Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

nález hada (užovka obojková)

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
nález hada (užovka obojková)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 12:52 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lukáš
Ahoj, asi nic poradí si:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 10:52 Lukáš
Ahoj.Co udělat s mládětem užovky obojkové nalezeným v tomto období?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 21:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Já nechtěl strašit, ale nějak jsem se rozepsal o tom co by mohlo nastat a nešlo to zastvavit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 20:35 Muž Felix [754] - Ještěři
S úřady bych si teď hlavu nedělal, beztak nejspíš půjde o vyhozenou trachemysku ;-)
Fotku by to ale každopádně chtělo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 19:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Lucie Jílková
chce to fotku, ale určitě někomu utekla či ji někdo vyhodil.Pokud se jedná o želvu such. bude pak problém s "papíry" jelikož všechny such. želvy podlehají registraci CITES, poku dji nemáte a někdo Vás "napráší", příp. zajdete-li s želvou někdy k veterináři, pak budete mít problémy s úřady.
Bohužel na výmluvy tipu "našel jsem ji u cesty", "přišla k nám na zahradu" ( i když to třeba výmluva není, jako v tomto případě ), úředníka nezajímá. V lepším příp. dostanete pokutu, dle druhu želvy a jejího ohrožení až několik set tisíc, příp. vězení a deport želvy do domóviny na Vaše náklady.
Z "našeho" pohledu je to systém špatný.
Ale je to asi stejné jako kdyby jste našla v tom lese nabitou zbraň a v klidu si ji bez zbrojního průkazu a řádné ragistrace zbraně necháte doma.....a někdo Vás napráská....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 18:39 Lucie Jílková – Želva bahenní
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,našli jsme v lese želvu, je možn že to je želva bahenní, či někomu utekla..pokud by to byla želva bahenní, dá se chovat v zajetí? Děkuji za odpověď, popřípadě, jestli vyžaduje stejnou péči jak u stejných želviček, děkuji. coze :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 21:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Výborně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 13:48 dan999
jak jsem tu už psal chovat ji můžeš ale musíš mít potvzení že byla narozena v zajetí!!! už jsem jí pustil u chovného rybníku v rychvaldě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 13:46 redwolf
Já bych ji být tebou pustil. nehledě na to že je to chráněný druh a chovat ho je zakázané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 21:26 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Já to kombinuji 1:1. Knihy sice nejsou všelék, na hromadě webů Ti ale místo odpovědi na cokoli odepíší "nastuduj si" (zázrak když nepřihodí nadávku, a že jsem takových fór viděl bezpočet), jinde se zas poradit pokusí, jenže tam nenajdeš dva názory na tutéž věc stejné. Nemusí to znamenat, že by byly špatné, někdy je víc možností, jenže laik z toho má nakonec jen zmatek...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 21:16 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: jammes
Jo, takových mám taky hromadu. Skoro až mám pocit, že čím víc pěkných obrázků, tím míň kvalitních informací :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 12:30 dan999 – pogona
palec ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 09:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Na tom taky něco bude ano , holt někdy je praxe a zkušenost těch druhých nad 100 knížek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2010 08:10 dan999
kam se hrabou knížky když je tu net:-) za knížky platím a když něco potřebnuji tak to stejně nemusím najít. Níc proti knížkám jen že net a kamarádi jsou prostě lepší:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři
No to já knížek moc nemám, zato jsem měl vždy poměrně dost kamarádů a ti měli další kamarády a ti kamarádi, kteří se zabývali chovem a odchovem toho a onoho, tak jsem získal dost praktických informací a zkušeností a můžu říct : "Kam se hrabou knížky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:03 dan999
snad něco takového mít budou a když ne budu schánět i jinde máš pravdu s tím rozšířením obzorů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 20:45 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Saša
však i ty obrázky jsou někdy potřeba, já mám takový knížky (obrázkový) o rybičkách smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 18:22 Muž Felix [754] - Ještěři
Není nutné hned to či ono zvíře chovat. Když má člověk načteno, rozšíří si obzory a i to samo už zato stojí ;-) . Já mám třeba knihovnu narvanou knihami o hadech a průběžně si pořizuji další, aniž bych měl doma jediného (sice jsem je před vojnou choval, vracet se k nim ale nebudu, mí ještěři by totiž z jejich přítomnosti asi zešíleli hrůzou - specielně pogony z nich mají údajně až fóbii a fakt se mi nechce ověřovat si to v praxi). Prostě jen chci být v obraze ohledně nových poznatků...
