Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Salmonela

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Salmonela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 16:05 Muž Jery [9] - Hadi
Osobně jsem si nechal udělat terárium a tak zhruba půl roku jsem neměl moc času na jeho dotvoření a tak mezitím si sháním různé informace, materiály, rady, vybavení a podobně. Každopádně pokud bych si stavěl Terárium teď od začátku, tak bych rozhodně volil cestu terária z OSB desek, případě ze staré skříně. Pokud máš někoho šikovného a nápaditého, tak se dá za docela malé peníze sehnat a upravit stará skříň i na velké terárium. V podstatě vemeš skříň, vyměníš, nebo zpevníš zadní desku (ta bývá z 3mm sololitu), vyřešíš větrání, zavedení elektřiny a pod., místo předních dveří si necháš udělat skleněné dveře, vyřešíš vodoizolaci, dekorace a vzhled a je to. Hlavně je třeba u toho přemýšlet, klidně sebemenší pitomost konzultovat s odborně způsobilým člověkem, a používat nezávadné materiály. Má to i tu výhodu, že dřevo, nebo dřevotříska, má mnohem lepší izolační vlastnosti a tudíž tolik neprotopíš. A jen mezi námi, když si vemeš dvoumetrovou skříň, takto předělanou, tak to vypadá naprosto úchvatně a pokud doprostřed postavíš nějakou velkou větev a uděláš hodně úrovní, tak hadovi zvětšíš životní prostor a dáš mu možnosti volby, aby si sám našel, kde mu to vyhovuje:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 23:45 Zheti
Utahraptor napsala: V Praze ti můžu doporučit tohohle sklenáře <a href="http://www.volny.cz/akvaria/"s rel="nofollow">http://www.volny.cz/akvaria/

Vždycky jsem s ním byla spokojená, práce pěkná, není drahý a akvária/teraria doveze i domů :)

Jeee dekuji Ti moc,ses moc hodna :-)Tak kdyz bude potreba?zatim uz nekoho mam,ale dekujuuu!=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 23:14 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Zheti
V Praze ti můžu doporučit tohohle sklenáře www.volny.cz/…/

Vždycky jsem s ním byla spokojená, práce pěkná, není drahý a akvária/teraria doveze i domů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 16:59 Zheti
:-) sem prihlasena muzes se mrknout ;-)
Jinak sem z prahy 9 a Ty?
A co myslis pujde to z toho akvarka?Ja bych do terarka mohla dam max 1500 a to stacit nebudee,achjooo,ono uz takhle mi z te materske moc nezbyde a to mam jeste obednany nahrivaci kamen a ranec placeni plus prispet domu,no me mesicne pro me a malyho proste zbyva 2500,-a z toho jeste musim zaplatit nejake ty blbiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 16:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Zheti
Rozčilovat Tě nebudu, od toho tu nejsem, i když to tak někdy asi vypadá ;-)
Z jakého jsi kraje? U más máme terárka levná,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 12:35 Zheti
Pgono,nadavek moc nebylo,vlastne jenom jedna na tvou adresu a ta jeste ujde,ale umim to i lip,tak kdybysi chtel? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 11:32 Zhetka
Cauky,no vis kdybych mohla mit doma hlodavce napr.potkana tak ted asi nemam ferdika,ale nelituju toho hada uz sem chtela taky moc dlouho ,nahodou mi kamoska prinsla akvarko ze uz neni na ryby jestli ho na neco nechci tak me hned napadl hadik po kterym sem touzila,tak sem narychlo zjistovala co a jak,pripravila sem mu to akqaterarko a sehnala i pomerne levne hade.

Nakonec udelame terarko z toho akvarka,je slepovany tak to pujde deda ma znameho sklenare tak u neho poresime listy a zbytek skla na dvirka v bauhauzu ten zbytek,prosim te z akvarka terarko muzu udelat ze?Navod sem nasla ale na dreveny terarko,jak to ma se spodnim proudenim vzduchu?a vrchnim?pls.

Jinak ja uz tahle byla vynervovana z toho ze potrebuju akutne poresit to terarko na ktery nemam a jeste ty dotoho tak me to vytocilo,nabirej draha terarka v te velikosti co pro ferdu chci na bazosi apod za 3tis.! :-O na to fakt nemaaaaam!

