Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

krajta královská

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
krajta královská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 18:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pave
A? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 17:02 pave – koupím krajtu královskou
Ahoj, koupím mládě krajty královské
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 12:59 karlik – dvě krajty
Ahoj, chci se zeptat jestli mohu mít dvě krajty v jednom teráriu. Šlo by o dvě krajty královské nebo o krajtu královskou a krajtu zelenou. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 21:28 Muž Pasyok [37] Re: Hunter
Nie, takto by som ho rozhodne nekŕmil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 12:54 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pasyok
Nejedná sa ani o mojeho hada, je kamoškyn, ja som len podla foto zistil že to ani nie je pyton, takže tak, vraj je agresívny a kúše, tak ho chcem skúsiť socializovať, preto som sa pýtal či ho môžem kŕmiť aj takto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 12:50 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pasyok
Nie je to apríl, čo som pozeral rôznych chovateľov po nete, tak písali že ich hady berú aj maso, lebo inak by som krmil len mrtvymi hlodavcami, ja ich zabíjať nebudem ....a v končenom dôsledku sa nejedná ani o pytona/krajtu ale o veľhada :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 07:03 Muž Pasyok [37] Re: Hunter
1. apríl tak skoro? potlesk coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 02:03 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Hunter
Oprava: pri vode v prirodzenom prostredí nežijú, čo som videl, tak žijú už aj v iných oblastiach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 22:19 Muž Hunter [100] - Želvy
Ahojte, môžem pytona, teda krajtu, krmiť aj trebárs kuracími krídelkami, alebo srdcom a pod, plus aj nejakými celými rybkami ? Žijú predsa aj v prírode pri vode.. Zabíjanie hlodavcov je trošku problém, škrečka, mastomyš aj potkany čo mám som pred tým vlastne zachránil, všetci boli potrava..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2015 00:03 L
Zdravím, mám zcela banální dotaz. Kolik se v průměru regius dožívá? 20-25?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 18:08 Muž Johny [0] - Hadi
Dobrý podvečer, měl bych dotaz.
Jakou přibližně by měla mít kratja hmotnost ve třičtvrtě roce?..mě zhruba 60cm...Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:08 Michal Re: smart734
S tím promáčklým okem si nemusíš dělat starosti.parkrát se mi to taky stalo a stačilo zvýšit vlhkost v tereriu a za den to měla zas ok.Kdyby ne , tak svlek to zpraví určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 14:51 Muž smart734 [0]
Krajta momentalne spi pod svym kamenem, kde ji nechci rusit, navic bych musel stejne pouzit blesk a to nechci, jde o oko, nechci hadovi delat neco, co se nelibi ani me. Nicmene se mi zda, ze se to vraci zpet, ale vsiml jsem si, ze mu na hlave zacinaji supiny modrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 13:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Fotky,... nejde jen do svleku?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 11:43 Muž smart734 [0]
Opet zdravim, mam problem, dneska rano koukam na hada a ma na oku promacklou kuzi. Neco jako kdyz vyndavate prasek z obalu. Proste promackle. Co mam delat? Nebude na to oko slepy? Zahoji se to po svleku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2013 18:06 duško – Rozmnožovanie
Zdravím máme doma krajty královské 2 samca a samičku už aspoň 3-4 roky a stále se neparí nejsem nejaký skušený terarista ale chceli by sme nech mají mladé sem spíš akvarista ale mne tak napadlo že pokusil bych sa ich rozmnožit mají terarko rohové delané,prosím o nejaké rady :-) dekuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 23:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jak máme poradit, když neznáme podrobnosti,... věk, terárium, pohlaví, chovné podmínky, umístění terária, domácí mazlíci ( pes, kočka,.. ), od koho ji máš, jak dlouho,............. Jak by řekl robot číslo 5 - INFORMACE ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 22:45 dan999
Tím chtěl Pogona nejspíš ukázat že i na tomto forum je slušností slušnost... Tudíž bych žádost o radu formuloval trošičku jinak ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 22:06 nemeckej – krajta
tak se podívej, zda máš dost benzínu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: nemeckej
já bych taky chtěl radu, nejede mi auto, čím to je?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:36 nemeckej
potřebuji poradit, koupila jsem krajtičku, bohužel nechce brát potravu, ani živou a ani mrtvou , nevím co s tím mám dělat , díky Ivana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 22:42 Filda
ted možná napišu odůvodnění možné bude blbě ale možná dobře: Je to tím že krajta žije v pralesích kam moc slunečního svitu nedorazí a proto ho tolik nepotřebuje ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Přesně tak, UVB by jí mohlo i ublížit ( v krajním případě zabít ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 16:29 Muž Sewer [151] - Ještěři
Ne, u krajty není potřeba :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 14:39 Filda
čau hele ted se mě ptal táta jestli by krajta taky neměla mít UVB žárovku jako to mají např Agamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:49 Muž Felix [754] - Ještěři
Mmmm. Tak nějak jsem si to i myslel - že se krmení bez přímého zabíjení (teď a tady) neobejde. Pár minut předtím než jsem nadatloval předchozí dotaz mě ale oslovila jedna známá, zda bych si prý nevzal regiusku jejího syna (odjel na kolej a rodiče se o ni nechtějí starat)...
