Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Had nevylézá z pod úkrytu

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Had nevylézá z pod úkrytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2019 21:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Superhuggies
Přesně jak napsal kolega... nevíme nic o podmínkách chovu,...kde jej může stresovat např. kočka pobíhající po bytě, ostré sluníčko, vysoká vlhkost nebo třeba soused co poslouchá metal na plný pecky....
I tak ale většina hadů tráví život v úkrytech a skrýších - v bezpečí... a vylézají hlavně v noci za potravou, pářením... s tím že se pár hodin přes den sluní na pro ně bezpečném místě...pokud takové v terárku nemá bude zalezlý a Ty jako chovatel musíš zakročit ;-)

A had není kočka ani pes, nejlepší je ho netahat vůbec, jen pozorovat skrze sklo...pokud už to musí být, nechej mu určitě tak týden dva na rozkoukání...v opačném případě přidáš ke steru z nového prostředí ještě stres z "tahání" a bude spíš kousavější, agresivní a bude vyhledávat úkryt... tady není spěch na místě!

A teplota 24-30C v pořádku? V noci by měla být kolem 15C a přes den by to šlo s tím, že pod žárovkou musí mít 40-50C.

;-) Kdyby cokoli, určitě piš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2019 00:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Superhuggies
Ahoj, no nikdy jsem nemusel řešit nějak agresivního hada a to jsem je opravdu moc z terária netahal, je potřeba ho zvykat na to, že se mu "hrabeš" v teráriu...tj. když mu mu uklízíš hovínka nebo měníš vodu, je potřeba, aby si tě očichal a byl prostě zvyklý na tvůj pach, sem tam ho vytáhnout můžeš, ale jako psa ho nevycvičíš. Záleží dost na povaze, ale i mě si třebas 10x nevšimne a je mu vše jedno a z toho mně dvakrát visel na prstu. :-D
Když na tebe bude zvyklý od mala, pak nebude problém, ale stresovat ho častým taháním ven, není taky dobré.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 22:15 Superhuggies Re: Landvir
Tak když se není zatím čeho bát tak super a mám ještě jednu otázku je dobré takovouhle žížalu tahat z terária nebo ne já jen že z hada chci mít “mazla” a nechci aby popřípadě vystartoval, když nebude zvyklí na kontakt s lidma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 20:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Superhuggies
Ahoj tam v tom případě bych to vůbec neřešil, pokud bude i nadále žrát bez problémů a svleky taky, tak se mu tam prostě jen líbí, mě se korálovka taky permanentně zahrabává, vylézá sem tam šmejdit jen v noci, uvidíš jak bude reagovat při dalším krmení... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 14:57 Superhuggies Re: Landvir
Mám ho od soboty večer terátium má rozměry 50,5/30,5/25 vlkhost se drží okolo 50% což jsem dostal radu i od pána od kterého jsem hada kupoval nyní je už po svleku a nakrmený byl v sobotu a potravu přijal v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 13:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Superhuggies
Ahoj nevíme absolutně nic o podmínkách chovu, jak vypadá terárium? Co vlhkost a rosení? Jak žere? Jak se svléká? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2019 11:52 Superhuggies – Had nevylézá z pod úkrytu
Dobrý den, jsem začátečník v chovu hadů mám 5 měsíců starého samečka korálovky pruhované a od doby co jsme ho dovezli a umístili do terária tak je buď zahrabaný nebo pod kokosem jen se chci zeptat jestli to je normální nebo bych měl začít řešit nějaké změny? Teplota je v pořádku přes den 24-30C. Děkuji za jakoukilv radu

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 60x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1573-had-nevyleza-z-pod-ukrytu