Kdyžtak vlítni do knihovny, snad tam nějakou páně Kovaříkovu příručku mít budou k zapůjčení. Tenhle pán rozhodně ví velice dobře o čem mluví. Je to tím cennější, že dnes už do populárně naučné literatury fušuje kdejaký jambura a podle toho to pak vypadá (začátečník poctivě nastuduje co se dá a ve finále v praxi zjistí, že to třeba byly voloviny)... kolik peněz jsem sám doslova vyhodil za knihy, které jsem si nakonec ponechal jen kvůli pěkným obrázkům, to už bych dnes nespočetl hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 13:29 dan999
jé děkuji za doporučení, jestli se k takové knize někdy dostanu pustím se do ni(sklípkany a štíry moc chovat nechci(mamka by mě s tím vyhodila))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 16:17 Muž Felix [754] - Ještěři
No, konkrétně panda velká je sice všeobecně známou ikonou v rámci přetřásaného tématu, do současnosti ale přežila jen díky tomu, že její populaci dlouhodobě uměle udržovali čínští císařové v uzavřených chráněných "zahradách". V reálu jde o přirozenou cestou vymírající živočišný druh, který se dávno geneticky vyčerpal (u většiny přežívajících jedinců ani nenastupuje sexuální pud anebo vazba matek na mladé) a pro přílišnou specializaci není konkurenceschopným vůči adaptabilnějším druhům obývajícím stejné prostředí. Historie života se podobnými případy jen hemží. Ale vynechme tento tvarově i zbarvením na lidi sympaticky působící příklad. Fakt je, že destruktivita činnosti našeho druhu na planetě Zemi, která je nejmarkantnější v posledních cca 300 letech (a to bohužel se stále rostoucí tendencí) je už prognosticky téměř srovnatelná s velkými vymíráními v některých obdobích pravěku. Můžeme se samozřejmě utěšovat tím, že proti kvantitě vymírání na přelomu prvohor a triasu (první druhohorní epocha) by i atomová válka byla jenom "pošimráním", nemám ale pocit, že by pohodlnější bydlení a o pár let navýšená délka života jednotlivce "vyvoleného" druhu nějak vyvažovala či jen trochu ospravedlňovala totální zánik tisíců druhů jiných, které nebýt nás, měly před sebou netušenou budoucnost... Jejda, to jsem se zas jednou rozkecal :-D
Jestli jsi to měl nervy dočíst až sem, doporučil bych Ti knihy pana Kovaříka o chovu sklípkanů a štírů. Uvádí tam (narozdíl ode mě stručně a hned k meritu věci) pár zajímavých příkladů, jak se to doopravdy má s ochranou zvířat oním úřednickým způsobem. Fakt to stojí zato ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 07:05 dan999
Máš pravdu jako vždy většinou mohou za vyhynutí některého druhu úřady a lidi kteří neví čím komu ubližujou nebo jim jde jen o peníze(kácení pralesů za účelem vzniku nových měst a těžbou dřeva)
Takové lidi bych vraždil!!!!!!!!!!!! Myslím že hrozí vyhynutí pandy protože se živí některýma bambusama a ty mizí! no :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 21:48 Muž Felix [754] - Ještěři
Asi ani neseženeš. I mě by se líbila možnost blíže poznat naši herpetofaunu takovýmhle způsobem, realita je ale taková, že libovolné zvíře z opačné strany planety (na které se paradoxně v zemi jeho původu často vztahují stejná "ochranářská" opatření) seženeš na každém rohu, zatímco o tom, které tady žije někde na mezi, si můžeš nechat leda zdát...