Proc tu nejsem prihlasena?Priznam se ze sem na regisrtaci zajela a pak vycouvla,nevim jak sem budu casto chodit ale zatim me to tu bavi :-)Asi se zaregistruju ;-)kdyz me nebudes moc roscilovat? :-D :-P



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 19:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Mimochodem, proč si tu nevystavíš prezentaci a nezaregistruješ se.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 19:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pogona
A ještě musím dodat, že přiznat chybu a napravit se už tak často nevidí a toho si vážím.
Většinou se "kritizovaná oběť" namíchne a udělá si to stejně po svém, aniž by se nechala poradit a ještě se cítí dotčeně. Takže chválu určitě zasloužíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 19:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Zhetka
Ale to není v žádném případě výpad ani urážení Tebe, to byla jen konstruktivní kritika ;-) takže není důvod se hned rozčilovat a nadávat. Já si peníze taky netisknu a pořizuju si proto taková zvířátka, kterým můžu dopřát vhodné a odpovídající životní podmínky.
Ale o tom to není, je to spíš o tom si zjistit co možná nejvíc - to že Ti nějaký "blb" špatně poradil je taky špatné - ale v žádném případě za to nemůžeš, to chápu.
Jen v době internetu a mobilních telefonů není někdy od věci si dané informace ověřit a zapojit zdravý rozum - přeci akvárium je dělané, jak jsem psal pro ryby.
Kdyby se hadi mohli chovat v akváriích, pak by výroba terárií ztratila smysl.

A ke všemu jsem některé body o "nezjištění si informací a následnému se divení" je jev se kterým se setkávám stále častěji.
;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 17:35 Zhetka
Tak staci uz ne?chybu sem priznala,byla to blbost,nechala sem se inspirovat nejakym kretenem kterj psal ze se hadi muzou chovat jak v terarku tak v akvarku,ja na nej dala,tak sem ted blbec ja,no a stalo se,chyby sem si jasne vedoma a hodlam to napravit?bohuzel to do 8potrva nez mi prijde materska,staci ze pritel mi uz 2krat za hada zatah dezinfekce a ted doktora na terarko si uz pry musim pockat a tech 800,-mu vratit taky musim...asi ty penize neseru,bohuzel a velka skoda :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 17:05 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Zhetka
No porpavdě řečeno jsi toho asi moc nenastudovala, když hodíš hada do akvária.
Jedna věc je přečíst si knížku o tom co který had žere, z jakého je biotopu, kolika se dožívá let a jak mu správně zařídit terárium, apod. a druhá se podle ní zařídit, knihy, které zmiňuješ jsem sice nečetl, nicméně jsem si 100% jistý, že o tom, že vhodná ubikace pro hada je "nevětrané" akvárium zakryté deskou se tam nepíše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 16:50 Zhetka
Pockej myslis ze sem si o tom,alespon neco nezjistila?to bych byla teda uplne blba,mam tu i 2knizky 1Krajta kralovska abeceda teraristy a 2je Teraristika Ludwig Trutnau jednu malou jednu velkou ale neni v nich uplne vsecko,predevsim nektere detaili a to mam i teraristtickou knihu!
V akvariu mam normalne raselinu 1/1s hrubym piskem a to i ted kdyz ho mam mimo akvarium,ma 2ukriyt,velkou mysku s vodou kterou davam denne cerstvou,zarovku 25V v kvetinaci i zivy rostliny tam ma.
Doktorka mi rekla ze je to nejaka chmicka reakce,dostal injekci a mam ho denne koupat,vodu pry prevaret nemusim,az se svlekne tak se mu to ma zlepsit a kdyby preci jenom ne,tak mam prijit znovu,treba to zavinil parfem,musim na to davat pozor a nevonet se kdyz si ho chci vzit...
Terarko bude mit co nejdrive...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 20:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři
aqvaterarko=)) uz taky neni vhodne,tak co mam ted jako delat sakra?Bez penez!=(se na to!!!




Možná to bude znít tvrdě, ale je to prostý fakt.

