Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

poranění u hadů

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
poranění u hadů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 19:27 Žena Verčák [112] - Ještěři
jak tam píšou o Paní Bialkove z v Ostravě porubě, tak ta teď dělá v Opavě tady: www.veterinarniklinika.net/
ale osobní zkušenosti s ní nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2011 12:42 Žena Verčák [112] - Ještěři
do Ostravy to tak daleko nemáš: www.teraporadna.cz/…
Tak si pročti tohle vlákno ;-)
JInak v Opavě máme pana doktora Hynara, www.veterinarninemocnice.cz/
je sice drahý, co se tak povídá, ale MYSLÍM že s plazy taky něco dělá :-) určitě tam ale první zavolej a zeptej se :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:33 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: Vini
no, do Brna to mám asi 250 km, ale díky za číslo, zítra tam zkusím zavolat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 20:42 Žena Vini [34] - SavciRe: Peerwulf
A kde přesně to je? Protože jsem slyšela že v Brně na VFU se vetové specializují na králíky (je to jedna z nejlepších českých veterin), drobné savce, ptáky a dokonce i plazy tak jestli by ti tam neporadili? Dám ti na ně číslo (ze serveru o králících), zkus tam brnknout a uvidíš..:-)

541 562 368
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 19:03 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: Verčák
Bstřice u Třince, taková prdel světa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 18:52 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Peerwulf
a v které oblasti? :-) když né veterinář tak zkus nějakého zkušeného chovatele.. ale přece někde musí být veterinář přes hady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 18:19 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: Evil
nemám kde, už jsem si zjíťoval kde se tady někde vtom někdy vyzná, ale hady nedělá prý nikdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 18:04 Muž Evil [15] - Ještěři
já bych s tím běžel na veterinu čím dřív tím líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 16:33 Muž Peerwulf [0] - Hadi
ZDravím, moje úžovka červená při útoku na myš netrefila a plnou silou narazila do zdi terárko. a má teď spodní čelist na pravé straně jakoby zkroucenou dovntř. Sice nakonec myš ulovila a snědla, ale i tak to je vidět, co mám dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2010 22:24 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: josepe
Ona je Banshee apriori irsko/skotská bájná bytost, totiž duše zavražděné dívky, víla s bílými vlasy a očima bez zornic, která táhlým zoufalým kvílením zvěstuje něčí blížícíse smrt. Taková kombinace "naší" bílé paní a pověry o houkání sýčka ;-) . Docela optimistický název pro jízdní kolo, co zmiňuješ (asi bych mu moc nevěřil) smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 22:11 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Elektra
Řekne se to téměř stejně ;-) . A i když reaguješ na půl roku starou diskusi, je to informace hodnotná a jistě se někomu výhledově bude hodit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 21:51 Elektra – Re: banshee
Fotka k příspěvku tak nazbiaraj repík lekársky,neviem ako sa povie po česky...potom ho daj do látkového alebo papierového vrecúška,ked sa vysuší daj ho na 15-20 minút do vriacej vody.nakoniec nechaj vychladnut,tastlinu odstrán.a potom už len kuskom vaty namočenej do tej vody z repiku opatrne natieraj rano a vecer ranku,približne 7 dní,ak sa nezahojí a bude krvácat chod k veterinárovi,ale ak sa nezahoji a nebude krvácat,potieraj ranku dalej...po asi 2-3 zvlekoch by sa mala zahojit. X-) ;-) repik na obrazku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:29 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: banshee
To je ale špatný přístup, sice "to vypadá" že to přejde, ale může se tam dostat infekce a ta vidět není, zato její následná léčba ano. Nemluvě o parazitech... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:58 Muž josepe [0] - Hadi – Re: banshee
protože banshee je značka kol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:40 banshee
no jsem proc?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:26 Muž josepe [0] - Hadi – Re: banshee
banshee ty seš bikerka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:18 banshee
no tak zatim sem nsim nebyla protoze to vypada ze se to zaceluje samo tak zatim nekrmim a pockam jeste par dni a jestli to nebude lepsi zajdu k te veterinarce teda nu snad to bude v pohode no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Každopádně s tím běž na veterinu, může se mu tam dostat infekce, příp paraziti a může to být horší, veterinář na to jukne a nejspíš předepíše namáčet do front-linu, ale takhle podle fotky na netu se těžko radí. Každopádně to zatím nevypadá nijak vážně, takže nekrm a šup k doktorovi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2010 22:55 banshee – poranění u hadů
Fotka k příspěvku ahoj všimla jsem si, že můj haďouš (krajta královská) má cca 0,5cm ranku na spodní čelisti (viz foto). Nejdřív jsem čekala jestli se mu to samo nezatáhne, ale ještě ho krmím každý týden tak to nějak nemá čas se zatáhnout. Prosím o radu jestli bych mu to měla něčím mazat a jestli ano tak co doporučujete, nebo vynechat krmení, aby se mu to samovolně zahojilo? děkuju za rady.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 1061x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/174-poraneni-u-hadu