Thamnophiska, co s chutí vezme i rozmraženou ančovičku (dávám želvám), to tím pádem jako plánovaný had pro mrňousku stále vyhrává na celé čáře :-)

Sewer - ta sója, to je vážně hodně sprostý slovo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:10 Filda
sója to je hodně sprostý slovo nejni na maso :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 06:35 Muž Sewer [151] - Ještěři
Můžeš ho zkusit naučit na soju, moje ségra s ní nahrazuje všechno maso :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Mno, těchto alternativ asi moc nebude,..... kdysi jsem krmil kuřaty, nicméně jsou asi mnohem roztomilejší než potkan,.... Nezbývá, než dceři vysvětlit klasický potravní řetězec,..... Ony to mnohdy děti chápou líp, než my, dospělí. Zrovna včera jsem zabíjel první dubnové kuře na zítřejší oběd a obě starší dcery asistovaly a již týden předem se těšili na nedělní domácí, dobré kuřátko,... ;-) a "zabíjačku" nesly mnohem líp, než já :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 22:02 Muž Felix [754] - Ještěři
Protože chce naše malá mermomocí hada a zjevně se jí nejvíc líbí hroznýšovití, rád bych se také pozeptal:
Na straně jedné - regiuska jako poměrně malý, krásný, nenáročný a coby zástupce hroznýšovitých i inteligentní a snadno ochočitelný had má prakticky všechna pozitiva
Na straně druhé - baští teplokrevné živočichy určitých rozměrů, tzn. v terárku potkany apod. Čili zvířata která jsme leta chovali jako mazlíky...
Existuje pro takovéhoto hada nějaká přijatelná alternativa krmení, při níž by si zvíře přišlo na své a chovatel zároveň nemusel řešit nastíněné psychické dilema?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 12:33 gia
můj Artuš je taky naprosto bezproblémový v manipulaici ještě mě zatím nekousnul ;-)
pro začátečníka je tento had jeden z nejvhodnějších :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 17:49 Filda
Já mám dvě krajty jednu asi 14 let a druhou 3 roky. Ta starší Barča tak ta by fakt nekousla kdybych jí provokoval .-) Ale s tou druhou to bylo horší jelikož jsem jí kupoval ze zverimexu co je v obchodním centru takže jestli byla vyplašená z x lidí co chodili okolo ní. Ale asi po třech měsích byla taková že bych tma nedal ruku můj táta co choval taky hady tak mi řekl že jí musím vyndavat aby si navykla na lidksje dotek. No a teď už v pohodě :)

Tím chci říct že když si koupíš mládě tak ho musíš vyndavat a chvilku se mu věnovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 17:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petr68
Pokud budeš kupovat mláďata - ta jsou vždy kousavější, tak se tím nenech odradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 12:35 petr68 Re: Pogona
To je fakt, asi to rysknu a koupím si jí snad netrefím na žádého agresivního jedince. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 12:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: petr68
To se nedá obecně říct, některá může být "bestií" celý život, při sebelepším chvou. Jiná naopak nekousne, kdyby ji kladivem do ocasu mlátili. Je to relativní - pořád je to zvíře ( např. sebevicvičenějšímu psovi, taky může "rupnout v bedně" a napadne člověka ),.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 11:20 petr68
Dobrý den, chtěl bych chovat krajtu královskou ale trochu se bojím jejího kousnutí takže bych se chtěl zeptat jestli opravdu její kousnutí je vzácné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:16 martin – poklad