Když na to nemám, tak si to prostě nekoupím :-O a druhý fakt, než koupím nějaké zvíře, pořádně si o něm vše nastuduji ( včetně toho jak zařídit terárium ).
Novinami na dně se nic nezlepší, i tak se tam bude držet vlhko a sním spojené problémy ( pže had bude vylézat z misky s vodou a tu tam mít MUSÍ )...
Prostě když nemůžu zvířeti poskytnout odpovídající péči se vším všudy NEPOŘIZUJI SI HO !!!
Jsou jiné možnosti jak být se zvířaty "v kontaktu" když po nich tak toužím - Zoo, burzy, výstavy, zverimexy, kroužky,....

Kdo z nás si koupí auto za milion s tím, že po zbytek života nebude mít na benzin, ale to přeci nevadí, pže auto mám na dvorku...

Zvíře takto bude jen trpět, strádat a bude stále v kolotoči chorob. Takže nezbude nic než opravdu pořídit nové terárium a to co možná nejdříve - nejlépe ihned hmm

K veterináři určitě běž a věz, že jedna, dvě návštěvy u něj Tě vyjdou stejně jako jedno pořádné terárium, hlavně na hadovi nic nemačkej, vevypichuj apod.

Mě spíš jen překvapuje, že když si jde někdo koupi nový mobil, notebook, auto - pak člověk měsíc dopředu projíždí internet, vybírá model, zjišťuje si jaké co má funkce/výbavu a pak jde kupovat.
U zvířat ŽIVÝCH TVORŮ, KTERÉ CÍTÍ A PLATÍ ZA KAŽDOU NAŠI CHYBU - viz. Tvá krajta si nezjišťujeme nic, prostě to koupíme, hodíme do krabice a hotovo, když pak nastane první problém, pak nikdo nic neví a každý se diví.
Zajímalo by mne kdo z Nás by si šel koupit onen mobil, auto, lap-top jen tak podle designu a až doma by zjistil že mobil má černobílý displej bez foťáku a MP3, laptop ma 1GB harddisk a 68MB RAM........

Tím Tě nechci nijak napadat a věř, že nic proti Tobě nemám a rád poradím a jsem i zvědavý co řekne veterinář, ale takových "začátečníků" je stále mnohem víc a u živých tvorů to není zrovna dobré tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 19:04 Zhetka
Takze k verinarovi nee?kdyztak by mu dal neco na plisen co mozna ma,nebo mu to mam vymackat a vydezinfikovat?ach jooo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 19:01 Zhetka
njn,debilita dela sve! :-Dale rybycky do terarka bych necpala pry jim to akvarko staci co maj

no a na rybycky to aqvaterarko=)) uz taky neni vhodne,tak co mam ted jako delat sakra?Bez penez!=(se na to!!!

a co kdyz mu dam prozatim nejake noviny,nez prijdou penize?

Tobe strasne moc dekuji za veskere tve rady,moc si jich vazim! ;-)

chudinka ferda,clovek se tesi z toho ze usetri,akvarko zadaco a nakonecme to vyjde draz nez si dovedu predstavit,njn.setrit se na zviratkach nevyplaci,me nenapadlo ze mu tim jen ublizim :-O sad dam ho prozatim mimo akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 18:33 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: zhetka
JJ hadi v akváriích = stálé potíže, akvárium z latinského aqua - voda. Tzn. že je na rybičky a vodní živočichy.
Pro plazy, ještěry apod. slouží terárium ;-)
Akvárium nemá vyřešené větrání ( stále podceňované mnohými začátečníky, ale i zkušenějšími teraristy ), tudíž v nich "stojí" vzduch, přehřívají se, po rošení se tvoří plísně, ty jsou zdroji nemocí pro hady ( plísně, roztoči, paraziti ).
Můžu tu vyjmenovat dalších 1000 věcí pro NEEEE terarijní zvíře do akvária.

Navíc máš-li na dně směs s rašelinou, pak v neodvětrávaném akváriu bude toto trvalý zdroj plísní a neplechy.

Tvá návštěva veterináře bude zbytečná, pokud nepořídíš poctivé a pořádné terárium, na 99% tam totiž budeš docházet poměrně často, tu s plísní, tu se zažívacími potížemi, tu s parazity a takhle pořád dokola. Nemluvě o tom, že to bude pokaždé něco stát :-)

Tzn. v první řadě pořiď terárium a nepodceňuj větrání, odvětrávání a cirkulaci vzduchu.
A do akvárka dej rybičky - na ty je stavěné.

