Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agresivní chameleon

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Agresivní chameleon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2022 09:27 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
To je. Ale kousání časem přejde, pokud se mu místo prstů k pokousání nabídne nějaké žrádlo - ideálně kus ovoce nebo nějaké lupení. Ten můj nemusí čínské zelí, tím se dá spolehlivě odradit. Jiné věci ochutná, pak přežvykuje a nechává si projít hlavou, jestli mu to chutná, nebo možná ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2022 17:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Chameleoní povaha je totální loterie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.05.2022 20:19 Muž Střelec [74] - Ještěři – Strašík IV.
Takže mý čtvrtý zviřátko je kousavý a těžce teritoriální. Prostě puboš. Doufam, že ho to časem přejde, jako toho prvního přešlo drápání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 16:32 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Katka
Dostává se do puberty a nabejvá pocitu vlastní důležitosti. Podle dostupných informací se v rámci dospívání chamíci povahově mění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 10:25 Katka – Chameleon
Ahoj,
chci se Vás zeptat, mohl by mi někdo poradit?
Náš chamík (3 měsíce )byl od mala zvyklí na kontakt. Sezení na ruce, kytce. I přesto, že to nejsou zvířata na nošení, prostě byl v tomhle v pohodě a neprotestoval.
Každopádně je to už 14 dní, kdy jakýkoli kontakt bojkotuje. Pokud se pokusím o to ho vyndat začne syčet, nafukovat se, měnit barvu a dokonce se snaží kousnout.
Vůbec nevím jak postupovat. Ráda bych aby se to vrátilo do starých kolejí.
Přijde mi, že je i málo aktivní a žere míň. Když je na větvi tak bývá občas zbarvenej i na ní.

Mohl by jste mi někdo poradit?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 17:32 Muž Střelec [74] - Ještěři – žárlí na počítač
Takže muj chamík už se nepokouší sežrat displej noťasu, ale když ho zapnu, začne se dožadovat mý pozornosti. Pokud ho ignoruju a sleduju displej, začne po mě pochodovat. Předtim do mě zkoušel šťouchat a dneska, když jsem mu nedovolil vlézt na klávesnici a snažil se ho ignorovat, mi hodil bobek na nohu. Zrovna marodim, tak jsem doma pořád a ten hajzlík má tím pádem prodloužený vycházky. Když je hodně neodbytnej a nejde o biologickej útok, tak ho lapnu a pověsim na záclonu, kam se občas pokouší dostat i přes mou mrtvolu riskantní cestou přes půl kvartýru. Pak ne ale hrozně uřvanej, když musí zpátky do terárka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 12:02 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Střelec
Probral jsem to ještě s jedním technomágem. Podle něj může být příčinou agresivní reakce
a) vyzařované spektrum displeje
b) nespojitý tok záření - prostě zobrazení kmitá
Lidské oko to nevnímá, ještěří patrně velmi dobře, stejně jako odlišné vlnové rozsahy, které jsou pro lidi neviditelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2016 15:18 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pasyok
Prvně dost divoce reagoval na reklamu na hadry. Takže si buď zvykne, nebo mu budu zakrejvat výhled...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:55 Muž Pasyok [37] Re: Střelec
Diskusie vedia občas rozhnevať aj mňa, takže ho plne chápem. :-D Proste sa mu to nepáči a reálne s tým nejde nič spraviť, buď ho to časom prejde alebo nie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:25 Muž Střelec [74] - Ještěři – chamík útočí na noťas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přihodila se mi kuriozní věc. Byl jsem nucenej okolnostma pořídit noťas. Displej se mýmu chamíkovi evidentně nelíbí. Když na no´tasu dělam, tak se v terárku nafukuje a jinak předvádí. Pokud má otevříno, vystartuje ven přes půl cimry až na stůl a zaútočí na diplej. Buď si stoupne na klábosnici a syčí na displej asi tak ze dvou centimetrů, nebo na něj útočí s otevřenou tlamou a pokouší se do něj zakousnout. Pochopil bych to, kdyby útočil na obrázek nějakého zvířete, ale nejagresivnější útok byl na textovou diskusi. Navíc normálně nekouše a teď se pokusil zakousnout technický zařízení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 22:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Ivulik1
CHameleoni jsou strašné individuality, i po spáření může být samice nějakou ´dobu zelená, časem se ale vybarví do Klasických" těhotenských barviček, pokud ne není březí,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 15:12 Žena Ivulik1 [1] - Ještěři – Re: Pogona
Fotka k příspěvku Prosim te, mne porad vrta hlavou to zbarveni... Moje samicka se po spareni (druhy den) krasne vybarvila. Nasledne samce odmitala. Ale od chvile, co jsem samce oddelila, je zase zelena hmm
