dělá třeba u sklípkanů. V přesušeném se nemnoží a hynou, v převlhčeném taky ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 00:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři
jooooooooooooo WE ARE THE CHAMPIONS potlesk palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 00:08 Muž Felix [754] - Ještěři
Konečně jsem ty potvůrky na netu našel. Jsou to Blatta lateralis (Shelfordella tartara) vyskytující se od Egypta až po Indii. Teplomilní, preferující poněkud vyšší vlhkost a živící se ovocem, šrotem apod. Lze je chovat podobně jako banánové cvrčky, jsou prý ale jednodušší v odchovu a údajně mají ještě vyšší výživovou hodnotu než např. dubie :). Nelezou po skle a v případě úniku nedokáží v našich podmínkách přežít. Sice nemám žádného dospělého samce :-O , ootéku už ale vytvořily tři samičky, takže to vypadá nadějně i tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 21:24 Muž Felix [754] - Ještěři
Stříhat nohy je nesmysl. Jako krmení jsou ale švábi snad ještě lepší než cvrčci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 14:29 dan999
tak to dnes zkusíme (šváby jsem si přivezl z burzy, ale jen 3) radili mi jim ustřihnout nohy aby pavouka nepoškrábali nohama ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 20:27 Muž Felix [754] - Ještěři
Právě proto. I ta roska je ale rychlá jak blesk, když chce, takže by ho klidně dostat mohla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 20:20 dan999
ti švábi jsou takové rychlé potvory nebo proč by měla mít problém ho chytit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:47 Muž Felix [754] - Ještěři
Ale jo, sežrala a myslím si, že s chutí. Pokud by ho dokázala chytit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 15:16 dan999
hmm já jsem taky uvažoval o koupi švábu ale nejsem si jist jestli by moje gramostola rosea dospělá nejspíš samice by takového švába sežrala hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 12:17 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
... a neumí lézt po skle (ti moji), což je právě to, co jde germanicám vážně skvěle ;-)
Jo - a nezkrmím je! Jednak jsou to roztomilí broučínci :-D a jednak se, potvory, nechtějí nechat chytit ani v piditerku se základnou dvacet na dvacet smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 12:13 Muž Felix [754] - Ještěři
Hmmmm... tak to jsi mi pomohl :-D . Já kvůli nim visel na Googlu nejméně tak šest či sedm hodin a zatím to jediné, co jsem dal dohromady, je rozsáhlý seznam druhů, které se jim sice (světe div se ;-) ) více nebo méně podobají, vždycky je tam ale nějaké ALE.
Namátkou - Periplaneta americana (která mi nesmí do domu tone ), P. brunnea, P. australasiae, P. fuliginosa, Attaphila fungicola, Blaptella germanica (ta má taky zákaz), B. asahinai, Blatta orientalis, Eurycotis floridiana, Supella longipalpa, Pysnoscelus surinamensis, Parcoblatta pensylvanica a hromada dalších... A to je řeč jen o prťatech maličkých jak cvrček. Největší gro údajů na netu je samozřejmě o obrovácích... a hledej čudly mezi nimi hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 11:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ten sameček mi příjde jako šváb obecný :

www.ekotakt.cz/…

ta samice zas jako duběje, tak nevim co si o tom myslet.
Zkrm to a popr... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 04:17 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Další oprava - samice dole, nahoře nedospělý jedinec:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 04:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tady údajný mladý sameček, dospělý má křídla plně vyvinutá (21. 5. opravuji - je to dospělá samice, ode dneška jedna právě taková začala nosit ootéku:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 04:13 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Sice je toto vlákno v sekci o hadech, ale hodí se k využití víc, než zbytečné zakládání dalšího. Přátelé, tentokrát potřebuji radu já :) a to ohledně krmných švábů, které jsem náhodou sehnal. Od prodejce vím pouze tolik, že nelezou po skle (mohu potvrdit), samičky jsou prý ti bezkřídlí jedinci a samci mají dlouhá světlá křídla. Název ovšem bohužel ani on sám nevěděl. Namísto okamžitého zkrmení jsem se rozhodl je odchovávat (do zásoby na zimu), protože ale tento druh a tedy ani jeho nároky neznám, mohli by mi rychle pomřít při nějaké zbytečné chybě, o inkubaci ani nemluvě. Tady je skupinka ve srovnání s cvrčkem Gryllus assimilis:
(Fotky jsou hrozné, ale snad i takhle postačí :-) )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 20:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Než jsem stihl zareagovat vše již bylo napsáno, naprosto souhlasím se Sašou ano
K těm znakům stáří - u hadů je to dost obtížné, délka, kterou uvádíš je již dospělého jedince.
Jediné z čeho lze ( ale velmi, velmi orientačně ) vycházet je "perioda svleků" a další věcí je, že čím je had starší je takový """tužší""" ale to se nedá popsat takle na netu a vyčíst z fotek, to chce vzít do ruky užovku starou 2roky - 10 let - 15let a tam "vycítit" rozdíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 11:48 Filip – Re: Saša
Děkuju za odpověď. Ještě jsem se chtěl zeptat , jak může být asi stará při délce cca 180 cm a tloušťce ve střední části těla 4-5 cm nebo jestli je nějáký jiný přesnější určující znak stáří. Jo a je dosti agresivní, to se asi už nezmění,že?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 10:08 Muž Felix [754] - Ještěři
Ruku do ohně bych za to sice nedal, ale připadá mi jako hybrid guttaty (červenavé skvrny) s obsoletou (žlutavý podklad s podélnými tmavými pruhy). Oba druhy mají podobné nároky, vzrůst i chování, takže je řada chovatelů mívá pohromadě. To, vzhledem k jejich blízké příbuznosti, tím pádem často vede k samovolnému křížení. Potomstvo bývá většinou životaschopné s obdobnými nároky jako oba výchozí druhy...
Celkově - hezký nenáročný had vyžadující jen "základní" péči. Nebude sice vhodný k odchovům, jako zajímavé domácí zvíře Vám ale může dělat radost cca asi dvacet let :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 09:21 Filip – Jaký je to druh?
Fotka k příspěvku udělal jsem ještě jednu fotku, myslím ,že je o něco lepší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 23:44 Muž jammes [12] - Ještěři – Re:
mohla by to být ona, před svlekem, i když by bylo lepší nafotit celýho hada. Pokud máš zkušenosti s plazama tak ji zvládneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 23:23 Anonym – Jaký je to druh?
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím zkušené chovatele aby mi poradili, jaký druh hada se mi dostal do rukou. Kamarád se dostal do velice těžkého zdravotního stavu a jeho rodina mě požádala abych se postaral o jeho hada. Bohužel s hady mám jen letmé zkušenosti, ale mám úspěšné odchovy gekonů, tak myslím, že zvládnu i hada, jenom bych rád věděl ,s jakým mám tu čest. Můj odhad byl, že je to úžovka červená.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 1071x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/150-jaky-je-to-druh