Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chameleoni a mouční červy

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Chameleoni a mouční červy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2022 12:06 Muž Střelec [74] - Ještěři – zpátky k červům
Můj poslední jemeňák je asi kuriozita - nežere moučné červy. Jeho předchůdci se po nich mohli utlouct, tenhle je ignoruje. Podle chovatele, který mi ho prodal prostě ještěrák netuší, že je to k žrádlu, protože on tím zvířata nekrmí. Zkusil jsem mu je několikrát nabídnout, jednou červa spíš nedopatřením ochutnal, ale zjevně jim na chuť zatím nepřišel. Můj první kus byl vyložený všežravec, luxoval ovoce, zeleninu a k tomu všechno, co se hejbalo - hmyz, červy, myšata, malé slimáky. Druhý byl jen na hmyz a červy a vzácně na ovoce. Třetí se nestihl vyprofilovat a ten poslední zatím existuje výhradně na sarančatech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 07:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Já je u pardálů měl a problém nebyl, pokusím se vyštrachat fotku, terárium totiž bylo doost "zelené" a zarostlé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:40 Muž halaly [25] - Ještěři
No, co chovatel, to názor.
Četl jsem ale: (je to chameleon pardálí)
Při použití Repti Glo 10.0 - kompakt
tera.poradna.net/…
Arcadia D3 - kompakt
tera.poradna.net/…
Výbojka solar raptor
tera.poradna.net/…
"Citace - pořád se jedná o chameleona pardálího:
Podle toho, co říkají ostatní chovatelé, tak reptiglo10 pardálové nemusí. Má to asi dost nepřirozenou barvu a chamíci se před tím schovávají. Nevím, jestli by pomohlo to nakombinoavat s dvojkou, nebo se to pro ně prostě nehodí.. Já používám kompakt pětku a dobrý(ne ideální)."

"Ja tou 10tkou svitil tak pul roku tusim a vim ze sem s tim mel porad nejakej problem,chamous priviral oci, nezral a byl takovej celkove apatickej,pak jsem svitil nakej cas tou 5tkou a srovnalo se to ale barvenej proad nebyl. to zaclo az pri ty arcadii..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Nééé, u maculárů jsem viděl RG 10.0. Jinak Vitaluxka, se dá použít i v "menších" teráriích samozřejmě na úměrně kratší dobu,....
To jsme ale odbočily od tématu, ....k chamíkům jedině RG UVB 10.0 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:17 Muž halaly [25] - JeštěřiRe: Pogona
MYslíš jako výbojky? Tak cena Vitaluxu je někde jinde jako T5 raptorky, taky má trošku jiný výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Já už viděl i RG 10.0 u gekončíků nočních :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Jinak pokud se chceme bavit o UVB všeobecně, pak Raptor ( jakýkoli ) je mnohem, mnohem slabší brácha Vitaluxe, který sám používám a Vitalux je mnohem, mnohem slabší brácha venkovního výběhu,...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:10 Muž halaly [25] - Ještěři
Jojo, to jsem ten Solar Raptor jenom tak nahodil.
Samozřejmě jsem myslel Repti Glo - to že nemají rádi 10.0 kvůli nějakému ostrému světlu či co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: halaly
Rapptor vs. RG = jasně že Raptor. Tazatel, však zmiňoval RG, tak jsem mu odpověděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:07 Muž halaly [25] - Ještěři
No já jsem četl, že chameleoni nemají rádi 10.0 a nevybarvují se pod ní a schovávají se před ní.
Jelikož taky plánuju chameleony, tak jsem vzal raději 5.0 Solar Raptor
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 19:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: aladin
RG 5.0 je dobrá tak na osvit chodby,.... I k chamíkům určitě použij nejméně RG UVB 10.0 a NIČÍM ji nezakrývej, potřebuješ využít maximum UVB záření a tím, že ji zakryješ, "zabiješ" i to poslední záření v žárovce ;-)
Ideální umístění - uprostřed stropu terária ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 19:48 aladin – chameleon a uvb
Dobry
Mám terarko 50x50x100 (100 je výška ) a chtěl bych vyřešit osvětlení UVB do terarka.
Mohu použít pro mládě chameleona jemenského Repti Glo 5.0 26W?
Může se dát do květináče,kde je nejvhodnější poloha?

Mohl bych to mít následovně?
Doprostřed teraria Uvb rg 5.0 26W na kabelu s keramickou objímkou(žádné stínítko)
a k vrchu umístit do rožku bodovku?
Nebylo by tam moc teplo nebo zima

Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 19:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: pauli 167
Přesně takhle, jak popisuješ, až bude mít hlad, tak si dá, neboj. Mě teďko přes zimu chamíci nejedí i 4,5 dní,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 17:41 pauli 167
chtel jsem se optat dneska jsem chamimu koupil mocne cerviky nasipal jsem jich tak zdveset do misky obalil je ve vitaminu ale chami si jich vubec nevsima . jak cervi chamikum davate ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 20:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Určitě ano, ale jen jako zpestření 1 do týdne, nebo v případě nouze jako krmení, max. vša´k tak týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2010 17:10 koubes88 – Chameleoni a mouční červy
Zdravim chtel bych se davat jestli muzu davat mimo cvrčku i moucne cervy chameleonovi. Je to mozne nebo ne?Predem diky za odpoved palec

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 847x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/170-chameleoni-a-moucni-cervy