Jen se nemůžu dočkat kdy ve stejné logice někdo nacpe rybičky do terária.... možná je to k smíchu ( ta představa ), ale přesně to máš nyní Ty, máš-li hada v akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 16:51 Zhetka
Jo a je to krajta kralovska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 16:46 zhetka
Jezisi dekuji moc!!!

Teploty ma takovy jaky ma mit 27-29,pod zarovkou 35,mam ho v 100l.akvariu prekryty drevotriskovou deskou,v raseline smichanou s hr.piskem,terarko mam tak jak byt ma,zadnou kokosovou drt nemam a ani nechci,narodil se doma u chovatele hadu,dostala sem ho v dobrem stavu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 15:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Zhetka
Určitě k veterináři, navíc jsi nenapsala žádné info, podle kterých by se někdo mohl pokusit poradit. Jaká krajta, jakou má teplotu v teráriu, použitý podlad, teplota, zdroj topení, zda je z importu - nebo odkud, aj.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 14:07 Zhetka
Ty jo lidicky,mam problem se svou 4mes.krajtickou kterou mam 14dni.
Proste se mi po3dnech osypala puchyrky ktere pribyvali,tak sem hadika nastrikala Rep guardem,vse vydezinfikova Terra desem,kameni a raselinu prepalila v troube tak a po tom co sem ho predevcirem vratila do terarka tak je dnes jeste osypanejsi puchyrky pod supinamy po celem tele a to uz to mel skoro zahojene,jo a uz 3 den je vybledly,dnes mu vybledla i ocka,tak to je jasny ze se svlece ale jinak nemam mu radeji koupit anibiotika,nebo zajit k veterinarovi?
Jo uz u me 2xpapal a nekakal.Jinak vim ze trpeji spousty cizopasniky,ale chovatel co ho od nej mam,na to koukal jako puk,ze tohle jeste pry nevidel.Ze mozna to ma z kocky,mozna z umelejch kytek,uz mu to mackat nechci,radeji,abych mu neuskodila :-(
Jinak moc diky za odpoved,at se vasim mazlickum jen dari :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2010 00:33 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
ano ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 21:37 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: dan999
Dane, vědci jsou někde jinde a tyhle články okolo nich ani neproběhly. Bulvár si prostě hledá (a vyrábí) témata ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 08:22 dan999
tak ten článek at si autoři strčí do pr---e s takyma kidama tu chodit na nás teraristy!!! to si říkají vědci?
jo a ten případ 90-ti lete babičky tu taky mám: je to děda(zemědělec) 5Ha pole na krku k tomu kupu králíku 8 ovcí a 2prasata a ty slepice a krocany nepočítám. taky mu nemocnice nic neříká a otevřenou zlomeninu ukazováčku si doma sám zafačoval a v pohodě jen ho má trochu křivý
jo a dědovi je 75:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 23:26 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Pogona
Ještě takový paradox - kámoš se silné alergie na kočky zbavil tím, že si pořídil koťátko. Nedělám si srandu, dnes má od ní klid :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 23:08 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Pogona
He he, jedna známá tuhle poznamenala, že mrně, co do prvních dvou let "nespolyká" aspoň půl kila "čistý" špíny a psovi nedokáže ukrást z tlamy chleba, jednoduše nemůže být zdravý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 22:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
No na tom něco bude, naše babi bydlí doslova a do písmene na samotě u lesa, topí v kamnech, k dispozici má suchý záchod ( jako dítěti jsem z kadibudky byl unešenej ), když se chce vykoupat musí si v zavařovacím hrnci uvařit vodu do necek a světe div se bylo jí 90let, netrpí na žádnou alergii, u doktora nebyla posledních 20 let a ten obrovskej zavařovací hrnec si na kamna dá sama plnej vody, pak si jej sama nalije do necek, naředí studenou, poté si skočí pro uhlí do kůlny a do půlnoci si topí ( v zimě ).
Ráno čile na pátou vyskočí z postele, naštípe třísky, zatopí a dá se do kuchtění oběda ( mimochodem umí ty nejlepší buchty ).
Savo, Mr.Proppera ani Azurita nezná a je zdraví jak řípa a spokojená.

