Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chci prveho plaza

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
chci prveho plaza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:18 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
já osobně bych do setu nešla ale tím neříkám, že máš sety odsuzovat. Já mám na rosení rozprašovač obyč stál mě 20Kč.. Když pojedeš na dovolenou tak se ti o chami asi bude muset někdo postarat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 23:17 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: poklad
to ti řeknu i já. Né celkem ale je náročný. I když vlastně.. jak pro koho. Já mám zverimex dost daleko takže pro mě náročnější než pro ty co ho mají za barákem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:56 Sewer
Pročetl jsem si všechny články o chameleonu jemenském a jeho chov se nezdá být ničím složitým, ale dělá mi obavy sháňka techniky. Prodávají se nějaké vhodné sety, kde bude komplet všechno nebo je nutné všechno shánět po částech?
A pak mě ještě zajímá, jak je to s tím zvlhčováním. Co když třeba pojedu na dovolenou? To mi chameleon uschne a umře hlady? Jaké jsou v takových případech možnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:31 Žena poklad [8] - Hadi
Nechci ostatní odrazovat, protože je teraristika krásný koníček, ale ráda bych znala názor třeba Saši,Pogony či jiných znalců - zdá se mi to, nebo je to tak, že chov ještěrů je celkem finančně náročný? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 22:17 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Re: Sewer
radila bych chameleona jemenského a s potravou v zimě neměj starosti. Od toho tady jsou zverimexy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 21:42 Sewer – Chameleon - začátky chovu
Zdravím ahoj

S přítelkyní bychom chtěli začít chovat chameleona, jenže o tom nic nevíme. (máme 4 akvária s rybičkami a budeme zřizovat páté)

V první řadě bychom rádi chovali nějaký menší druh, co nejméně náročný pro začátečníky. Zajímají nás jeho nároky na prostor, teplotu, vlhkost a potravu (v zimním období se hmyz hůře shání, je možné ho něčím nahradit?). Popřípadě jak je to složité s odchovem.


Předem mnohokrát děkuji za odpovědi na moje otázky a za další veše připomínky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 07:57 dan999
ale na cigaretách to je taky a kuřákům to nevadí:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 23:35 Muž Felix [754] - Ještěři
Čili by na příbalových letácích k autům, mobilům a compům, mělo ministerstvo zdravotnictví přimalovat nějakou z těch strašidelných hlášek na téma "návykové & zdraví škodlivé" ;-) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
CHUDÁCI :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:50 dan999
já více méně taky:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 23:56 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: dan999
Bez mobilu bych taky nemohl být ani minutu, navíc ho potřebuju k práci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 16:11 dan999
normálně jsem ho nemohl ve středu najit, strčil jsem si ho do monterek, ty pověsil v kumbáůe na háček a od té doby mobil nebyl, nešel jsem ho až dnes ráno když jsem si monterky oblíkala. A jak mi asi bylo? to nejlépe vystihne tento smajlík: rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 00:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Od pátka vyplej smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 09:52 dan999
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 21:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Např. nyní jsem jej zapnul od pátku na 5 min, kouknul kdo mi volal a radši jsem ho zas hned vypnul :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 12:21 dan999
hmm tak to smekám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 23:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
No tak mobil dokážu mít vypnutý i několik dní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 14:10 dan999
no jak píšete o tom aute že jsi jak bez rukou když jsi bez auta, tak přesně takový mám pocit když jdu s košem a nevemu si mobil:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 22:03 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Já bych jezdil autem i těma "myšíma dírama" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 22:00 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
S havárkou vím, však jsi tehdá bohoval jak zákon káže :-D
Ale je to individuální dle okolností. Pořídit si káru já, v lázeňské čtvrti, tak ji parkuju na periferii anebo přilehlých sídlištích a jezdím k ní půlhodiny busem. Anebo tam budu o 10 min. rychleji pěšky :) "myšíma děrama". A zadarmo. A všude. Takže tady asi tak ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 21:49 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
:-D
Malou mi nevzbudil, to bych ho hnal tone , ale jak se říká : "náš zákazník, náš pán" , je totiž pravdou, že královsky zaplatil ( výhoda inzerátů - cena dohodou ) a já většinou chodím spát stejně po půlnoci ( pže čučím na stupidní americké seriály typu Sběratelé kostí, Wolfůw revír a Profesionálky a spoustu jiných ). Takže v poho. X-)