Tak by me zajimalo, jestli je zbarveni jen "zpravou pro samce", nebo ma realny hormonalni zaklad. Proc by pak ale zbarveni ztratila?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 21:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Moc nedá, při hypervitaminóze se dá zvýšit přísun tekutin, vypnout UVB zářivku a čekat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 18:37 Muž lukisoft [0] - Ještěři
tak jsem dnes aplikoval ten kombinal AD3. Snad jsem nic nepodělal. Jen taková kontrolní otázka, dá se nějak zachránit předávkování AD3?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 22:42 Muž Felix [752] - Ještěři
Pravda ano . V budoucnu bude 100 % někdo další hledat odpověď na stejnou otázku. Projde si vlákna (v tom lepším případě), najde co potřebuje a Ty to nebudeš muset psát neustále dokola ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:58 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
není to zbytečný, rád se přiučím, nejsem zběhlej ve všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:51 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Není zač, kdyby něco piš přes vzkazník ať tu nevedeme ( pro ostatní ) zbytečnou diskuzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:48 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
0,02
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:47 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
OK hned zejtra tam zajdu. ma netu jsem našel že je stříkačka i 0,5ml ta by mohla být lepší co? jen pro upřesnění to množství má být 0,02 nebo 0,2ml? abych něco nepodělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:36 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Tak běž do lékárny a kup menší stříkačku ( 1 ml )ta je rozdělená na desetiny ml, takže to v poho nabereš, hlavně neředit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:35 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
tu mám, ale nejmenší množství dokážu natáhnout 0,1ml jeduně naředit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:33 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
V lékárně prodávají injekční stříkačky ( bez jehly ), cena cca 8Kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:28 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
Super a jak tohle pidi množství odměřuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 21:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Pokud má zdroj UVB pak postačí 1krát za 3týdny rovnou do tlamičky 0,02ml ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 12:37 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
no dobře tak mi poraď jak ho mám dávkovat teď má samice 60g. a jak je to nejlepší? někdo říká do vody a rosit, někdo přímo do tlamy. tak nevím. co doporučuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 22:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Nevím v jakém kontextu jsem jej doporučil, ale faktem je, že je pro chameleony potřebný, jenže potíž je v tom, že ve správném množství, při předávkování totiž odvádí vápník z kostí a je tedy nebezpečný. Pokud se podá ve správném množství a se správným odstupem, pak někdy může i chamíkům zachránit život ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 20:17 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
combinal AD3 jsem ještě neaplikoval už jsem se tu na to ptal a ty si mi řekl že pro tak malýho chama to dělat nemám. tak dostává pouze nutrimix a drcený vápenec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pogona
Já totiž jsem opatrný s jeho používáním dodnes, jeho předávkování vitamínů ( spolu s UVB zářením a podáváním jednou týdně je poměrně jasné ) je MNOHEM nebezpečnější pro zvíře, než jeho nedostatek...a rozhodně tento přípravek na předpis nepatří do rukou "hobby" chovatelů, nýbrž je určen pro zkušené chovatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:56 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Ještě mě napadlo, jak často a v jakém množství používáš AD3 combinal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:39 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: lukisoft
Tak už žrala, ale docela málo. Myslíte že bych mohl obalit jednoho cvrčka v hroznovým cukru? nebude to moc silný? nebo jí mám dát combinal AD3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 15:19 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
No já bohužel žádnou takovou zkušenost nemám ale je fakt, že je to divný, přestane žrát a je taková hyperaktivní, tak jak leze po terárku poslední dobou to nikdy nedělala. A od včerejška vůbec nic nežrala. když zmerčí cvrčka tak ho chvíli pozoruje a pak odleze jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Zatím jsem měl tu čest vidět samice před snůškou neoplozených vajec párkrát, ale vždy se zbarvila, tak jako by to byla normální snůška...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:28 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
