Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

had?

 

NápovědaFórum » Hadi » Identifikace 

+ přidat příspěvek
had?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2019 13:20 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: fajfmen
To stačí. Už dost té kritiky. Tady lidi plácají mnohem větší blbosti. Já jsem se spletl a vedete tady o tom debatu jako kdyby jste byli neomylní. Děkuji za pochopení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2019 10:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
Landvir - Jistě. Zcela správně jsi položil doplňující otázku, která by Ti v identifikaci mohla pomoci...
Já prozměnu nesprávně použil množné číslo ve smyslu neadresovaného zevšeobecnění, což vyznělo jinak než jsem zamýšlel X-)
Spai - Stává se, nic ve zlém. Vždy je ale lépe vlastní domněnku ověřit, což je při tak malém množství možností (v ČR 5 druhů hadů plus 1 druh slepýše) díky Google záležitost několika málo minut X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 22:04 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Spai
stydim Spai napsal: Nejpravděpodobněji nějaký Slepýš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 22:41 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Já jsem právě ani nereagoval, páč jsem absolutně nevěděl co je to za hada...
Ta užovka podplamatá by to teoreticky být mohla, ale i tak se mně to moc nezdá, asi by to chtělo více fotek z více stran.. :-(
No už to asi s přesností neurčíme. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2019 19:54 Muž Felix [754] - Ještěři
Na 100% to NENÍ slepýš! tone
Lidi, kdybyste před odpovědí aspoň vytáhli mobily z kapes a tak půl minuty (!) zagooglili na téma "obrázky + slepýš + bříško" (ač je to jasné na první pohled, schválně jsem si před napsáním tohoto příspěvku konkrétní postup, coby důkazní materiál, dal!), nemohli byste plácnout takovou kravinu - bříško naší jediné beznohé ještěrky vypadá naprosto jinak!
Zvířátko na fotce JE had, pravděpodobně užovka podplamatá (výskytem podstatě četnější blízce příbuzná obojkovka má při zhruba stejném tvaru i vespod výraznější zbarvení).
Čučím na to v mobilu, čili si nejsem jistý, zda je tělíčko v prvním ohybu za hlavičkou připlacatělé či ne (při důkladnější prohlídce fotky mi to tak sice připadá, nikde kolem ale nevidím krev a na hádkovi samém, zjevně subadultním, žádné pukliny spojené s vyhřezem vnitřností). Čili buď ho přejel někdo na kole (dost těžké na usmrcení, dost lehké aby nerupla kůže), nebo je jen v tanatóze = instinktivně předstírá smrt ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 15:11 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: vaclav
Nejpravděpodobněji nějaký Slepýš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 21:37 vaclav Re: Landvir
Dnes na silnici u Pelhřimova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 21:29 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: vaclav
Kdy a kde je to foceno? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 21:22 vaclav Re: vaclav
Nevíte prosím někdo co je to za hada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2019 21:19 vaclav – had?
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 68x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1546-had