A co se týče aut, tak bez něho jsem jak bez rukou, nedávno jsem měl autonehodu a než bych čekal na opravu a "chodil" pěšky, tak jen co mě policie propustila, mazal jsem na net a pár hodin po nehodě jsem měl doma nové auto - po této zkušenosti jsem nechal to havarované opravit a nechal jsem so ho jako rezervní.
V servise jsem ochoten zaplatit cokoli, jen když auto bude TEN DEN opravené !!! Jednou v životě jsem měl v servisu auto přes noc a to jsem nespal a co hodinu jsem chodil čučet do prázdné garáže ( máme ji pod ložnicí ).
Bez auta to prostě neumím - na náměstí to mám cca 400m a dobrých pár let jsem tam nebyl pěšky, vrchol mé lenosti byl, když jsem jel do lékárny autem - na tu lékárnu vidím z okna kuchyně ( cca 50m ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 19:20 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Jo, a vzbudit mi někdo o půlnoci malou a že prý si jede pro ještěrku, tak mu vynadám do ošklivých káčátek (to kdyby to byla hezká slečna) anebo mu rovnou urvu makovici, hodím mu ji do ciferníku, oknom vyhádzam a ještě vo vzduchu ho pak buděm do rici kopať, až z toho budě nosom ryť zemeguľu ako červená myš, prisám bačku, ako červená myš! (to by byl ten zbytek populace) :-D
Ty mi příště vykládej něco o tom, že jsi nervák smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 18:47 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Tak to mi nějak uniklo, že už je s Kurýrem utrum. Škoda. Je teda fakt, že jsem jej za život využil jen dvakrát, s odstupem asi dvou let... ale to se zas hodil víc než dost! Např. samičku pro Bublíse (v republice je jen pár desítek dospělých kusů) jsem sháněl přes rok. Pak se mi náhle, uprostřed zimy, ozval chovatel až z Opavy, domluvili jsme se a Beruška mi přišla druhý den dopoledne poté, co ji večer odeslal. Zdravá a naprosto v pohodě. Nebýt Kurýru, neměl bych ji a Bublís by byl dodnes singl. Proč?

a) nemám auto (zbytečný předražený přepych, co bych beztak musel parkovat v jiné čtvrti a jezdit k němu "sockou") a cesta do Opavy by mi autobusy, nebo vlakem (s X přestupy) zabrala minimálně tak dva, spíš ale tři dny (na přelomu prosince a ledna průšvih samo o sobě)

b) na to konto nutnost někde přespat. Opakovaně. Při -10 až -15 °C to někde na vlakáči asi moc nejklapne ;-)

c) cca den na nalezení adresy ve městě, kde jsem nikdy nebyl, počítám v to i čas, než třeba chlapík přijde z práce atp.

d) body a & b absolvuji znovu na zpáteční cestě a to s tvorem, který nemá vlastní termoregulaci

e) z čehož mj. plyne že - ačkoli jsem Berušku koupil hluboko pod "obvyklou" cenou, bylo i tak 3 500,- za dvaceticentimetrovou ještěrku doslova na doraz mých možností. Nakonec, živím rodinu ve městě s nejnižšími platy, zároveň ale i nejvyššími náklady na živobytí (včetně cen základních potravin) v celé ČR ;-). Připočtu-li k tomu jen o málo menší sumu za cestu tam a zase zpátky napříč republikou, potom ranec peněz za noclehy (o jejich shánění bez předchozí rezervace nemluvě), jídlo (z toho teplé aspoň jednou denně), pití atp... dostáváme se k tomu, že bych jednak musel předem nasyslit alespoň dva své (komplet celé!) měsíční platy, což bych šetřením (asi do prasátka, korunku ke korunce) dal, při veškerých obvyklých výdajích, tak za dva až tři roky, ne-li později, pak si vzít týdení dovolenou a následně počítat s tím, že při tomto stylu přepravy mi zvíře (aktivující při 40°C) 100% uhyne už po prvních pár hodinách cesty (jsem optimista - v reálu by to bylo mnohem dřív)... Za takových okolností bych do toho nešel ani náhodou. Vždyť by to byl nesmysl.

