Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chov morčaťa na balkóne

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Chov 

+ přidat příspěvek
chov morčaťa na balkóne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 00:05 Muž Felix [752] - Ještěři
Hele, shrňme to: Morče je společenské a od nátury mazel. Proč ho nechovat jako např. kočku? Tu taky nikdo soudný nikam nezavírá... Na bednu se naučí, jen je třeba dávat bacha na ohryz kabelů (pro hlodavce neodolatelý). Jinak pohoda X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 14:41 Alizzabetha
Když to není balkon kam pere slunko tak není problém, je tam dobré dát i něco jako misku na cachtání, a hlavně domeček či stříšku, aby se mohlo schovat před slunkem a taky dávat pozor na případné dravce - když bude balkon i se sítí dobrý bonus.

Karle, spíš asi sršeň, zatím se mi nestalo, že by včela nebo i dokonce vosa na morče zaútočili. Jinak přehřátí hrozí i když je pod mrakem ;-) a celkem přijatelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 08:36 Karel – V
Mě morče za dva dny na balkoně umřelo bodla ho pravděpodobně včela sršeň nebo něco ani horko ani zima teď vím ze jen blázen dá nabalkon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2014 22:03 Muž Felix [752] - Ještěři
K zadání dotazu - od jara do podzimu na balkóně ve vhodných podmínkách OK, na zimu je ale třeba vzít morčátko dovnitř do tepla (pokud se např. v kotci nemůže v závětří přitutulit k mnohem větším a dost výhřevným králíčkům) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2014 21:20 Muž Dave159 [1]
já jsem měl delé léto morče venku, postavil jsem mu dřevěnou ohrádku, do ní dal domeček, misku na jídlo a na ní jsem dal pletivo, dobrý, morče bylo 24 hodin denně natrávě asi tak 5 měsíců a já nemusel měnit podestýlku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 09:37 Žena petulevrtule [0] - Savci – Re: Crash
Ano, morčata se dávají ke králíkům kvůli nemocem. Je to z důvodu toho, že morčata jsou citlivější a nemoci mají u nich rychlejší průběh. Tudíž, když není morče OK, znamená to, že se něco děje i s králíky.
Dál bych odpověděla k tomu balkonu. Morče na balkoně, dobrý, ale v těhle vedrech by venku být nemělo. Hrozí přehřátí, hlavně, když na balkon celý den svítí sluníčko. To záleží tedy na tom, ve kterém patře bydlíte a na kterou stranu je situovaný panelák. Takže pozor na morčecí pečínku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:49 dan999
nn včela kraňská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 00:04 Žena Luccymo [2] - Ještěři
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 00:02 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: Luccymo
jůůůůůůůůů to jsou ty ze slovenska storočnaja včela :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 23:59 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: Crash
útočné zabijácké včely coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 23:54 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: Luccymo
Třeba to jsou včely masožravky a živí se králíky a morčaty smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 23:42 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: Crash
chtěla bych vidět včelu která jde (letí) cíleně bodout morče - nejdřív zdolá pletivo na králíkárně a pak zaútočí ;-) já bych to tak neřešila!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 23:37 Muž Crash [4] - Ještěři – Re: Luccymo
Přesně jak píše Luccymo na balkóně to zvládnou. Dávají se ke králikům kvůli nemocem :) ale to nevím, zda to není nějaký mýtus :) Ale balkón je ok. Včely asi vadí každému ne?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 19:54 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: dan999
S tema včelama nevim, u nás nic takového není ale máme je venku i v zimě, svítíme jim jak plazům a topíme a zatím si neztěžovali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 16:05 dan999
já by jsem taky chtěl morčata ale musí být venku v králíkarně. Problém je že je na zimu nemám kam přestěhovat, jak se doporučuje na netu. a tayk se hcci zeptat jestli jim nebudou vadit včely? Ta králíkarna by měla být cca. 4 metry od česen(výletů) 4 včelstev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 12:01 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: basa
Určitě bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 11:46 basa
dakujem :-) tak mu tam dam seno a snad to bude v poho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 11:12 Žena Luccymo [2] - Ještěři – Re: basa
My máme morče venku v ,,králíkárně" celej rok. V létě mu nijak netopíme, má dostatek sena aby se mohlo zachumlat a ještě nám nenastydlo a myslim že v takovém pařáku jako je letos v létě nějaký nastydnutí ani nehrozí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 10:49 basa – chov morčaťa na balkóne
ahoj chcem si zadovazit morca(samicku) od kamaratky, mam vybratu klietku 95x50x40, je v nej prislusenstvo, domcek, proste vsetko... a chcela by som ju pocas leta umiestnit na balkon...v noci by bolo morca tam a cez den na zahrade v ohradke...ako zabezpecit aby nenachladlo...myslim zateplit alebo tak... kedze domcek je plastovy tak neviem...dakujem za rady :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 787x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/271-chov-morcata-na-balkone