Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Leguánek

 

NápovědaFórum » Ještěři » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Leguánek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 08:05 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
ne né :-) do terka 213*50*60 jsem dala agamu :-) a po agamě mi zbylo to menší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 22:25 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
Počkat: terko 213x50x60 cm? A Ty se tam zdráháš dát poměrně drobné leguáky obojkové? Drtivé většině i mnohem větších ještěrů (vč. leguánů zelených) se o takových rozměrech terka v tuzemských chovech leckdy ani nesnilo!
Ne, že by zmíněné "nesnilo" bylo dobře, je to ale běžná realita - fůra poctivých chovatelů si zvíře NEPOŘÍDÍ kvůli "někým" zadaným rozměrům nádrže (kým? Jak na to dotyčný přišel?), protože mu tyto parametry nemohou přesně zajistit, zatímco leckterý "jambura" a lajdák stejná zvířátka úspěšně i rozmnožuje třeba v polovičních podmínkách (!)

Vem v potaz své bytové podmínky, představivost a ... hodně hodně mysli ;-) . Ono ve finále (možná) půjde i to, o čem si teď myslíš že nepůjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:39 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
no právě.. už teď jsem udělala agamě nové terárko 213*50*60 a tohle mi zbylo.. prodávat to nechci, vím že to neprodám za tu cenu za kterou jsem ho vyrobila, takže jsem tam chtěla něco, co tam vydrží i v dospělosti, a tak aby mi to nepřipadalo malé :-) nechci ty zvířata nějak trápit:-)
Ale zase se chci vyvyrovat té řetězové reakci výroby terárek přemistování zvířat atd. momentálně mám místnost 5*6 metrů kterou když budu chtít (a mít peníze) můžu celou zaplnit terárkama, jenže tyhle zvířata nejsou křečci kteří žijí 3 roky.. je to záležitost na více roků a já, jelikož teď bydlím v baráku u rodičů, se nejspíš za nějakou dobu budu stěhovat jinam, a těžko budu kupovat byt s pokojem pro terárka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 21:29 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
V rámci osobních zkušeností - klidně si je pořiď, nejdřív třeba do rozměrů terária pro vousatky. A než dorostou, tak jim to jednoduše zvětš (budeš se divit, jak takovéhle úpravy náhle "samy" jdou, když už ta zvířata doma nějakou dobu bydlí ;-))...
Obecně ovšem i v teraristice platí u rybiček již okřídlené Horácovo pravidlo:
"Bez ohledu na to, jak velkou nádrž si pořídíte, časem vám bude připadat malá" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 11:56 Žena Verčák [112] - Ještěři
škoda líbili se mi :) no trápit ho tam nebudu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 20:58 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Hmmm, bylo :-( navíc je dobré je chovat aspoň v páru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 20:00 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak mě napadlo.. pro jednoho leguánka obojkového by bylo terárko o základně 70 * 45 asi málo že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 10:57 michal
Děkuji i za tento příspěvek snad už to poznam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 15:36 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: michal
No... než ti někdo poskytne fotky, tak ti sem hodim aspn to, co jsem našel na netu přes google.
Žádný fotky sem bohužel nenašel, jen tuto větu -

