Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

kajman trpasličí

 

NápovědaFórum » Krokodýli  

+ přidat příspěvek
kajman trpasličí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 17:00 Muž Felix [754] - Ještěři
Nesmrdí. To je docela významné plus pro ně ;-)
U myšožravých hadů to taky není nic hrozného, to jenom k těm rybožravým by se občas plynová maska hodila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 01:27 Muž Sewer [151] - Ještěři
Doufám, že chameleoni nesmrděj jako hadi coze
Pardon za OT stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 15:52 Muž Felix [754] - Ještěři
Já měl kdysi i rybožravky a to si umíš představit ten nářez, když to vypustily do štěrku anebo do vody :-D

Jo, trochu jsem ten svůj předchozí příspěvek proškrtal (smolil jsem ho na compu v hospodě poté, co mi odešla přípojka na net... no a po pár "povinných" pivech to už nebylo tak docela k věci hmm ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:40 dan999
já hady ještě neodchovávám a abych mohl potřebuji větší prostory, k tomu mamčin souhlas, pak nějaké investice do vybavení a do koupi opačného pohlaví, a hlavně 8. den v týdnu:-) k tomu HOVNU, máš pravdu, že to smrdí, ale když to vidím tak to vytáhnu, stejně tak svlečky atd. a vyhodím, nepoložím někam nimo terko:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 23:16 Muž Felix [754] - Ještěři
To já vím, máš odchovy co prodáš po burzách a tak... Jenže i tak výdaje na provoz můžou docela naskákat.
Jo, a to hadí hovno vážně smrdí jak bolavá noha (no, vlastně spíš jak rybí chcíplotina :-D ). Příjemné to není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 17:26 dan999
já si hada krmím sám, kupuji si je taky za svoje ale problém je s elektřinou na tu nepřispívám.
a hadi prej smrdí když se mi hovínko "rozteče" do štěrku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:51 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Jasně, já to pochopil. Ale představ si, že je Ti -náct (sám jsi to zažil ;-) ) a mrkni na to z pohledu puberťáka ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 20:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Já to myslel samozřejmě s trochou nadsázky,...měl jsem poměrně tolerantní mamku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 04:01 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
A co by to mělo být? Nový had? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 02:46 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Jasně. A dopadne to tak, že buď:


A) rodiče budou sice nějaký čas brblat, ale proskočí to a do budoucna otevře možnost předělat pokojík pěkně nenápadně na malý zoologický pavilon (tzn. všechno krom postele jsou akvárka a terárka + úložiště chovatelských nezbytností) - můj případ :-D

B) rodiče ho vyrazí i se zvířetem, dostane vylágoš že si týden nesedne, k tomu zaracha a šlus na televizi (kamarádův případ :-O - cokoli krom rybiček přitáhl domů, končilo pravidelně u nás) a navrch mu odpojí počítač :-|


