Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

UVB trubice

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
UVB trubice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 13:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: radek
Trubice ou obecně ze všech umělých zdrojů UVB ty nejslabší co o intenzity výdeje UVB,
mají slabý dosvit a UVB paprsky hodně rozptylují a tím slábne...
Pokud nevěříš poptej se u dobrých chovatelů, projdi literaturu, internet a sám uvidíš.
Jen bych opakoval co bylo už popsáno hodněkrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 07:12 radek Re: Pogona
Tomu nerozumím.z jakého důvodu jsou naprd??co je teda u UVB důležitější,než intenzita a dosah UVB?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 21:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: radek
Trubice jsou všeobecně naprd...ať si píše kdo chce co chce...navíc změření jednoho dvou kusů nic nenapoví. To by se měření muselo provádět dlouhodobě na zdrojích z více šarží...to snad chápeš.

K jemeňákovi určitě nejsilnější bývalé UVB ReptiGlo a v létě na sluníčko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 20:14 radek
No právě sem se inspiroval měření UVB na EUzelva.Tam je konkrétně u této trubice mnohem větší UVB s větším dosahem než u jakýchkoli kompaktních zářivek.četl jsem že ty kompakty mají spíš jen minimalní UVB záření a krátký dosah.Proto si myslím že je lepší trubice,která navíc prosvítí větší prostor a navíc nezabírá prostor v teráriu.čím více to pročítám tak tím více různorodých názorů.Jo a to blikání,budu relamovat těleso,tak se to snad vyřeší.Hlavně mě šlo o to předávkování.Někde jsem četl že moc UVB je škodlivé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 19:37 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: radek
Ahoj Radku, nemám zkušenosti s UVB trubicemi, ale předávkovat UVB?? URČITĚ NE! Ba naopak se mně těch 14W zdá dost málo na takový terárium. Ale toť můj názor. Nechť mě kdyžtak zkušenější doplní.
Co se toho blikání týče...to dělá celou dobu, nebo jen chvíli po rozsvícení?? Nějak se mně to nezdá, může být špatný předřadník, nebo celá trubice... jaký typ přesně máš?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2019 15:04 radek – UVB trubice
Ahoj.Zařizujem terárko pro Jemenáka.Terárko š 700 hl.400 v.800.Výhřevná širokospektrální žárovka uprostřed a v horním rohu vodorovně UVB trubice solar raptor 14w.Dotaz zní.Jde předávkovat Chamíka UVB zářením.údajně ja tato trubice moc silná.Za druhé se mě zdá že trubice jemně mrká.Je to normální???

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 38x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1570-uvb-trubice