Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Pralesničky a osvětlení

 

NápovědaFórum » Obojživelníci  

+ přidat příspěvek
Pralesničky a osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2012 13:05 Ondruch – Osvětlení a UV
Osvětlení teda má předpokládám každý, kdo má v teráriu pralesničky. Už jen kvůli tomu, aby tam bylo vidět. Pralesničky neptořebují nijak zvlášť intenzivní osvětlení, ale nesmí zase trpět rostliny. Mám jednu zářivku (15W tuším) NAD teráriem a dvě bodové žárovku UVNITŘ jen pro vytápění.. funguje to tak svkěle, i když občas se mi nějaká kytka spálí, když se táhne za světlem. I tomu b yse dalo předejít vytápěním pomocí topných kabelů/destiček.

A k tomu UV světlo, už jsem na to tady dnes reagoval, zkopíruji tedy jen ten příspěvek:
Ne, nepotřebují. Může být i nebezpečné. Ve chvíli, kdy lze látky syntetizované pomocí UV záření nahradit vitaminovými přípravky, není ptořeba UV záření. Ty vitamíny jsou pak ale nutnost.
Viz: www.dendroboard.com/…
Cit.: What about UV?
Well in has been long debated if the frogs benefit from UV or not, but in most case we do not have a easy way to supply UV or manage UV. Since we need to keep the humidity in our tanks high and most people do this with glass lids, we really do not have a lot of UV choices. Most glass blocks the majority if not all UV and many people's frogs have been doing very well in captivity without UV. Now there have been cases where UV has helped a sick frog, or helped people with tadpole rearing issues, but again this can be expensive and hard to manage.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:18 Muž khopikcopin [8] - Ještěři – pls
dobrý den chci se zeptat jestli pralesničky hlavně rodu dendrobates potřebují UV záření a jestli ano tak jaké pls poradte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 14:47 Žena Janiska [6]
Ano, samotným žabkám to asi fuk bude :-) právě jsem uvažovala na zářivku nad terárkem a nebo žárovkou. Uvidíme, zkusím ještě něco pohledat a vyzkouším a uvidím. Děkuji za Vaše reakce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 23:48 Muž Felix [754] - Ještěři
Jo jo, takhle jsem to taky myslel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 23:30 Muž jammes [12] - Ještěři
co jsem zatím viděl tak to každej řešil světlem nad terárkem, přímo v terárku ho nikdo neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 23:29 Muž Felix [754] - Ještěři
Ale jo, je tam spousta rostlin, takže to nějaké osvětlení potřebuje. Obyčejné žárovky nebo zářivky by těm kytkám myslím měly stačit (samotným žabkám je to asi fuk) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 17:54 Muž jammes [12] - Ještěři
zatím jsem u nikoho neviděl osvětlení v terárku s pralesničkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 17:04 Žena Janiska [6] – Pralesničky a osvětlení
Dobrý den,
chystám se zařizovat terárium pro žabky - dendrobates auratus, ale trápí mě výběr vhodného osvětlení. Chci tam pěstovat i rostliny /bromelia, ficus, fittonia, peperomia, tradescanta/ a chtěla bych, aby mi rostliny zdárně rostly. Prosím, kdo máte nějaké zkušenosti či rady, napište. Budu ráda. :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obojživelníci • Zobrazeno 677x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/220-pralesnicky-a-osvetleni