Ahoj. Na jednom fóru mi jeden chlápek napsal že to vypadá jako by měla mít hluchou snůšku. že pokud není v kontaktu se samcem tak se vybarvit nemusí. Myslíš, že by to opravdu tak mohlo být? už od včerejška nic nežrala. ale jinak je pořád akční. Zkusil jsem jí dát do postřiku na rosení hroznový cukr tak uvidím tím snad nic nezkazím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:33 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Na fotce vypadá dobře, naštvaně, ale dobře. Pokud nežere a nezdá se ti, zkus tedy veterinu...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2010 19:24 Muž lukisoft [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tak mi to přijde divný pořád nechce žrát. jindy sežrala třeba 8 cvrčků denně a přímo se na ně vrhala a teď poslední dobou prostě bez zájmu. má repti glo 5, všechny cvčci obalený v nutri mixu, občas saranče nebo pavouk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 18:51 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
No ono KAŠLÍČEK je taky pěknej prevít. A když se k tomu přidá teplůtka 37,1 tak to už je zle.
Hele má chameleon nějaké spešl zbarvení když je v říji. Není možné že když tak rejdí po terárku i mimo že hledá samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 15:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Nemluvě o té NEJzákeřnější mužské nemoci,jejíž název se bojím napsat - R Ý M E Č C E - kdo by mi pak vařil čaje s medem :) vždyť bych zemřel druhý den nemoci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 09:22 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
Nojo máte všichni pravdu. Přiznávám že ženská je nezbytná, taky rád jím a mám rád pořádek.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:48 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jammes
A hlavně kdo by krmil zvířata, když jsem v práci, na burze, v hospodě, s kamarády, na procházce s dětmi,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:41 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: Pogona
přesně tak potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jammes
a uklízel a staral se o děti a o mě a žehlil a věšel prádlo a pral a.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:18 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: lukisoft
ženskou bych nevyhodil, kdo by pak doma vařil??? já jsem na to línej, ale zase se rád najím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:13 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: jammes
to se pleteš není to jako s babama. Ženskou můžeš vzít a vyhodit jí když tě naštve ale chameleona bych nikdy nedal ikdyž je to mrcha. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:00 Žena poklad [8] - Hadi – Re: jammes
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 20:36 Muž jammes [12] - Ještěři
to je jak s babama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 18:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Jojo zbarví se taky. Tak jí dej den dva klidu a pak ji zkus opatrně brát, dopřávej jí výlety po bytě a každou možnou chvíli si ji nechej lézt po sobě. Každý chameleon je totiž osobnost a má své nálady, dobré a špatné dny, jsou velice nevyzpytatelní ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 16:15 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
jak to myslíš věnovat se mu co nejvíc. jak se k ní břiblížím vypadá to jako by mě chtěla roztrhat. dnes si nevzala ani cvrčka z ruky. nevím co sní je. když by měla mít neoplozená vejce hodí taky gravidní zbarvení? ale nezdá se mi že by na ní byla vydět vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 14:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
Jo, v tomhle jsou holt chamíci pěkný potvory, jeden den andílek a druhý den krvelačná bestie. Zvyky neměň, věnuj se mu co nejvíc, dopřávej volný výběh a ono ji to přejde ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 14:10 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Agresivní chameleon
Ahoj mám takový problém. Mám samici chameleona už 4,5měsíce a je jí asi tak 6měsíců. Do teď bylo vše ok. Ale asi před 14 dny začala být dost agresivní ikdyž cvrčky dostávala přímo z ruky. Ale poslední týden si nechce vzít z ruky ani toho crvčka a když se na ní jenom podívám tak se nafoukne jak balón a ten poslední týden hodně rejdí po terárku ale s ním sem nic nedělal. je porád stejný jen ho čistím. Nemůžu to něco znamenat. Je možné aby tak rychle změnila své chování?
Jak mám vzbudit důvěru.? díky za rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1295x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/222-agresivni-chameleon