Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zakladani teraria

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Zakladani teraria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2019 19:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Adolf
Přesně jak napsal kolega....akvárko je až na vzácné výjimky na rybičky,....gekoni a jim příbuzní, mají-li se mít dobře patří do odpovídajícího terária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2019 08:20 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Adolf
Na internetu je spousta obrázků, jak takové terárium vypadá. Můj názor je, že akvárium pro gekony není zrovna správná volba. Právě kvůli odvětrání a přístupu do terária. Pokud chceš začít s teraristikou, tak akvárium pokud ho již nevyužiješ prodej a pořiď si terárium, až budeš přesně vědět co by jsi chtěl chovat a čím se zabírat. Podle toho jaké zvířátko se pak rozhodneš chovat, tak bych teprve volil terárium. Ale je lépe si o chovech terarijních zvířat předem něco přečíst. Držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 14:28 Adolf
Fotka k příspěvku Dobrý den.
Mám doma akvárko o velikosti 170l (rozměry v příloze). Rybičkám se mi moc nedaří kvůli umístění tak bych to chtěl překopat na terárko. S teraristikou nemám ale absolutně žádnou zkušenost. Líbili by se mi tam Gekoni modří a to 1 samec a dvě samice + živé rostliny. Co vše by na to bylo potřeba jsem se tak nějak dočetl (osvětlení, zvlhčovače, odvětrávání atp.). Nemám ale vůbec šajn o nějaké údržbě. Co je potřeba aby vše klapalo, bylo hezké a líbilo se tam osazenstvu. Kdyby mi byl ochoten někdo přiblížit tyto věci, byl bych velice rád.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 20:23 Muž Felix [754] - Ještěři
Zkus se zeptat na forum.vivarista.sk . Moderátorka toho fóra - tana, je odtamtud a navíc zelené legy chová, takže by Ti mohla poradit dost dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 14:05 legiška
čauky.mám ročního leguana a pomalu zvažuju výstavbu popř. koupi nového terárka.můžete mi prosím poradit co je lepší,popř. doporučit někoho, kdo dělá terarka v okolí ostravy?děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 17:14 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Crash
Jenže fasciáty i pictusáky je více než vhodné chovat ve skupinách min 1*2 , ideálně 1* 3-4 a na takovou skupinku je potřeba terárko min. dvakrát větší. Osamotě by tito gekoni strádali, jsou skupinový a žijí v "tlupách"... a dovolím si tvrdit, že i na jedno zvíře je to velice hraniční rozměr,...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:19 Muž Crash [4] - Ještěři
Ale vážení :-D jsou i malé typy gekonů, kteří se v takovém terárku budou mít dobře. (Teratolepis fasciata, malé flesulmy, pareodura pictus ;)) I když jsem zastánce, že větší terárko je lepší ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 20:17 dan999
řikam(pišu) klidně aj užovky, krajty menší, gekony atd.) ale musíš je pořádně naložit do formalínu jinak se ti nebudou líbit smich :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 17:35 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: redwolf
...mravence...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:58 redwolf
Do tak malého tera max sklípkana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:48 Muž Felix [754] - Ještěři
Nebo pavoučka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dominator
nahoď rozměry např. v terárku 30*30*25 bys mohl mít jednoho či dva lugubrise.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 15:20 dan999
no dal bych tam třeba skupinků gekonů naloženou ve formalínu:-D né ale ty rozměry budou na ještěra malé :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:59 Žena l3nka [4] - Hlodavci
15 litrů je hodně málo.. přihoď ještě rozměry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 17:47 dominator – Zakladani teraria
Ahoj,
Chtěl bych se zaptat jekeho ještěra by jste mi doporucily
do 15l terarka . Sem uplně začinajici terarista tak bych byl rad
za nějake dobré odkazy zakladani teraria atd.. Předem děkuji za odpovědi

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 871x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/244-zakladani-teraria