Oproti tomu strýc ( její syn ) městské "panelákové dítě", trpí vys. krevním tlakem, alergiemi všeho druhu, bércovými vředy, potížemi s dýcháním a má částečnou invalidku, zato má ve svém paneláčku asi tunu čistidel a vše se mu blýská jedna radost - škoda jen, že si té čistoty nemůže užít na 100%

Tím nechci nikoho samozřejmě nabádat aby se přestal mýt, uklízet a nekoupal se. Samozřejmě toto všechno je v pořádku, ale s mírou a nevěřit každému "blábol článku", který si někdo vymyslí aby postrašil a zvýšil tak návštěvnost svého "chlebodárcovského" webu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 19:32 Muž Felix [752] - Ještěři
"Vtipné" taky je, že největší počet alergických dětí se rekrutuje z městských rodin bez zvířat. Budu-li parafrázovat TV reklamy, z pokud možno hygienicky (v překl. čistě) čistých (v překl. hygienických) domácností, kde něčím (nějakým jedem) určitě lepším, než konkurenční voňavé přípravky (zamysleme se nad tím) vymordovali "všechny" hrůzostrašně nebezpečné bakterie. Na čem si ta děcka mají vybudovat fungující imunitní systém, je pak celkem otázkou... hmm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 19:15 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Pogona
Člověče, a to je taky fór, že psí alergie nebývá ve skutečnosti zhusta reakcí na srst (neplatí u koček), ale na jejich sliny. Navzdory tvrzení v tom článku antiseptické (vyvinulo se právě kvůli všem těm svinstvům, co je většina psů vždy přímo přeochotna sežrat) a výrazně napomáhající hojení ran (jedna z mála užitečných věcí, které jsem se mezi prvním dozvěděl na vojně u psovodů - což mi taky ve finále, krátce před jejím koncem prakticky zachránilo ruku).
On ten článek je vážně slátanina. Ani nemusím být dobrý počtář, abych si podle pisálkem z palce vycucané "statistiky" dal dohromady, jak krátce by trvalo, než by se salmonelou nebo jinou chorobou od zvířat udělala zkušenost naprosto každá rodina v zemi. A ono přitom nic. Všechno jen zdroj typu - bratranci švagra tchánova strýce to řekl jeden chlápek v hospodě, kterého bráchy kamarád z práce znal maníka, kterého synovce spolužák to měl :-D
Co si budem povídat, hlavním a takřka jediným zdrojem salmonely jsou tradičně veřejná stravovací zařízení.

Každopádně - storry o "maniakálně vražedných" pitbulech už vyšly z módy, hlavně poté, co kynologové prokázali (po v Německu státem nařízeném masakru tisíců bezproblémových domácích mazlů), že prvenství v pokousání lidí má celosvětově na triku jezevčík a hned po něm čivava a kokršpaněl (!) smich a tak si bulvár hledá jiná hrůzostrašná monstra...
A když už třeba hadi nejsou (všichni) smrtelně jedovatí, slizcí a toužící vraždit lidi, tak jsou aspoň nakažliví... Klasika.
Žijeme holt v časech mediálně vytvářených fóbií. Čím bezpečnější jsou naše životy, tím víc se hledají záminky něčeho se bát hmm (kdyby tak blbost kvetla a krásně voněla...) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 05:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Luccymo
Jo a ještě mě napadalo, díky dýchacím potížím, které právě starší dcera měla jezdíme pravidelně do FN v HK na alergologii a imunologii, kde jsme hlásili všechna zvířata, která doma máme a krom psa a kočky námitky neměli k ničemu,....
Ono technicky vzato je dnes každé druhé dítě alergické a takový pes, či kočka tak mohou dítě "alergika" ohrozit na životě, pže mohou vyvolat silnou alergickou reakci. Nemluvě o jejich kožichu, jakožto zdroji děsivých a zajisté také velmi nebezpečných parazitů, bakterií apod.

Tudíž srovnám-li počet dětí alergiků a počet chovaných psů a koček, pak mi z toho vychází, že právě chudáci psi a kločky, jsou tedy asi 100krát nebezpečnější ( u malých mimin ještě víc, pže tam se ještě neví, je-li dítko alergik,... )

Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 05:18 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Luccymo
No oni tam taky píší, že stejně nebezpeční nám mohou být kočky a psi hmm
Já mám dvě děti, doma několik desítek plazů ( a i toho psa a dvě kočky ), starší dceru beru od narození do MiniZoo ( kde těch nebezpečných plazů je několik set ), tam je dojaktěživa tahá, hladí,... a nikdy, nic ;-)
Dále tam píší, že stejně jak ohrožují děti, ohrožují těhotné apod., .....

