Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá nejí. 4 roky stará

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Agama vousatá nejí. 4 roky stará
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 21:01 Žena nicooo [1]
jak to dopadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 21:30 Muž Stranoch1 [2] Re: kryndy15
Zapoměl jsem. Beru UVB. 200 má 13W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 21:29 Muž Stranoch1 [2] Re: kryndy15
Jak jsem psal. Myslím si že je slabá. Zkus si něco přečíst na netu. Já mám v jednom 150 a ve druhém 200.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 17:59 kryndy15 Re: Stranoch1
ty by jis doporucil jinou? tu co mas ty napriklad nebo jinou? na penezich nezalezi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 19:01 Muž Stranoch1 [2] Re: kryndy15
Uvb ano. Tu co mas na mysli ty tak ta se mi zdá slabá. Na dosviceni jsem dřív používal normální zářivku, ale musel jsem ji vyměnit. Byly líný, neaktivní atd. Přitom někdo používá obyč zářivku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2018 09:50 kryndy15 Re: Stranoch1
spíš jen na uvb, na dosvícení tam dám normálně zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 20:20 Muž Stranoch1 [2] Re: kryndy15
Nevim.zda se mi to nešťastný reseni. Na teplo stací obyč bodovka 60 W. Mam ji ta ke. Ale ta UVB? Nevím. Připadá mi na dosviceni nebo na hodně malinkatý terarko. Na tvou velikost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2018 19:18 Žena nicooo [1]
Ohledně tepla uvidíš až tam dáš to UVB a tu co už na teplo máš a změříš, podle mě to bude stačit. Jinak na teplo stačí úplně obyč žárovka nemusíš kupovat tera. Ty na teplo praskaj úplně stejně jako obyč, aspoň co mám vyzkoušený s ExoTerrou :) a je rozdíl, když ti odejde, kupovat žarovky za 100-200 kus nebo za 50 ;-) službu udělají stejnou. Oni ty UVB se nezdají, ale taky trochu topí. Spíš jde o to, aby měla agamka dostatek světla jestli tam budeš mít jen žárovky a to ještě u sebe, ta zářivka by se tam asi šikla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 17:49 kryndy15 Re: Stranoch1
a na teplo? nebo ti stačí tyhle?premyšlím jestli nekoupit ještě tuhle zoomex.cz/…
jinak mám zoomex.cz/… na teplo
uvb budu mít zoomex.cz/…
a teď jen přemýšlím jestli tam přidat zářivky či nikoliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2018 17:40 Muž Stranoch1 [2] Re: kryndy15
Ja mam tuhle www.zbozi.cz/…/ a na dosviceni www.zbozi.cz/…/. To co jsi tam dal ty tak jsem se dočetl ze to je na vivaria.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 17:34 kryndy15 Re: kryndy15
Ještě bych se chtěl zeptat, jestli bude stačit jen UVB, žárovka na teplo nebo tam mám přidat zářivku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 17:32 kryndy15 Re: Stranoch1
klasickou myslíš 60W klasickou žárovku ne? UVB dám vedle a žárovku spustím vedle toho na výhřevné místo, to bude stačitt na vytopení ne? jinak děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 17:28 Muž Stranoch1 [2] Re: kryndy15
Do toho já bych nešel. Nemam s tím zkušenosti. Klasická bodovka na vyhrev. Uvb a něco ne dosviceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 17:21 kryndy15 Re: nicooo
rozměry jsou 100/70/60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 14:34 Žena nicooo [1]
To se těžko radí, když nevíme ani rozměry terárka. Je to docela velká watáž. Co jsi tam měl před tím? Jestli jí to vyhovovalo, tak bych asi neměnila. Opakuju se, ale v agamách trochu tápu, takže záleží jestli jí stačí to mít u výhřevnýho místa, pak by podle mě stačila i nějaká klasická kompaktní žárovka, třeba zoomex.cz/…

