Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

pootevřená tlamka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
pootevřená tlamka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 22:01 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jojo, jestli by to hrabání značilo nějakej problém, tak by to bylo, že se snaží ochladit, protože nemá kde. Jestli máš v teráriu místo, kde se může vyhřát a místo, kde se zase může ochladit, nemělo by nic být špatně :-)
Šikla by se fotka terárka a nebo si tu rovnou založ prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:27 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj, přesně jak píše Sewer, moje agamy kolikrát podhrabou celou misku s vodou, a pak mají všude mokro:-D Myslím, že to dělají jen tak, nic bych v tom nehledal, pokud je vše ostatní v pořádku. A o tý otevřený tlamce...to už víš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:10 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ano, otevřením pusy se chladí, nemá totiž potní žlázy :-)

Hrabání může značit, že se z nějakého důvodu snaží odejít z terária a nebo se ukrýt před horkem a nebo něčím jiným, ale většinou to neznamená nic...prostě se jí chce hrabat, agamy to zkrátka dělají :-)

Přemeř teploty v teráriu, jestli má možnost se nejen vyhřát, ale i ochladit a myslím, že bude vše v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 18:59 Postak – agamka ma pootevřenou tlamku?
Před 2 dny jsem vyměnil zářivku za žárovku a když tam naše agama sedí,tak má skoro pořád pootevřenou tlamku,takže se chladí?-jak jsem tu četl,taky se jí sem tam nafukuje lalok pod krkem.Jen jsem se bál,jestli jí něco není.Žere a kadí normálně.Jinak taky hrabe na zemi nebo po stěnách,ale to dělala od začátku,to má jaký důvod?Předem děkuji za odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 20:06 Muž lukisoft [0] - Ještěři
díky moc za vysvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 19:33 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Moula to není, jelikož ( řeba jako psi ) nemají chamíci potní žlázy po těle, tak se vlastně pootevřenou tlamou "potí" a na chladnější místo nejde, pže se chce nahřát, ale pod žárovkou je mu horko, ale jelikož ho neochladí pot po těle, pomůže si takto, toto dělá 99% chameleonů, agam, aj. ještěrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 16:23 Muž lukisoft [0] - Ještěři
Aha dík moc. Jen mi je divný proč když mu je horko tak pořád sedí pod žárovkou.Proč si nejde na chladnější místo? Je to moula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 15:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Je mu teplo a takto se chladí je to naprosto normální ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 06:57 Muž lukisoft [0] - Ještěři – pootevřená tlamka chameleona
Ahoj prosím Vás nevíte co znamená když má chameleon pootevřenou tlamičku? stává se že sedí nebo i leze a má jí pootevřenou a jazyk nakraji tlamky. ale jinak žere a i kadí normálně. prosím poraďte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 443x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/175-pootevrena-tlamka