Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Určení pohlaví

 

NápovědaFórum » Hadi » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Určení pohlaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 21:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Rozpoznání pohlaví vyžaduje určitý "cvik" had se musí v oblasti pohlavních orgánů "zlomit a zmáčknout", z fotek se to opravdu nepozná ;-) a když vyleze hemipenis pak je to samec, v opačném případě samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 13:46 dan999
myslím že podle fotek se to nepozná ale dá se to poznat pomocí sondy(může pohlavní orgány poranit při špatném zacházení) nebo odběrem krve)méně praktikované, neb ještě něčím ale to si teď nevzpomínám (snad jsem to napsal dobře, kdyby ne tak mě pls opravte :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 13:33 Žena blackarrow [1] - Ještěři
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 13:32 Žena blackarrow [1] - Ještěři
Fotka k příspěvku druhá fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 13:31 Žena blackarrow [1] - Ještěři – Určení pohlaví
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebuji poradit při určení pohlaví. Mám dvě E. guttata, měl to být pár. Ale je to pár dnů co jsem "samici" přistihla při pokusu o znásilnění samečka. Ten má jenom 75cm. "Samička" má metr, 15 cm z toho ocásek.



Tak nevím jestli je tak nadržená nebo mám dva samce nebo je to celé naopak. Prosím o radu pokud to půjde z fotek, nebo jestli mi určí pohlaví na nějaké veterině v okolí Nymburka, Boleslavi, Kolína nebo východní Prahy.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 836x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/230-urceni-pohlavi