Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jak začít s chovem such. želvy?

NápovědaFórum » Primáti » Chov 

+ přidat příspěvek
Jak začít s chovem such. želvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 11:56 R Muž Landvir [215] - JeštěřiRe: Tereza
Ahoj Terezko, myslím že pokud má želva dostatek tvrdých předmětů v teráriu k okusu včetně sépiové kosti, neměl by být tak velký problém s přerůstáním zobáku...
Každopádně zkus přihodit fotku jestli je to opravdu tak nutné. ;-)
Nemám sám s tím velkou zkušenost, ale zapravuji kozám paznehty a koním kopyta a bude to skoro to stejný :-D
Nee teď vážně, vůbec se toho neboj, nic na tom není...mrkni na odkaz co ti sem dávám, je tam vše perfektně popsáno a určitě si s tím poradíš sama, zkus prvně jen pilník a uvidíš, že to není tak zlé. Želvy to nikterak nebolí.
Odkaz:
euzelva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 10:14 Tereza - Ještěři – „Údržba“ želvího zobáku
Dobrý den, mám želvy žlutohnědé cca 2 roky. Mám i příručku chovatele a v ní je napsáno že by se jim měl strouhat zobák. A že když to zanedbám tak nemůžou želvy přijímat potravu a následně umřít.Jenže jsem to ještě nikdy nedělala a mám trochu obavy. Chtěla bych nejdříve vidět jak to dělá někdo zkušenější ale když jsem hledala veterinu co se specializuje na plazy, našla jsem nějakou pohotovost a je mi blbý jezdit s nima na pohotovost když vlastně ani nevím jestli je to nezbytné. Moc se mi do toho nechce a nevím jak to udělat.

Není tu někdo kdo má s želvami dlouholetou zkušenost a poradil mi jestli se mám o to pokoušet?

Děkuji moc za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 21:09 Muž $ [0] - Želvy
Zrovna o tom ovoci pisou ze by mělo tvorit jen 10% stravy, coz mne prekvapilo.
Terárium bude 60X40X30, objednal jsem si ho z www.palacjesteru.hys.cz
Podle recenzi si lidi chvali, ani uz nevim jak jsem stranku nasel, protože sehnat na internetu primo set se mi nepovedlo najit, pouze prazdny terária. Tady by mělo byt vse podle popisu pozadí, větve, osvětlení, podklad, umělá květina, ukryt pro zvířata, misky, uvb osvetleni, vyhřevna.
Sam jsem na to zvedavy. Prezentaci pak urcite udelam.

Ještě bych chtěl doplnit terarko rostlinama, zasadit je primo do dna, tak dlouho nevydrzi, tak bych chtěl něco jako mají lidi paludaria a mají rostliny zasazeny na pozadi, ale absolutne mne nenapada jak se to dela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 20:07 R Muž Landvir [215] - JeštěřiRe: $
Můžeš prakticky jakoukoliv zeleninu a ovoce... strouhaná jablka, mrkev, to zelí jak píšeš apod. Pohledej na internetu co dávají ostatní. Já sám želvu nemám, ale určitě někdo ještě poradí.
Hlavně nezapomeň na doplňování vápníku a kvalitní UVB. Svítit samozřejmě jen přes den..cca těch 12-13 hodin.
Ať se daří a kdyby něco klidně ještě napiš. Jaké budeš mít terárium? Jaký podklad? Bylo by dobré potom vytvořit prezentaci, ať můžeme kdyžtak poradit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:58 Muž $ [0] - ŽelvyRe: Landvir
Nejvic jsem se dozvedel v tom posledním odkaze, ale nikde jsem se nedocet poradne o strave.
Prijde mi blby krmit ji ted přes zimu jen cinskym zelim, rukola a senem.
Rajce se nedoporucuje kvůli odbouravani vapniku, ale co okurka? Nebo ledovy salat, vzdyt je tolik moznosti, ale neuvadeji se a nevim proc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:36 R Muž Landvir [215] - JeštěřiRe: $
Zkus trochu hledat..
cs.m.wikipedia.org/…

euzelva.cz/…

www.zelvazelenava.cz/…

A neříkej mně, že jsi nikde nic moc nenašel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 14:55 Muž $ [0] - Želvy – Jak začít s chovem such. želvy?
V unoru mi prijde terárium 60X40x30 uz bude v nem UVB, vyhrevna, pozadi, podklad domek a misky.
Mate nejaky rady jak se vyhnout komplikacim, o zelvach toho moc nevim, ale chci si poridit zelvu zelenavou.
O strave jsem si něco cet, ale moc jsem toho nenasel.
Hlavne přes zimu všude pisou cinsky zeli, seno. Není to malo?
Muzou třeba cervenou papriku, okurku?
Musim svetlo nechavat zaply 24h denne?
Prosim o cokoliv co se mi hodi

Zpět na obsah sekce Primáti Přidat příspěvek • Zobrazeno 40x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1541-jak-zacit-s-chovem-such-zelvy