To zas jednou, zjevně, úřední šiml zařehtal. A asi zas rádoby "kvůli unii", ne? Jenže tam jejich verze Kurýra funguje vesele dál a oni jistě vědí proč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2010 13:47 dan999
jako že on po tobe chtěl at muže prijet v noci? to bych mu nedovolil bestak zvonil jak hovado a probudil ti malou:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 20:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Hmmm, ty holky za to nemohly, měli po cestě poruchu, ale ten "Brnňák" na to spěchal a umlouval mě a umlouval až jsem mu kývl ať přijede v noci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2010 17:51 dan999
tak to je mazec otravovat tě v noci rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 23:54 Muž Crash [4] - Ještěři
Jj jak píše Pogona jsou tu i jiní dobří kolegové :-D :-D Pro začátečníka bych doporučil gekončíka nočního ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 20:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pogona
On kdo chce a zájem má si vždycky přijede, zrovna teď koupila slečna gekončíka a je z Vodňan a má to ke mě cca 350km ( jedna cesta ). Když jsem jí psal, zda to myslí vážně a vyplatí se jí to, mi napsala, že si ráda přijede, že jí to za tu cestu stojí,...

Pro tera komplety si lidé pak jezdí i z daleko větší vzdálenosti a někteří si po čase přijeli i pro druhý "tera komplet", pak mě těší, když mi posílají fotky toho a toho chamíky, agamy, gekona,....
Byli u nás z Havířova, Frýdku Místku, Pelhřimova, Tábora,.... ( nejvíc však tradičně z Prahy ).
Nedávno si takto přijeli z Prahy dvě slečny ve 2:00hodiny a týden na to borec z Brna v 0:00.

Někdy je to docela prča :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 20:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Budulinek89
Jj, Pogona inzeruje, pže jinak by nemohl sypat korunky do MiniZoo smich
ale tyhle felsumky nenabízím, to je nějaký omyl,...
Jinak poštou, kurýrem ani ničím jiným zvířatka neposílám, neposílal jsem a ani nebudu.
Ono to ani nejde, pže je to vyhláškou zakázané, jediné vyjímky tvoří bezobratlí a králíci a holubi přes kurýra ČD a to jen když se posílájí na výstavy,...

A fígle jaké mnozí "chovatelé" používají - kurýr Českých drah a bednu označí jako rostliny, já opravdu používat nebudu,... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 20:07 Budulinek89 – Re: Pogona
Tak to jo.. a posíláš je i v balíku? páč sem si všimla že si z náchodu nebo odtama někud. sem se dívala na netu na inzeráty a heleho pogona inzeruje... našla sem inzerát na tu felsumky zlatoocasé nebo tak nějak. a prej dorustá děsně málo. jak velké terko na to malé stvořeníčko? to by mi stačilo... sicee to nikam nebudu nosit ale aspon se na to budu moc koukat...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 21:48 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Budulinek89
Klíďo se ptej ( a nejen mě ) jsou tu i jiní dobří kolegové ;-)
Jj zverimexy jsou pžedražený, já nechávám 2 - 3 měsíční mláďata ( 10 - 15cm v těle ) za 700,-
prcky měsíční pak okolo 350 - 400,- ( podle toho, jak se vyspim ) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 21:35 Budulinek89 – Re: Pogona
Kdybych něco potřebovala tak se určitě ozvu nejspíš tobě.. teda dneska sem se jela podivat do Ostravy do zverimexu a maličkatý chamík jemenský tak možná 5cm v těle tam stál cca 1500 což se mi zdálo docela hodně za takového prcka.. Měli tam krásnou agamu končinskou nebo nějaký takový název. vypadala hodně slušně.. a pak sem se zarazila nad leguánem červeným... nad tím sem taky docela žasla.. no uvidíme. stejnak počkám a terárko kdyžtak ještě až jak bude teraburza v ostravě a pozjištuju ceny... myslím že tady na foru jsou super lidičky co umějí poradit fakt skvěle.. takže se tady určitě ještě obrátím s nějakýma otázkama... ale i takhle díky za rady.. fakt to pomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 17:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Budulinek89
palec potlesk To je přístup, chválím, škoda jen, že takových je málo... potlesk

Tak pak si musíš rozmyslet hlavně kolik chceš investovat do terária, vybavení a zvířátka.

Nejlevnější ještěr jak na výbavu, tak na velikost terária je Gekončík noční ( vím nemáš ráda tlustý ocas ), ale u samic to tak hrozné není, příp. zvol jiný druh gekona, ne všichni se vyznačují tímto silným ocasem. Nepotřebuje UVB ani speciální vitamíny, postačí, když mu obden obalíš cvrčky do Roboranu/NutriMixu.