Sameček má jasnější zbarvení, větší hlavu, silnější tělo a rozšířený kořen ocasu. Pohlavně dospělý sameček má modrozelený nebo oranžový krk. Březí samice má červenooranžové skvrny a pruhy na krku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 17:51 michal
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak se pozná pohlaví u leguánka obojkového??A jestli by byl nekdo tak
hodný a poskytl mi fotky samice a samce. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 20:25 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Katka Locho
Ahoj Katko, zdá se, že se v této skupině ještěrů vyznáš. Nemáš zájem se tu třeba zalogovat a přispět svými znalostmi víc? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 22:29 Katka Locho
Ahoj, tak Leiocephalus schreibersi je Leguánek haitský, ale obrázek z této relace zobrazuje leguánka příbuzného a to Leiocephalus personatus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 17:38 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Doon
Tvou nabídku jsem Somali přeposlal. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 14:48 Doon – Re: Somali
Bude se jednat o Leiocephalus schreibersi...
je nahoda ze tu jdem tak pro pripadne info mailto:Tacner.Martin@seznam.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 22:56 Muž Felix [752] - Ještěři
Paráda potlesk . Už se těším na Tvou prezentaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:34 Muž jammes [12] - Ještěři
pěknej fešák palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:30 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: jammes
Fotka k příspěvku Jj, tady je první fotka. Terárko ještě není úplně komplet, takže prezentaci zatím dělat nebudu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 19:08 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Somali
no sláva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 12:17 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: Somali
Tak jsou doma, cestu přežili, a až se trochu aklimatizují, tak je nafotím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 09:25 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: jammes
Jo, ten se na to těší :) . No, ale místo na terárko je ready, až mě překvapilo, jak krásně ten stolek do toho rožku sedl. Elektriku mám taky nataženou, tak teď už jen to terárko a bude ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:33 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Somali
tak Horáce vystěhujem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 16:19 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: jammes
To nevím, místa na akvárka už obsadil Horác... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 15:56 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Somali
už si balím a zítra ráno mě čekej smich , mám ale hodně akvárek, vejdou se tam taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 08:27 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: Pogona
Hihi, byt máme sice velkej, ale... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 07:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Somali
To jako i já a Jammes a Saša a.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 06:57 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: jammes
Jj, všichni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 21:05 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Somali
tak se stěhujou všichni k tobě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 22:46 Muž Felix [752] - Ještěři
Bezva, jen houšť a větší kapky palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:08 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: jammes
Budou, příští středu si pro ně jedu, dřív to bohužel nestíhám. Tak je pak nafotím a šoupnu sem.
Jinak ten třetí mírně odlišný byla samička :) . Tentokrát jsem koukala lépe :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:32 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Somali
tak hurá do toho, je škoda každýho místečka ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:55 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak to se musí podporovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 23:17 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: Saša
Uff, konečně doma... No, musím říct, že mám skoro cukání je pořídit, po reorganizaci kuchyně tam mám volnej zkosenej roh a terárko by tam sedlo jak vyšitý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 21:11 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak koukám, že jsem to s tím lunatem fakt skoro trefil :) . Carinata jsem ale ještě neviděl (potažmo jsem netušil že vůbec je) a tak si ho jdu vygooglit... a na toho odlišného se budu těšit jako na bonus ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 16:48 Somali – Re: Saša
Tak jsem tam volala a nakonec z toho vylezl Leiocephalus carinatus. Zítra mám jet navečer zase do Hradce, tak jestli to stihnu, tak se tam znovu zajdu podívat, ale řekla bych, že v tom terárku měli mix, protože minimálně jeden z nich vypadal trošku jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 21:47 Muž Felix [752] - Ještěři
Bezva, pak sem písni, co to vlastně bylo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 07:38 Somali – Re: Saša
Díky moc, taky jsem gůglila, taky prakticky bez výsledku. Ale nevadí, dneska tam zavolám, prostě mi to nedá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 02:08 Muž Felix [752] - Ještěři
Tak se mi ani po několika hodinách pátrání bohužel nepovedlo najít nic adresného Tvému dotazu. GOOGLE na mě (v těch lepších případech) vychrlil info o dvou cyklurách, hromadě anolisů, jednom dalším leiocefalovi a pak už jen záplavu geografických ad. údajů...
Ona je taky potíž s tím "českým" názvoslovím. Nomenklaturně nemá absolutně žádnou platnost a (nejen) obchodníci si je vyrábějí za pochodu jak na běžícím pásu, takže se v tom nakonec pomalu nikdo nevyzná. No, moc jsem Ti asi nepomohl... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:39 Žena Somali [0] - Ještěři – Re: Saša
Díky, schválně tam zítra zkusím zavolat, co to tam vlastně měli. Taky mě pak napadlo, jestli to označení nesouvisí jen s geografickým původem. Škoda, ani foťák jsem s sebou neměla, abych je mohla vyfotit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 22:42 Muž Felix [752] - Ještěři
Třeba Leiocephalus lunatus? Na Hispaniole ovšem žije leguánovitých poměrně dost, takže jenom střílím od boku. Jestli jsou tam zastopeni i nejací leguánci rodu Sceloporus sice netuším, pokusím se ale něco dohledat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 14:21 Žena Somali [0] - Ještěři – Leguánek
Ahoj, měla bych jeden dotaz. Dneska jsem v hradeckých Gajerkách v Zooexpu viděla leguánka, kterého tam měli označeného jako Leguánek haitský. Bohužel jsem s sebou neměla tužku, abych si mohla napsat latinský název. Protože mě zaujal, chtěla jsem si o něm vyhledat víc info, ale nemůžu ho pod tímto označením najít. Nevíte někdo jeho správný taxonomický název? Připadal mi dost podobný leguánku modrému, ale nejsem si jistá, jednak tam neměli úplně ideální světlo, jednak jsem po včerejším plese mírně degenerovaná :) . Dík předem za radu.
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1371x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/199-leguanek