Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

terarium-akvarium

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
terarium-akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 16:00 Václav Růžička Re: leninek111
Nejsou rady??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 09:30 leninek111 – akva vs.tera
Zdravím,chtěl bych poradit ohledně větrání.Chtěl bych začít s něčím nenáročným po x letech akvaristiky.Uvažoval jsem buď gekončíky nebo agamy.A teď dotaz:bývalé akva 1200*500*500mm,větrání horní-pásek cca.1000*150mm,přední šoupací dvířka.Bude to dostačující nebo je lepší ještě jeden větrací pásek cca.20mm(délku si nechám poradit) pod dvířka???Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 18:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: brano
Inrormací je plný internet, je zbytečné psát to, co bylo 10000krát napsáno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 16:18 brano
Viktor napsal: Cawte mohol by som si zariadit akvarium ako terarium na Phelsumu madagaskarsku ? :-)

rozmeri akvaria su :90x40x40

Som zaciatocnik primem aj rady o tomto druhu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 08:25 dan999
jak fajfmen říkal že do článku se dají nahrát jen 3fotky, to je pravda ale ty to můžeš nahrát jako forum do kadého přízpěvku jednu část s fotkou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 22:35 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: doonio
To je ten paradox plazí povahy. Když budeš mít vousatku úplně navolno, nehne se třeba celý měsíc z prostoru co uvádíš (pokud si takové místo sama vybere) ani na krok. Dej ji do skleněné krabice stejných rozměrů a do týdne jí tam z toho hrábne. Bude vědět, že je zavřená a bude to chtít přirozeně změnit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:34 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: doonio
NO tak pro mládě do cca 6ti měsíců je to dobrý ale pro dospělce tone minimálně o polovinu větší no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:25 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: doonio
pro vousatku je to hodně málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 21:10 doonio – Re: fajfmen
Taky pravda no,zeptám se ještě takhle je lepší pro ještěra užší a vyšší terárko, nebo naopak hoodně široký, ale za to nízký.
Jelikož je akvárium 60x30x40(dxšxv), a akvírium budu muset stejně překopat(tam odřezat, tam nalepit, tam dát trochu pletiva,atp...) ptám se raději co je pro ještěra lepší.
Jinak jaký je váš názor, kdybych tam choval jednoho jedince Agamy vousaté?(hodně se mi líbí)bylo by to vzhledem k velikosti a prostoru terária pro ni únosné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 19:50 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: doonio
Stačilo by, jen se musí vzít v potaz, aby se z těch třiceti ještě neodčítalo třeba deset čísel substrátu a tak ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 18:18 doonio – Re: Rendy
né že bych ti nevěřil, trochu jsem tě asi nepochopil.na TP jsi psala že šplhají,to jsem pochopil ale já jsem chtěl říct, že někteří ještěři šplahají hoodně do výšek, jeslti tomuto gekončíkovi stačí na výšku jen 30cm, abych ho nějak neomezoval,netrápil, že na to není zvylký, atp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 22:57 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Rendy
Já Ti věřím :-) :-D love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 13:05 Žena Rendy [3] - Hadi – Re: doonio
Tak já nevím, ten člověk mi snad nevěří... 21.7. jsem mu psala na TP, že gekončíci rádi šplhají. Člověče, chce to trochu nám věřit.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 21:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: doonio