Pokud chceš zainvestovat, pak vděční chovanci jsou Agamy vousaté, ty už ale potřejí větší terárko, UVB zářivku a dobré je dopovat je vitamíny. Dospělé a dobře krmené vydrží i 14dní bez potravy - můžeš odjet na dovču a nijak jim to neuškodí, spíše naopak.

Nejdražší pak budou co se terária a jeho vybavení i pořízení zvířatka Felsumky. Také vyžadují stálou péči ( musí se denně min. 2krát rosit, zalévat rostliny,.. ).


Nojo je toho spousta, tak hodně zdaru a dobře vyber X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 13:27 Budulinek89 – Re: Pogona
k hadům sem nikdy nějaký válný vztah neměla.. tak mně ani tedka nepřitahujou... kamár chová nějaké korálovky a užovky červené,ale nějak mně ti hadi neberou...

Nechci si koupit urychleně něco aniž bych tomu dala vše potřebné. to ja raději počkám.. snažím se pozjištovat všechno co můžu.. abych věděla čemu se vyvarovat a tak... musím si to všechno nechat projít pořádně hlavou. co s případnou dovolenou. každy něco takového nesnese... a aby mi to pak doma umřelo. to nechci.. raději at si to koupí nějaký super chovatel. než aby to mělo strádat u někoho jen proto že to letí v modě a že to chce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Budulinek89
A co hadíka, některou z nepřeberných druhů barevných variací korálovek, jsou menší, postačí jim malé terárko, levné, dají se dobře sehnat, krmení postačí jednou týdně, není potřeba UVB zářivka a na jejich chovu není co pokazit. Jen to chce koupit větší rozežraný kus, pže tyto potvory se mnohdy musí rozkrmovat, neb neradi přijímají myšky, ale po rozkrmení u chovatele je to OK.
A navíc jak píšeš, dají se vzít a neutečou, protože nemají nohy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 17:56 Muž Felix [754] - Ještěři
Ano, velký (spíš obrovský) vážně bude. Ale zmínilas ho jako jednoho ze svých favoritů ;-) . Felzumu bych Ti doporučit mohl, je to krásné a chovatelsky vděčné zvířátko, zařízení kvalitního pralesního terka ale zase vyjde dráž a bude vyžadovat více pozornosti a (alespoň počáteční) péče, než srovnatelné pouštní, nebo polopouštní. Na nošení ven ale ten tvoreček není... Vzhledem k tomu, že gekončíci nejsou, zdá se, Tvoje "krevní skupina" a zelený leg je zase "jak na potvoru" obr, zkus popřemýšlet o jakémsi kompromisu mezi vzhledem, nároky, velikostí a povahou - totiž o agamě vousaté. Myslím, že právě ta by mohla uspokojit Tvé představy a požadavky, hlavně co se povahových rysů týče. Pro inspiraci mrkni, budeš-li chtít, na terarka.net/terarka/134 - někteří z mých ještěrů vidí terko zevnitř jen při zimování a ani při venčení na dvorku, zahradě anebo blízké louce s nimi nejsou problémy. Každopádně, ať už se nakonec rozhodneš jakkoli, nic neuspěchej a pořiď si jen to konkrétní zvíře, které Tě fakt osloví a o kterém si budeš moct být jistá, že mu po min. deset či patnáct let trvání jeho života zajistíš ty nejlepší myslitelné podmínky a každodenní (!) péči :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 23:04 Budulinek89 – Re: Saša
Stoho leguána zeleného mám docela obavu že mi pak vyroste až moc... ještě pak vypadá dobře felsuma nebo tak nějak..
uvidím. i ten gekončík vypadá šikovně jen mi tam vadí ten děsně širokej ocásek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 22:52 Muž Felix [754] - Ještěři
Jako úplná začátečnice chamíka radši nekupuj, jeho chov už vyžaduje jisté zkušenosti. Leguánků obojkových by sis musela pořídit rovnou několik, protože jsou velmi společenští a terko by vyžadovalo (vedle poměrně velkých rozměrů) i poněkud náročnější vybavení. Na braní ven ale asi moc nebudou, jsou neuvěřitelně hbití, takže by dost hrozil únik. Pokud máš opravdu hodně místa, byl by z těch tří zelený leguán asi nejlepší volba, pamatuj ale na to, že z něj bude vážně kolos okolo dvou metrů délky (zmíněné venčení by u něj i šlo, projistotu ale s vodítkem).
A co takhle gekončíci noční, nebo vousatky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2010 21:52 Budulinek89 – pomůže mi někdo vybrat toho správného ještěra?
Zdravím všechny nadšnce a chovatele..
Byla jsem se podívat na teraburze v Ostravě a tam mně tito tvorečkové uplně uchvátili... Ráda bych si nějakého pořídila ale nevím co si mám vybrat protože jsem uplná začátečnice. ráda bych byla kdyby mi někdo mohl pomoct s výběrem... ráda bych nějakého ještěra se kterým můžu jít ven a nemusím se bát že mi utečea který se dá nosit...