Takže z vlastní zkušeností vím a mohu potvrdit, že ten článek je trochu nafouklý ( ostatně jako 99% zpráv a článků na netu, pže jinak by nevyděsili a nikdo by je nčetl, že??? )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 21:43 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: fajfmen
Hady sice nechovam, mam chamíky a gekončíky a sestra si teď přivezla z porodnice mimčo a povídala že jí doktorka řekla že by mimčo k plazům neměla nosit právě kvůli salmonele. Tak nefím, ale přidávám ,,odborný článek" ketrý jsem našla na netu, ovšem to bychom pro jistotu neměli chovat vůbez žádná zvířata smich ona.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 23:04 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Zhetka
Ano, děláme ano . To je taky to jediné, co se s fámami pořádně dělat dá. Znám pár desítek haďáků a jediný zdravotní problém, co kdy kdo z nich díky hadům měl, bylo několik málo případů uštknutí. Zoonóza ale žádná a to ani z odchytů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 22:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Zhetka
Já jsem taky chovatel mj. hadů ( rúzných duhů a cenových kategorií ) a tohleto jsem nikdy neřešil, zajímalo by mě, který chovatel Ti to řekl, rád bych se totiž nechal poučit, můžeš přes vzkazník, pže těch větších znám po republice celkem dost a salmonelu žádný neřeší.
Jinak ten rozbor bude otázka několika málo korun 100 - 400,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 08:44 Muž Honz [0] - Ještěři
to sou věci
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 12:03 Zhetka
Vy si z toho delate prdel ale ja to cetla i knizce a slysela od chovatele ze polovina hadu ma salmonelu,prevazne z prekrmovani a velkych stesu,hadika mam doma a az vykakne prvniho bobana tak jdu k veterinarovi a to i s hadem,pro jistotu mame maly dite a nehodlam nic ryskovat a sbobanem budu chodit radeji pravidelne,jistota je jistota,no ale taky zalezi na tom abych na to mela financne,ehmm,kolik prosim vas stoji takovej rozbor?pls.?Dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 19:13 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Saša
To naše nejmladší, když se naučila chodit, tak si vynucovala vyndat našeho největšího žížaláka - tenkrát asi dva metry. Dneska už má svoje potkanky, osmačky, kocoura, ... No a hlavně nás. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 04:40 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: poklad
Tak tohle mazlítko máme zatím jenom jedno, už teď je ale jako pytel blech a hrozně ráda ožižlává agamám ocásky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:34 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: poklad
pokud jsou uslintaný tak je to s nima stejný smich smich ať jsou čtyři nebo jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:33 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Saša
Mazlivější zvířenu neznám. Nevíš náhodou, jak je to se čtyřmi dětmi? - rozmezí 6-23 let? :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:46 Muž Felix [752] - Ještěři
Na to bych dával bacha! Jestli jsou ti psi velicí, uslintaní a všeobecně vzato nebezpeční od pohledu, tak mají tu salmonelu stoprocentně taky (o hypernakažlivém kocourovi nemluvě) tone smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:25 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Utahraptor
Naštěstí jsme s hadem k vetovi nikdy nemuseli. Chodíme tam na očkování se psy nebo s kocourem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 08:40 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: poklad
Tak k té bych s hadem už nechodila :) No je pravda že hlavě u želv je salmonela poměrně běžný souputník, želvám z toho nic není, ale teoreticky je možné se nakazit přílišným muckáním želvičky..což většina teraristů naštěstí nedělá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:52 Žena poklad [8] - Hadi
Snažila se mi to vnutit místní veterinářka, která se hadů bojí. :-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:48 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak tohle jsem v životě neslyšel ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:38 Žena poklad [8] - Hadi – Salmonela
Slyšela jsem, že každý had má salmonelu. Co je na tom pravdy?? Doma máme hady více než devět let a salmonela se u nás ani u dětí neobjevila. hmm

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 1561x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/206-salmonela