Gekončíci šplhají,...a jak. Nevěř všemu co se dočteš, pokud jim poskytneš hromadu úkrytů jako duté na sebe naskládané cihly, kameny, větve apod. uvidíš sám jací to jsou šplhavci.
Pokud jim poskytneš tyto úkryty, pak v 60*30cm můžeš mít klidně dva - resp. dvě samice, pokud bys měl párek, samec by samici utýral...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 19:03 doonio – Re: fajfmen
Můj chovatelský záměr je: vaše doporučení.(fakt zatím vůbec nemám představu, jelikož se teprve o to začínám zajímat)
Co už jsem tak vygooglil tak většina ještěrů má ráda prostory navýšku(šplhají,lezou po stromech,atp..) Já bych chtěl encaht akvárium ajk je- tedy na šířku, a to mi bylo doporučeno že takto situovaný akvárium má rád jedině gekončík- že ten nikam nepšlhá a má raději víc místa na zemi.
Nevím jestli do 60x30 můžu mít i více kusů (2-3), tohle všechno musím někde vyčíst, v každým případě nejprve začnu přemýšlet a realizovat přestavbu akvária- něco na tento způsob:
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 00:53 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: doonio
Otázek hromada (a dobrých otázek, to je plus), takže odpovídat budu déle. Tzn. ne jen teď. Jednak o předělávkách akviška na terko napsal kolega Pogona pěkný článek i s návodem, tak se na něj mrkni, jednak je teraristika v některých ohledech jednodušší, než akvaristění. Tady ale pozor, jak v čem! V akvaristice největší gro investic (nejen finančích) narveš do nádrže, tzn. životního prostředí, protože je to technicky vzato (dlouhodobě) jediný způsob, jak do chovaných tvorů např. dostat určité látky... u ještěrů (třeba) musíš postupovat jinak. Nároky různých druhů se samozřejmě liší nezřídka obrovsky, takže radši specifikuj, o co máš víceméně chovatelsky zájem. Pak Ti jistě dokážeme (v rámci možnodtí) poradit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 22:56 doonio – Akvárium => terárium
Bratr má nyní akvárium, a jelikož je pracovně zaneprázdněn akvárium mi přenechá,né že by se mi rybičky nelíbily, ale co jsem ho tak za těch 5 let pozoroval je to celkem piplačka, aby bylo vše tip top. Takže mě napadl takový konstruktivní nápad předělat akvárium na terárko.Předem chci upozornit že s tímto oborem jsem se zatím nedostatl do styku(nevím zda to tak jde realizovat, zda tento koníček nebude ještě náročnější jak rybičky - jak po časové tak finanční stránce). A proto bych vás chtěl poprosit o názor,co říkáte na můj nápad:
Akvárium je 60*30*40(všh),chtěl bych tam nějakého "ještera"(gekon,chameleon,... v tomhle se ještě neorientuju jestli je to realizovatelný). Jelikož je akvárium situováno spíše na šířku než na výšku, je možno postavit akvárium na výšku(nevím jeslti je to na to stavěný vzhledem ke spojům skel,atd...)Pokud je nějaký ještěr, kterému spíše vyhovuje širší a nižší prostředí(nemá potřebu nikam vysoko lést), nechám si poradit.Zezačátku bych chtěl něco nenáročného, a s rostoucími zkušenostmi se možná dám do nečeho složitějšího.
Dále by mě zajímalo jak je to s náročnosti tohoto koníčka- napřed bych prosil časově- vím že u rybiček to chtělo každý den párkrát nakrmit, jednou za 3 týdny vyměnit vodu, někdy použít odkalovací zvon- vůbec nevím jakou péči potřebuje takový gekon-jsou jsem tak už vygooglil, tak to taky není pro začátečníka jedoduchý- udržovat teplotu, správná vlhkost,atp.... Dále by mě zajímala finanční stránka teraristky. Když to zase srovnám s akva, tak se tam musí kupovat krmeni, nějaký přípravky na vodu, něco pro rostliny,zářivka,.....
Abych to shrnul, je teraristika náročnější než akvaristika?
Existuje nějaké zvíře, které spíše preferuje delší a nižší nádrž?(hada moc nechci, spíš ještěra)
Kolik bych asi musel zainvestovat do přestavby a koupě domácího hlídače :)
Jaké jsou finanční nároky měsíčně na takový koníček(zatím se tomu chci věnovat jako začátečník)