Ono se to snadno radí, ale neznáme např. finanční situaci jeho rodiny. Koneckonců už nějaký zvěřinec má a minimálně provoz mu zhusta dotují právě zmiňovaní rodiče (u kterých si tím pádem nelze na nevstřícnost stěžovat) a dotovat ho taky budou, dokud nezačne sám vydělávat. V dnešní době žádná sranda. Co když si víc už prostě dovolit nemohou? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 00:44 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
přinést tajně - nějakou dobu chovat - oznámit rodičům - neslevovat ( toť má zkušenost ) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 17:13 dan999
pogona
píše k minulému tématu že rodiče mi nechtějí dovolit další zvířátko:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 22:56 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: . : Hunter : .
eeeéééahuuuhuhuhuhu - nerozumím, nechápu souvisloti,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:30 Muž Hunter [100] - Želvy
a este dva jazierka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:25 Muž Hunter [100] - Želvy
ja som tiez dlho nemohol nic mat az minuly rok som za vysvedcenie dostal povolenie kupit si skrecka.Teda som si kupil rovno troch potom morca potom dalsie morca a kralika potom dalsie morca potom sa mi narodilo dalsie morca a potom som si kupil 2 mysi potom jedna zomrela.potom som dal naparit kralicka tak ich bolo 6 jedno male neprezilo tak ich bolo 5 a 4 som daroval.Teraz mam 4 aquaria 3 morcata 1 kralika 1 macku a noveho skrecka (za tohto rocne vysvedcenie :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 19:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Aiden46
Taková teplota není pro kajmany zrovna ideální, poku trvá dlouhodobě ( tzn. 3 týdny nepřetržitě a déle ). Krmení zkus trochu omezit ( přecpávat je taky není dobré, naši dospěláci dostanou max. 2krát týdně ). a pokud Ti to trochu půjde zkoušej teplotu sráže alespoň částečnou výměnou vody, příp. na nějaký čas vypni vaškeré osvětlení, vytápění apod.
Pro kajmany je idální teplota vody okolo 25C ( + - 3C nahoru i dolu ) na souši pak kolem 30C, lokálně i 40C.
Kdyby něco písni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 21:46 Aiden46 – teplota
Ahoj, asi prosba pre Pogona, teplota vody v ter. sa my splha na 35 stupnou.
Jak to moze ublizit kajmanovi, teda ak mu to moze?
Zatial som iba spozoroval, ze hlad mu narastol.
Okrem podavanej stravy, ktoru ma kazdy druhy den, si zacal stahovat
aj rybky ktore su vo vode s nim uz 3 mesiace.
Kolko je tak maximum teploty vody?
Dakujem Marian
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 21:07 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
tak pak informuj jak to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 15:15 dan999
já vím ale ted mi svitla naděje o pokus rozmnožení andulek, mám samečka a teta má samičku (koupili jí pro děti a ty se o ní nestarají a tak mi jí slíbili na patnáctiny tak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:39 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
časem splní, neni všem dnům konec ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:14 dan999
no jo ale všeho po jednom takže můj sen rozmnožit a odchovat andulku nebo krajtu se mi nejspíš nesplní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 17:20 Muž system [0] - Obojživelníci
tak to máš dobrý
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 19:14 dan999
me zatím ve všem podporovali mel jsem křekčky myšky andulku rybičky ted i hada ale už mi toho víc nnedovolí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 15:47 Muž system [0] - Obojživelníci
tak to máš dobrý já jenom čolka a před tím křečka a morče no prostě malí zvířata :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Mno porpavdě, kdybych před 15ti lety přitáhnul domů kajmana, asi bych měl také trable s rodiči smich jediné co jsem si u nich vymohl byly nějaké užovky, štíři a vodní želvičku,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:09 Muž system [0] - Obojživelníci
ale někteří to chtěli mít za každou cenu a nemohli to mít kvůli rodičům :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 10:36 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Důležité ale je, aby jsi za 5 let byl do teraristiky stejně zapálený jako dnes, znám mooooře lidí, které to po roce, dvou omrzelo, ale i hooodně těch, kteří se jí věnují celý život ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:56 dan999
snad ne tejden ale tak 5roku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:55 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
tak na ten barák si asi ještě nějakej tejden počkáš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:46 dan999
ja bych asi spiš doporučil kakmana čelnateho má zhruba 120cm a d ase sehnat okolo 3tisic ale to vybaveni a umisteni terarka bude asi problem ja bych ho taky chtel a planuji ho mit v baraku po dedovi s venkovnim vybehem a vstupem dovnitř ale to jsou jen plány je mi 15 nevim jestli ten barak dostanu atd.(jo deda ja fajny chlap a nevadi mi)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:08 Muž system [0] - Obojživelníci
jo díky moc seš fakt kámoš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:18 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jen co vezmu foťák pošlu |Ti na e-mail víc fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 15:05 Muž system [0] - Obojživelníci
já bych chtěl spíš do 50 cm na ifauna jsou velcí zatím nad 1 metr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:47 Muž system [0] - Obojživelníci – system-kajman
mailto:lilibor@seznam.cz tak dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Nějaké fotky kajmanů i terária mám v prezentaci MiniZoo - ale musíš se zde prohrabat galerií fotek, pokud máš zájem o další, napiš mi na sebe e-mail a jen co vzpomenu vzít do Zoo foťák tak Ti toho nafotim víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 18:55 Muž system [0] - Obojživelníci
nedal bys mi fotky těch tvých kajmanů prosím... teda poslal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 18:50 Muž system [0] - Obojživelníci
jo díky moc za všechno . Já zatím neuvažuji o tom že bych si ho hned koupil ale zajímámě to protože někdy v budoucnu ho určitě budu mít.fakt díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jinak pro tyto kajmany se většinou v domácích chovech vyhrazuje jedna celá místnost - pže odpovídající "akva-terárium" pro kajmany by v mnohých domech propadlo podlahou, právě kvůli svým rozměrům, objemu a vybavení ( veliké kameny, písek, kořeny, kusy kmenů,... ). Tzn.že jeho váha při objemu 3tis. litrů se po zařízení může vyšplhat i k 6ti tunám a pokud bys vyrobil akva-terko 3krát2 metry a dal do něj 7tis. kilo, pak pán Bůh s Vaší podlahou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tato zvířata se u nás shánějí né zrovna moc dobře, ale neznamená to, že se sehnat nedají.
Dají se koupit na burzách v Německu - ale po předchozí domluvě a platbě, příp. se poptej po Českých větších burzách ( Praha, Brno,... ).
Nicméně si moc moc dobře rozmysli, zda si je chceč opravdu pořídit. Kajmany chováme, takže mohu říct, že péče o ně je dost náročná a v žádném případě se nedají ochočit, ani tahat a mazlit. Jsou to vysoe agresivní zvířata s velkými nároky na teplo, světlo, vlhko a kvalitu vody.
Jen jezero pro jednoho by mělo mít něco přes 3tis. litrů, přičemž vodní sloupec by měl mít min. 0,5m. My chováme dva kusany v cca 4,5tis´. litrech vody.S tím souvisí i kvalitní filtrace a vlastní odpad, protože takovou nádrž jinak neodkalíš,...
Na souš skoro nevylézají, to ale neznamená, že ji nepotřebují, občas přeci jen vylezou, proto potřebují alespoň 2m2 na jednoho,...
Teárium pro jednoho kajmana dobře vybavené a zařízené, je otázka několika desítek, možná i set tisíc - záleží na vybavení, materiálu, a firmě, která jej vyráběla,...
Naše v MiniZoo i se dvěma kusy těchto kajmanů, vyšlo na cca 70tis.Kč a to před několika lety - a je na hranici minima prostoru pro kajmany. Kdybys potřeboval poradit, napiš vzkazík,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:06 Muž system [0] - Obojživelníci – kajman trpasličí
prosím kde bych mohl koupit kajmana trpasličího,a na jakých burzách.a jaké by mělo být akvaterárium velké.
za jakékoli příspěvky děkuji :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krokodýli • Zobrazeno 3289x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/158-kajman-trpaslici