nebo jestli potřebuje všude, tak zářivku. Pokud jsi výbojku neměl, ani předřadník, tak nevím, je to docela drahá, možná zbytečná záležitost, pokud to opravdu nepotřebuje takhle. Pokud jo, tak do toho jdi, to je bez debat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 11:45 kryndy15 Re: Stranoch1
dobřže děkuzji, zkusím zapnout uvb a pak dám vědět, nedávno mi jedna došla teď přemýšlůím jakou koupit. co myslíte o terashop.cz/…. Sun lux 70w? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 05:53 Muž Stranoch1 [2] Re: kryndy15
Přesně jak píše nicooo. Hledal bych problém v uvb. Když není tak nezerou. Já mám vyhrevnou žárovku, vedle uvb a ještě jsem musel celé terarko dosvitit zářivkou uvb. Mel jsem podobný problém s nezravosti. To že ti teď zaleza a schovává je v poho. Terarko máš u okna. Je tam vysoká teplota. Já jsem momentálně vypnul ohřev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 21:49 Žena nicooo [1]
To může být taky tím UVB, bez UVB se vůbec nebo špatně zpracovávaj vitamíny ve kterým se balí hmyz a když zvíře nemá vitamíny a vápník tak může bejt apatický, nejíst a podobně, ale, jak řikám agamu nemám ,tak to je spíš obecná rovina co si myslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 20:35 kryndy15 Re: nicooo
Ano, hnmed jak ji behem tydne prestehuji bude tam mit novou uvb, ale porad i kdyz se venku rozjede. Beha po zahrade, tak porad ani na zahrade si zelený nevezme. Všchno kormě cvrčků nejí. Proto nevím co s tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 20:09 Žena nicooo [1] Re: kryndy15
To, že je u okna na sluníčku jí s UVB nepomůže, neprochází sklem. Agamu nemám, ale prý je celkem dost náchylná na UVB, respektive, že ho dost potřebuje. Jestli, že ti "ožije" venku pod přímým sluncem bych viděla jako důkaz, že tady je hlavní problém. Nedostatek UVB. Pokud nemáš na čas zdroj UVB měl bys to řešit nějakým AD3 přípravkem. Každopádně co nejdřív pořídit žárovku nebo zářivku s UVB
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 17:10 kryndy15 Re: Stranoch1
ano jistě, promiň, spíš jsem myslel, jestli někdo nemá podobný problém.
Je to samec, kálí úplně v pohodě, žádní červi, či průjmy.
Terárko teď během týdne bude mít nové. Zkouším doplňovat vitamíny (roboran H). UVB teď delší dobu nemá, ale každý den je na sluníčku. Terárko má přímo u okna, takže teplo i světlo k ní proudí, ona si steejně raddši zaleze do rohu a odpočívá. Pokud ji nevytáhnu na zahradu, v terárku ani neběhá. Fotky v nejbližšíš době přidám. Přemýšlím, že bych ho vzal k veterináři, ale prvně jsem chtěl zkusit toto forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 16:49 Muž Stranoch1 [2] Re: kryndy15
Ahoj.
Těžko se radi když nevíme vůbec nic. Pohlaví, jestli kálí a jak často. Terarko jak vypadá. Světla. Teplota. Atd. Zkus doplnit. Nejlepší je založit prezentaci. Popravdě tam vše napsat. A samozřejmě fotky neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2018 14:06 kryndy15 – Agama vousatá nejí. 4 roky stará
Ahoj, už nějakou dobu pozoruji, že mi agamka nejí. Přijde mi, že také je méně aktivní než bývala. Když jí tam dám saranče/cvrčka, ani se nehejbá, nebo až přijde úplně k ní, popř když jí ho dám k tlamičce. Dříve běhala po terárku a lovila vše co se hýbalo. Když ji dám zeleninu/ovoce, ani se toho nedotkne, pokud ji to přiblížím k puse, začne zavírat oči. Na váze ani na pohled vůbec nehubne.
V terárku, když se ráno rosvítí, tak pořá leží na jednom místě. Když ji dám na zahradu, tak tam se po nějaké chvilí rozběhne a je aktivnější. Nepříjmání zelené potravy a veho kromě hmyzu mi dělá nejvetší obavy. Poraď te mi prosím, co bych měl udělat. Netuším čím by to mohlo být. Děkuji za odpověď

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 132x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1524-agama-vousata-neji-4-roky-stara