Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

poradte co delat v pripade nalezu zubozeneho hada ve zverimexu

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
poradte co delat v pripade nalezu zubozeneho hada ve zverimexu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2016 17:44 Petra – krajta tmavá
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,existují nějaký utlumující léky nebo uspat krajtu tmavou aby se mohla převést 300 km do nového bydliště,vím že se převáží normálně bez uspání,ale ona má 20 kg a 250 cm,a je dost živá a zvědavá ikdyž je nakrmená,tak odchyt do rukou nelze neboli já z ní mám velký respakt a bohužel nemám ani hák na odchyt.děkuji za každý názor a nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 20:28 Žena Janiska [6]
To už je skoro jako ryby v Hornbachu, katastrofa. Já nakupuju už jen v malém zvěráči kousek od domu. I když v poslední době mě udivil, že taky začal podléhat a nabízí různé moderní výdobytky a tera zvířata, která drží v nic moc podmínkách :-( Konkrétně agamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 14:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Bohužel zákon, vyhláška ani nic co by nařizovalo komukoli poskytnout ještěrům úkryty a odpovídající podestýlku skutečně ( bohužel ) neexistuje. A nikdo se tím, že gekončík nemá úkryt zabývat nebude :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 13:30 Žena Verčák [112] - Ještěři
se zverimexem v tescu (sice v Opavě ale přece) mám taky zvláštní zkušenosti..
jdu tam jednou vidím chameleon ležel na zemi vypadalo to že se pokouší vstát, no nechala jsem to být..
jdu tam podruhé vidím, chameleon opět na zemi... chameleony nechovám, ale z toho co čtu tady na fóru mám pocit že chameleon na zemi není dobré znamení.. říkám prodavačce že s ním asi nebude něco v pořádku když tam chudák takhle leží.. ona na to že to je normální že oni na zem občas jdou...nechala jsem ji při tom
jdu tam potřetí vidím, á mají nové agamky a gekončíky.. koukám terárium podestýlka a zvířata, žádná miska s vodou žádná prolézačka žádná skrýš, kde by se mohl ten gekončík schovat, říkám si, no mají je tu chviklu třeba jim tam něco dají...
po měsíci... agamky ani gekončíci stále ve stejně nevybaveném teráriu, ptám se prodavačky proč tam nic nemají, že ty gekončíky může celkem stresovat že se nemají kam schovat.. ona na to že jim tam zalézají cvrčci když tam něco mají a že je pak nejsou schopní ulovit a zdechají jim.. (jelikož tam nemají písek ale takové něco co nevím co je tak ti malí cvrčci zalézají do té podestýlky...)
už tam asi nepůjdu
původně jsem se tu chtěla zeptat co se s tím dá dělat, ale vidím že asi nic co? :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 07:22 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Pogona
Jistěže to je nereálné. Přestat tam chodit a nic tam nekupovat nevyřeší vůbec vůbec nic, tyhle obchody stejně na 90% žijí z domácích mazlíkářů, co mají jednoho pejska, kočičku nebo křečka.