Fotka k příspěvku ahoj.velikost pro regiusku by měla byt min. 100x50x50 cm.to je minimum co by mela mit v dospělosti.teplotu přez den stači udržovat kolem 31-33 stupnu.v noci by měla teplota v terariu spadnout na tech cca 22 stupnu.protoze had potrebuje nekdy trosku toho chladu.nemuže byt celych 24 hodin v kuse pod 35 stupni.to nejde.ja pouzivam 75W zarovku to bohatě stačí.jako podestylku mam bukove stepky,je to asi nejvice oblibeny substrat,jelikoz kdyz had chce chytit mys tak mu alespon nezaleze nic do pusy (viz.kokosovy substrat)hadovi to urcite nedela dobre kdyz ma cely vnitrek tlamy plny substratu.nejakou tu rostlinku umelou nebo zivou(blázen)nejake ty vetve na splhani.i kdyz je regiuska spise pozemni had,tak v mladi splha hodne ,ale v dospelosti to u vetsinou hadu vymizi.protoze lovi mysi potkany atd.nejlepsi pochoutkou jsou mastomysi,ktere zijou na poich atd.proto krajta obyva spodni cas.je zahrabana nejakych norach,v puklinach korenu atd.misku s vodou kterou bych umistil pobliz zarovky aby se vyparovala ma rad sucho,potrebuje hlavne cca 60%vlhkosti v terariu.ja svou krajtu krmim kazdy tyden,davam ji dve mastomysi(male potkanky z obchodu)ja je radeji kupuju protoze mam skusenosti s tim ze jsem si koupil od znameho potkana co chova doma a nasel jsem na hadovi kliště,protože ho nesnedla tak jsem ho vyndal a na druhy den jsem nasel dva klistaky celkem velke jak je ma pod supinama.to bylo tedy poprve co jsem videl ze had ma kliste.tod vse asi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 08:02 dan999
já mám taky krajtu jako prvního hada a jsem max spokojenej, nekouše, žere když chce(vždycky mu tam dám toho potkana a když do 2 hodin tak ješte je tak de z5 do garaže)jinak si ho oblíbila i mamka která hady nemusí.terko mám 110-60-60 Eda(krajta) má cca.130cm a je mu 8 let koupený na burze za 1800,- od chovatele který se ho potřeboval zbavit. jinak cena malimkýh haiček se pohybuje okolo 2300-2800. ale odchov je prý náročnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 22:17 banshee
ahojky krajtu královskou mohu jen doporucit je to muj prvni had a jsem hrozne spokojena!!!!neni agresivni a s tim neprijmanim potravy jsem se jeste nesetkala to je vtsinou kdyz majitel dela hadousovi obdobi sucha a obdobi destu jako v africe tak v tom obdobi destu nezerou ale nemusi se to delat odchovani hadousi v terkach to nepotrebuji a k te teplote tenhle had zije v africe takze prez den by mel mit v terku na nejteplejsim miste koelm 35 stupnu a prez noc 30 stupnu na nejteplejsim miste mel by tam bejt rozdil den noc aspon ty 4 stupne jinak velikost terka by mela byt delka aspon 100cm vyska tak 40 a sirka taky kolem 40 ja mam zatim 63-43-40 a bude mi to stacit tak rok nejvic dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 17:32 tomino
Krajta královská nieje vôbec velký had ak si niekto myslí opak tak to velkého hada vôbec nevidel.Dorastá do velkosti cca 150 cm..Má len jednú chybu.Je vyhlášená, sezónním příjmem potravy.Děje se tak kvůli přechodným období sucha a deště, nebo graviditě samic, v zajetí pak i často v důsledku stresu (nevhodné podmínky chovu,či stres z nového prostředí). Dospělý jedinci dokáží bez větší újmy a markantnímu úbytku na váze přežít i několikaměsíční půst.Ale jinak je to moc mierumilovný hadík.Nenáročný vhodny pre začiatočníkov...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 06:43 Miky53(Czesnek)
velky hnědy had :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:45 Žena poklad [8] - Hadi – krajta královská
Bylo by možné napsat trochu podrobností ke krajtě kálovské? - velikost terárka, teplota, náročnost. Dík. :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 1229x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/194-krajta-kralovska