Na internetu jsem našel takovej ten nalepovací kryt na akvárium, ale zde je hodně doporučováno, aby dvířka byly zboku a né zvrchu(aby na vás živočich viděl- aspoň jsem to tak pochopil)
Předem děkuji, jeslti jste se dočetli až sem, a budu ještě radši když mi odpovíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 13:05 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Gabro
No právě, mnohdy lepší jedna fotka, než popsaná A4, navíc já jsem špatný "vysvětlovač", tak jsem tam dal alespoň ty fotky a snad to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 10:56 Muž Gabro [0] - Želvy – Re: Saša
No musím se přiznat, že při čtení jsem to dopodrobna taky nepochopil, ale základní věci z toho jdou pochopit a myslím, si že když někdo bude postupovat starým známým heslem "dvakrát měř, jednou řež" - tzn. pokud se podívá na to akva co má před sebou, přečte si návod a opět se podívá na akva, tak mu v podstatě musí dojít co má udělat - ono možná ten návod s fotkama by pro některé nebyl od věci...nebo třeba videonávod na odkaz na youtube (případně sekvence fotek...) je taky možnost (mi osobně to hodně pomohlo při výrobě některých vychytávek pro moje akva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 00:04 Muž Felix [754] - Ještěři
Proč to? Mě to přijde přehledné a srozumitelné...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 22:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak jsem se teďko kouknul na ten svůj článek a je komické, že sám podle svého článku bych akvárko na terárko nepředělal - nechápu se :-D smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Saša
:-D ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:15 Muž Felix [754] - Ještěři
Vždyť taky jo... a kdo je koumák, ještě si to zdokonalí ano . Fór ale je, že většina lidí má bez základního návodu (kdoví proč) tendenci zaseknout se jen u deklu nahoře. Přitom stačí malá nápověda... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 19:31 dan999
je to dobře napsane a jestli se to někomu nelibi, aspon trošku ví jak si to udělat a pak si to udělá podle sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 12:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Óóóó, děkuji za pochvalu, milý kolego. stydim
Tento způsob jsem do článku zvolil záměrně, neb je fakt strašně jednoduchý a levný. Samozřejmě se dá vyřádit spodním větráním, horní jenom v rozích, atd. jenže je to jednak finančně náročnější a hlavně již pak poměrně složité a to by mohlo spoustu kolegů od předělávání odradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 17:58 Muž Felix [754] - Ještěři
V rubrice "Články" máš pěkný jednoduchý návod od Pogony ;-) . Je to velice praktické řešení základní (ovšem ve většině případů plně dostačující) předělávky. Jde to i líp, bohužel ale tento web umožňuje vložení pouze tří fotek do jednoho článku, zatímco při mém postubu by jich krok za krokem bylo zapotřebí zhruba kolem deseti (pro kolegy redaktory - jediný důvod, proč jsem to sem ještě nenahrál ;-) ). Rozhodně je u většiny terarijních živočichů vhodné udělat přístup do terka zpředu, kde je přibližující se ruka chovatele od počátku v jejich zorném poli a tím nedochází ke stresovým situacím instinktivní reflexe na útok dravého ptáka, jaká vzniká při vstupu do nádrže shora (o problémech s větráním, údržbou interiéru a udržením vlhkosti už nemluvě) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 10:08 Viktor
a ako ho prerobim? nejake typy alebo nakresy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 20:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Svatá pravda, felsumy potřebují poměrně vlhko a bez větraní ti budou plesnivět např. větve, lignocel,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 20:13 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Viktor
zařídit ho můžeš, ale daleko lepší je předělat akvárko na terárko, dodělat šoupačky, větrání a světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:43 Viktor – terarium-akvarium
Cawte mohol by som si zariadit akvarium ako terarium na Phelsumu madagaskarsku ? :-)
rozmeri akvaria su :90x40x40
Som zaciatocnik primem aj rady o tomto druhu. :)
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1176x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/213-terariumakvarium