Při nahlášení na SVS je tu jistá pravděpodobnost, že s tím něco udělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 22:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: banshee
Ono také záleží v jak moc špatném stavu je, i ke mně už se dostalo pár hadů ve strašném stavu a některým už skutečně nebylo pomoci a nezbylo, než je uspat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:58 banshee
no to jo jako ja tam nikdy nic ani nekoupila ale jde o me co ostatni lidi ze ti se to jak dovi ale me jde spis o to hadatko ubohe a zas nejakych ani nevim jaka tam byla cena ale penize bych za nej rozhodne nedala ale dala bych ho nejraci k nejakemu zkusenemu chovateli ktery ho da dokupy protoze ja bohuzel jeste nemam takove zkusenosti abych se s timhle poprala nebo fakt nevim co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Utahraptor
Já však nepíšu nedělat nic, já píšu nechodit tam a nic nekupovat, kdyby tam přestalo nakupovat o 75% lidí než nyní, bylo by to pro ně mnohem, mnohem horší, než "nějaká" veterinární správa a pokuty v řádů tisícovek korun, jenže je to absolutně nereálné :-(
Já v těchto "hobby" centrech párkrát byl a ačkoli mají u některých položek opravdu skvělé ceny, neodnesl jsem si z nich v životě ani hoblinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 21:05 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Pogona
Jasně, nejlepší je neudělat vůbec nic a koukat se na druhou stranu. Já bych to tak pesimisticky neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 19:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Utahraptor
Bohužel SVS, když příjde, tak buďto návštěvu předem nahlásí ( podobně jako ČOI a hygiena ) a pokud už se rozhoupou k nehlášené kontrole, pak úředník pobere pěkně naducanou obálku a vlastně se zjistí, že zvířata jsou v super stavu.
V lepším případě udělí úředník nejnižší možnou pokutu okolo 1000,- pže u nás ještě snad žádný úřad ať už kontoroluje cokoli neudělil tu nejvyšší možnou pokutu. :-(
Viz. různé články na netu a v TN o nekrmených ovcích, zubožených koních, slepicích, psech,... ve všech případech mediálně známých veterina nejnže NEZABAVÍ týrná zvířata, ale ještě úředníci čekají, až tato zvířata pojdou podvíživou, mrazem a až pak udělí dotyčnému 2000,- pokutu - ten se proti ní odvolá a začne martýrium soudů a dalších odvolání až se vlastně zjistí že dotyčný "chovatel" nic nezpůsobil a za pár dní si ani my, na reportáž nevzpomeneme.

Nejlepší, ale bohužel nereálný návod, jak na tyto řetězce je v nich NIC NEKUPOVAT a to ani krmení pro hlodavce, klece, akvária, prostě NIC, co má co společného s chovem čehokoli jiného.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 16:04 banshee
jj ted si vzpominam ze jeste nejake jestery tam maji no a ano myslim trebovicke tesco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 15:47 Mumínek – Re: banshee
V Porubě Tesco není, asi máš na mysli Třebovice. A nemyslím si, že to jsou jediná terarijní zvířata, která tam mají - co vím, tak tam měli leguány, agamy, želvy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2010 08:54 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: banshee
Obrátit se na místně příslušnou státní veterinární správu, pošloou tam kontrolu, která to přezkoumá,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 22:41 banshee – poradte co delat v pripade nalezu zubozeneho hada ve zverimexu
Ahoj chtela bych aby jste mi poradili co delat..Byla jsem v jednom zverimexu konkretne v Tescu v Ostrave-Porube a jak sem se tak divala na zviratka tak jsem nasla terko s dvemi malymi hady (krajta kralovska,krajta mtava albin) muze jim byt kolem 5 mesicu kdyz jsem zahledla tu regiusku tak sem myselela ze se vyvratim v jak zubozenem stavu byla nevidela jsem hlavu jen kousek tela ale bylo to priserne byla uplne podvyzivena lezla ji pater kuze na nni jen tak visela mela i nezdravou barvu kuze takovou nasedlou ale ne jak by byla pred svlekem vypadala jak by ji nekdo povesil do udaku na mesic ten albinek byl na tom epe asi tam nebyl tak dlouho ale i tak mi prislo ze je nejaky pokrouceny a mel samozrejme na tele kousanec predpokladam ze pani prodavacky nemaji v lasce hady a tak je ani nechcou krmit a mozna ani nevi jak casto takove prcky krmit jelikoz jsou to jedine terarijni zvirata v obchode az na ted novou malou koralovku kterou privezli asi ted nekdy protoze byla mela jak zizala a byla v krabicce co se bezne pouziva pro cvrcky...jako nemuzu tusit jestli nebyla ta regiuska nejak nemocna nebo jim ji priezli z odchytu a nechtela jim zrat ale taghle se to nemuze nechat poradte co udelat?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 810x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/196-poradte-co-delat-v-pripade-nalezu-zubozeneho-hada-ve-zverimexu