Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Vyhrievanie a osvetlenie

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Vyhrievanie a osvetlenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2022 21:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
Pro lampy od Repti je to příznačné. Účelem je opravdu imitovat měsíční svit, před nástupem technologie stmívačů to zvířatům umožňovalo orientaci v nalezení pohodlných nocovišť, pokud se před zhasnutím nestihla uložit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 18:20 Muž Střelec [74] - Ještěři – světélkuje
Tak mi po vypnutí modře světélkuje vnitřní potah zvonu nové lampy, co mám v terárku jako "denní světlo". Jako žárovka je tam ne zrovna nové Reptiglo. Modrý přísvit po vypnutí pomalu pohasíná několik hodin. Napoprvé mě to dost překvapilo - vypnutá lampa slabě svítila. Trošku to připomíná měsíční světlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2022 13:00 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: svajny
Ahoj, co v teráriu chováš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2022 19:53 svajny
prosim o radu ,mam terarium o velikosti 90x45x45 cm ,koupil 40w topnou zarovku a 8w ultratherm topnou podložku 28cm x17,8cm ,kterou mam pod terarkem, teplota je 22 stupnu tak chci poradit jak ji zvysit na 28 .dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 05:20 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Skupa
Skupa napsal: Děkuji, podle odkazů ale myslím, že jsme se nepochopily.
Tedy alespon mám takyvý dojem, protože předpokládám že ty stmívače umi nastavit stlumení a tak, ale ne zapnout a plynule pozvolně rozesvítit a setmět.


Myslím že ten v prvním odkaze, by to měl umět automaticky ale nechci vám lhát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 01:51 Skupa
Napadá mi snad už jen se nedělat se stmívačem, ale použít klasický zásuvkový smívač
www.ifauna.cz/…
a vyrobit na něj mechanizmus co by pomalu točil knoflíkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 00:46 Skupa Re: Landvir
Děkuji, podle odkazů ale myslím, že jsme se nepochopily.
Tedy alespon mám takyvý dojem, protože předpokládám že ty stmívače umi nastavit stlumení a tak, ale ne zapnout a plynule pozvolně rozesvítit a setmět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 20:35 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Skupa
Zdarvím ;-)Ještě jsem prohledával internet a na GM je docela přujatelná cena.
www.gme.cz/…/
Potom ještě existují různé stavebnice, jako tato:
www.gme.cz/…/
ale jsou většinou pro malé výstupní napětí, takže pokud nesvítíte LED páskama atd. tak prakticky na nic.

Co se týče té domácí výroby, na netu je spoustu odkazů, schémat atd. Stačí zadat do GOOGLU "automatický stmívač schéma" nebo něco podobného... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 19:57 Skupa Re: vitas
Děkuji...v tomhle já ten problém zas tak nevidím, k tomuto bych dal obič žárovku.
Jde o to, že vůbec nevím která bije :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 11:44 Skupa Re: Landvir
Ano bastlím lecos, ale s tímhle naprosto nehnu.Ani netuším co k tomu je zapotřebí.
No zdroj světla tam budou nějaké úsporky, ty ale stmívat nejdou.Takže na ten přechod a dubu rozsvícení bych použil klasické žárovky a do toho pak vypnul nebo zapnul úsporky.
Tušíte na kolik to vyjde tím bastlením?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 11:43 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Skupa
Zdravím
Problém je, že ne všechny zdroje světla jdou stmívat. Kdysi jsem to taky tak chtěl, ale pak z toho sešlo. Zde pár odkazů:

www.e-light.cz/…/

www.e-light.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 10:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Skupa
Zdarvím Vás Jirko...dají se koupit tzv. automatické stmívače, či obráceně. Ale není to zrovna levná záležitost. A pokud ovládáte trochu elektroniku a a takové to domácí "bastlení" tak se taková věc dá i vyrobit a vyjde podstatně levněji.

Ceny se odvíjí i podle toho jaký zdroj světla stmíváte. Předpokládám, že asi obyč. žárovky nebo zářivky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 08:23 Skupa – Stmívání a rozednívání
Dobrý den teraristé.
Vprvní řadě vás chci pozdravit a omluvit se za mou troufalos.Nejsem terarista, ale chovatel.
Rád bych ale poprosil zrovna vás o radu, protože si myslím, že ve vaší zálibě tuto zkušenost mít budete.
Nejsem v tomhle technicky zdatný a nedokáži si s tím poradt.
Potřebuji automatické rosvícení a zhasnutí světla, v tom problém samozřejmě není, stačí klasické spínací hodiny do zásuvky.Já ale k tomu potřebuji aby při rosvícení se pozvolna rozednělo, to stačí možná tak čtvrt hodinové rozednívání.Před úplým zhasnutí potřebu alespon tak pul hodiny pozvolného setmění.Dále je potřeba možnosti přenastavení doby svícení.
Vůbec nevím co s tím, má někdo zkušenost?
Předem moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: majka93
Pokud mají možnost úkrytu, pak jim pobyt na slunci nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 15:46 Žena majka93 [0]
Ahoj, četla jsem tady na foru, že UVB může hadům (konkrétně myslím užovky) ublížit. Je to pravda? Občasný pobyt na slunci by jim ale vadit neměl ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:23 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: tomino
tak změř teploměrem teplotu u květináče, pak i u stěny a nakonec na druhý straně terárka (tam by mělo být chladněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 18:34 tomino
V miestnosti je okolo 23 stupnov dnes som dal do akvarka žiarovku 40W do kvetináča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:13 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: tomino
vyhřívání závisí na teplotě jaká je v místnosti kde je terárko umístěný, sílu zdroje (mohla by stačit žárovka 40w) musíš vyzkoušet sám, jednu stranu nech chladnější a na druhý dej světlo i kabel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 16:04 tomino – Vyhrievanie a osvetlenie
Dobrý den,chcel by som sa spýtať aké vyhrievanie stačí do terária o rozmeroch 140x50x50,...chcel by som v nom chovať užovku červenú..mám kúpení vyhrevný kábel a ako osvetlenie neonovu lampu s trubicov 13W,..ak niečo alebo všetko treba zmeniť prosím o radu DAKUJEM...

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 644x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/166-vyhrievanie-a-osvetlenie