Místa je docela dost takže nějaké standartní terárko by se dalo umístit.
jen mám docela obavu třeba stěch cvrčků, aby mi pak s krabičky neutíkaly když jí otevřu..
Líbí se mi chameleon nebo leguán at zelený nebo ten obojkový..
Poradíte mi co by bylo nejlepší? Děkuji za příspěvky. pořád pátrám co by mohlo být to pravé ořechové.. a jestli by jste mi případně mohli doporučit nějakého chovatele z opavska a ostravska, ze zverimexu je brát nechci. mají tam i nemocné zvířátka. znám to protože chovám rybičky a nerada bych o to přišla.... Ještě jednou děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 10:48 Muž system [0] - Obojživelníci
tak dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 20:18 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: system
to musíš vyzkoušet, dej jí tam a měř teplotu na různých místech, pokud to bude málo tak dej silnější nebo naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 19:27 Muž system [0] - Obojživelníci
stačí do mého terarka výhřevná žárovka o 50w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
Naprostý souhlas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 18:08 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: system
Teď nevím jak to myslíš s tou "lepší" značkou. Daleko výkonější (díky tomu ale i výrazně dražší) samozřejmě jsou, ve vláknu "Leguán zelený" a pokud vím ještě v jednom dalším (které si už nějak nedovedu vybavit, tuším ale, že se tam řešily želvy) je na jejich přehled link od Pogony. K tomu UV-Bčku bych ale být Tebou přidal i nějakou žárovku dílem výhřevnou a dílem dobrou pro osvit. Na to bohatě stačí nějaká obyčejná za pár kaček, umístěná ve vhodné výšce nad topným kamenem (je-li dost silná, můžeš místo top. šutráku použít kus břidlice, která teplo absorbuje dobře a pak je i celkem dlouho "pouští ven"). Není zrovna přirozené a ani pro zvíře příjemné, aby šlo teplo jen odspodu zatímco hřbet zůstává studený, dobré světlo je navíc pro denní stromové živočichy i důležité kvůli orientaci v prostoru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 17:43 Muž system [0] - Obojživelníci
je lepší značka exo terra nebo sun glo vystačí mi do tera 50×50×60 cm 50w nebo víc a nevadí když tam v tera budu mít jenom jedno světlo uvb ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 16:50 Muž system [0] - Obojživelníci
tak vám moc děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:50 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: system
Z rostlin je obecně nejvhodnější scindapsus (potos), který poměrně levně seženeš v každém květinářství v různých velikostech i varietách. Kvůli hnojivům a chemickému ošetření proti hmyzu apod. je ale vhodná jakási karanténa, do terka ho nedávej hned. Větve - často jsou doporučovány ty z ovocných stromů, mě se dobře osvědčily pokroucené větvě borovic. Vhodné jsou i stromy rostoucí v blízkosti vody jako už zmiňovaná vrba, olše apod. Možností je vážně dost, neber ale větve čestvé, ty mají největší sklon k plesnivění a radši se vyhni dubu. Nevím sice proč, ale z mých osobních zkušeností dubové dřevo ve vlhku plísně přímo přitahuje. Pokud máš možnost sehnat větší kořeny nebo rovnou pařízky bahenních borovic (takové ty klasické akvarijní), tak použij je, byly by naprosto ideální... Rozhodně ale větve před použitím důkladně vyčisti, vyplatí se i nechat je nějakou dobu "na pozorování" někde bokem, v podmínkách napodobujících terarijní. Pro jistotu ;-) ... A někam na dno můžeš nasadit rašeliník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: system
Rostliny dle výběru, větve dle preferencí, jezírko, rašelinu a hlavně zvířátko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:04 Muž system [0] - Obojživelníci
prosím mohli byste mi pradit co do vnitř konkétně????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pogona
Vždyť jsou i pěkná terárka zde v prezentacíh, kde můžeš oslovit "majitele", kteří ti jistě poradí, nehledě na těch odkazů na gooogle....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5960x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/189?od=101