Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Poranění Hada

 

NápovědaFórum » Hadi » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Poranění Hada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 22:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:34 dan999
je dobře že jsi to nenechal být tak, nikdy nevíš co to může být:-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 07:53 Robert – Re: Robert
Takže když jsem měl jít k veterináři, rána se zádně zacelila přesto jsem ho naštivíl , podle něho se jednalo o vyhřezlé hemipenisy. Asi v důsledku tlačeni po zimním spánku .Takže je teď vše v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 00:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Robert
Tak co, proběhla návštěva veterináře???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 19:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Robert
Příjde mi to jako by se ho někdo pokoušel vypalpovat, u větších hadů to moc dobře nejde ( u některých vůbec, většinou to jde u velmi mladých mláďat, větší jedinci se pak sondují, nebo se dělá rozbor krve, nebo se to u některých dá poznat podle stavby těla a pohlavních rozdílů - to však není 100%ní ) a když to dotyčný neví a hada se pokusí "zlomit" pak mu ublíží a může ho "zlomit" opravdu, příp. do rány může dostat zánět - na to bych to tipnul já. Pomůže jedině veterinář, který nasadí dle stádia a rozšíření adekvátní léčbu - na netu z fotky Ti na 100% nikdo neporadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2010 13:08 Robert – Poranění Hada
Zdravím může mi někdo poradit ohledně toho poranění hada,
kahan-speleo.cz/…
Tahle ranka se nacházi asi 10cm od konce hada, teď to nevypadá ale ta šupe přilehne normálně na ránu tedy není odtržená. Nevím co s tím když to řeknu sprostě tak bych řek že má natržený řitní otvor. Omlouvám se ale hada jsem zdědil a teprv s tím začínám. Jinak had je cca metr dlouhý a asi 2 roky starý. Ji a teď vypadá že bude svlékat kůži. Muže se to tím svlečením zhoršit nebo zlepšit ?

robert(at)kahan-speleo.cz

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 582x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/266-poraneni-hada-