Vnucuje se mi kacířská myšlenka - čelila by dnes evropská příroda masivní invazi želv rodu Trachemys, kdyby dříve hojná želva bahenní nebyla "chráněna" tak nešťastným (papírovým) způsobem jaký byl zvolen, ale namísto toho byla chována a množena teraristy, stejně jako trachemysky? Za těch okolností by už z CITES byla jistě dávno pryč... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 07:14 dan999
no zatím jsem žádného chovatele ktrerý by mi je prodal nenašel:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 22:26 Muž Felix [754] - Ještěři
S lovem by problém být neměl, had se to nemusí učit, potřebné schopnosti má už v instinktivní výbavě. I aklimatizaci by měl zdatný jedinec zvládnout bez větších obtíží, tím snadněji, čím mladší bude. Možný zádrhel bych viděl asi jen v nedostatku plachosti vůči člověku v případě odrostlého jedince, to by se hadovi mohlo stát snadno osudným (osobní zkušenost s vypuštěním už dospělé obojkovky na chatě ještě "za komančů" - i po několika letech samostatného života venku se chovala k lidem důvěřivě, pak stačila jen změna majitele sousedního pozemku... a bylo po ní :-O ). U jedinců, které bys chtěl vypouštět do přírody by bylo dobré minimalizovat kontakt s nimi jak jen to je možné, nebo ještě líp, pustit je co nejdřív po vylíhnutí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 07:21 dan999
dá se nějak připravit hada narozeného v zajetí na volný pobyt venku a hledání potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 07:20 dan999
v zajetí si navyknou na menší rybky, rozporcované rybky mražené rybky, při nejhorším mužeš dát vepřové srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 18:16 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
No tak to je pecka, dík za info, tohle jsem fakt netušil (ledy se konečně hnuly) palec
Otázka ale je pořád s tím krmením: základní a hlavní strava obojkovek = žáby. Všechny tuzemské druhy = CITES. A teď "babo raď" hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 14:31 dan999
doma můžeš mít užovku obojkovou ale musíš mít papír o tom že byla narozena v zajetí. četl jsem jeden článek od borce který je chová s papírama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 22:02 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Bohužel, to budou tak nanejvýš ZOO a snad ještě nějaký ten profi herpetolog. Nemyslím, že by úředníci dělali vyjímky ze zákona kvůli běžným chovatelům nebo zájmovým spolkům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:30 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
to tě chválím že ses rozhod ji vrátit do přírody potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:33 dan999
neznáte náhodou někoho kdo je chová s papírama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:32 dan999
dobře pustím ji ještě dnes u rybníčku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já bych ji do pátku nemučil, zbytečně v terku zmagoří a pak bude mít problémy,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 19:48 dan999
dobře jestli se do pátku nenežere pustím ji. skoušel jsem jí dát žížalu ale nežrala (na jedné stránce to psali že pokud jsou malí zblajznou i žížalu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 23:29 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Taky se přimlouvám za vypuštění a a ni bych nečekal na teplejší den, pokud by nepřežila vypustění v ten chladnější, pak by nejspíš uhynula i v případě, že bys ji nikdy nenašel, prostě slabej jedinec a to je holt příroda... Navíc pokud si zvykne na terko a příjem potravy z něj, pak po delším pobytu v něm a následném vypuštění do přírody - to by pak pro hada mohl být šok, mohl by také uhynout a to už příroda není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 21:52 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: dan999
Nejlepší bude když ji vážně pustíš, nejlíp někde u rybníka nebo poblíž mokřadu v nějaký teplejší den. Jak obojkovky tak i žabky kterými se převážně živí jsou chráněné, za možné problémy které by Ti z toho mohly vzniknout i dobře míněné držení takového hádka nestojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 21:09 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci – Re: dan999
nebylo by lehčí jí pustit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 19:52 dan999
dobře dnes jsem jí udělal z akva takový provizorní terko( v jedné půlce bude oda s pár rybama a zbytek bude písek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 17:36 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Taky bych ji do akva nedával, buďto do terka, nebo do přírody,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 15:07 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
asi žrát nebude když ji vypustíš do akvárka, pokud jsem krmil rybožravý hady tak potřebovali klid, dokud byl kolem pohyb tak nic nežrali, radši bych ji vypustil ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:14 dan999
můžu ji při krmení pustit do akvárka? PLave tam pár rybiček a keříčkovec(sumeček, měří asi 20cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:06 dan999
hadik je strašně tenký když se smotal do klubíška byl velký asi jako 50ti koruna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Neonka bude malá...pokud má hádě 25cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:02 dan999
dobře má doma jednu neonku a ta je sama v teráriu (zbylých 5 sežral sumeček :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 12:45 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Ven ji můžeš vypustit prakticky ihned, pokud si ji chceš zatím nechat v teráriu, pak by mělo být alespoň 50*30*30cm ( pro mládě ), s tím že 1/2 dna tvoří vodní plocha cca 5cm hluboká. Nesmí chybět samozřejmě úkryt a můžeš přidat i větev ( ovšem asi ji moc nevyužije, to uvidíš sám ). Teplota vzduch v teráriu by měla být okolo 23C +- 2C a pod žárovkou MAX.30C.
Holata žrát nebude, zkus jí nabídnout nějakou akvarijní rybičku odpovídající velikosti ( platu, měčovku,.. ) nebo žabku, zkusit můžeš i mraženou rybku, tu ale si myslím "divoký" had nesežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 11:03 dan999 – nález hada (užovka obojková)
Dnes ráno jsem našel v balení minerálních vod úžovku obojkovou byla zalezlá mzi obalem a láhví,
musela se tam dostat už u nás doma, protože to balení bylo na schodech tam je zima a celkem tma, v obchodě by jsme si toho všimli měří cca.25cm je tenká jak nitka a je velmi aktivní mám ji nakrmit, čím je maličká, jaké podmínky potřebuje? a kdy ji mohu pustit zpět do volné přírody?
Děkuji za všechny Vaše odpovědi, názory a rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 1585x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/218-nalez-hada-uzovka-obojkova