Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Problémy s kladením vajíček

 

NápovědaFórum » Želvy » vodní 

+ přidat příspěvek
Problémy s kladením vajíček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2018 19:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Mordred
Ahoj, nevím jak je to se snášením u těchto želv, ale je problém jí udělat místo na kladení přímo v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 15:36 Mordred – Problémy s kladením vajíček
Moje samostatně žijící samice želvy žlutolící letos oslavila páté narozeniny tím, že zabřezla a začala hledat místo na snůšku. Protože žije v akvárku a venkovní výběh nemá, vybudoval jsem podle návodů z youtube hnízdící box (50 x 35 cm, jemný substrát o hloubce asi 15 cm, před vpuštěním želvy ho vždy řádně postříkám vodou).
Dávám ji do boxu třetí den, vždy na hodinu, pak ho znovu vlhčím, pak ji tam nechám druhou hodinu a pak zpátky do akvárka. Jenže želva je z nového prostředí evidentně vystresovaná a celou dobu tráví pokusy o útěk nebo dřepěním v koutě. Rozhodně se nemá k tomu hrabat hnízdo a snášet. Jakmile ji dám zpět do akvárka, je zase celá nesvá, leze na ostrůvek a snaží se hrabat.
Hnízdící box je v nejtišší místnosti, nikdo ji tam neruší a box je ze dvou třetin zakrytý, jak jsem četl že má být.
Co mám dělat, aby v pohodě snesla? Mohlo by jí vadit, že máme v bytě psa, kterého z akvárka vídá?
Díky za rady!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 23x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1517-problemy-s-kladenim-vajicek