Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

zelenošedý had ve městě

 

NápovědaFórum » Hadi » Identifikace 

+ přidat příspěvek
zelenošedý had ve městě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Kdyby tazatelka napsala ve kterém městě, taky by nám to třeba zůžilo okruh možných užovek,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2011 14:18 Muž Jery [9] - Hadi
Jop, to souhlas. V dnešní době, kdy živočišné druhy ubývají a populace se menší, je dobré že alespoň nějaké se drží, nebo jdou vzhůru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2011 13:43 Žena Vini [34] - SavciRe: fajfmen
Jej, tak to mě mrzí, je škoda že někteří novináři (né tvoje maminka) jsou takoví...ani radši neříkám co. :-( Každopádně doufejme, že se stále alespoň několik tak u nás ohrožených hadíků stále vyskytuje a úspěšně množí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2011 22:45 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Vini
To, jak jsem ji v lese potkal jsem vypíchl hlavně proto, že to bylo na místě dost vzdáleném od do té doby jediné známé lokality trvalého výskytu stomovek u nás, kterou zdejší haďáci drželi po desítky let (z pochopitelných důvodů) v tajnosti.
Ta je už dnes bohužel mediálně "provařená", zdánlivě i dokonce díky mé mamince (novinářce), které o tom svého času poskytl pan Jiří Haleš (jeden ze základních pilířů zákonné ochrany obojživelníků a plazů ČR) exklusivní rozhovor. Protože ji nabádal, aby veškeré údaje vedoucí k onomu výskytišti vynechala, učinila tak. V ústředí inkriminovaných deníků (kde je dodnes změstnána, tak je nebudu jmenovat) její text ovšem kdosi aktivně doplnil se zdůvodněním - "čtenáři mají právo vědět... ". Maminka byla tehdy tak vytočená, že zvažovala i podání výpovědi (a naprosto neúspěšně se pokoušela pana Haleše znovu zkontaktovat a celou situaci vysvětlit) :-O
Každopádně jsem rád, že se "eskulapka" úspěšně šíří a zmíněný incident, jež jsem snad (kdyby se stala tak nepravděpodobná věc, že by si tento text pan Haleš přečetl) uvedl na pravou míru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:08 Muž Jery [9] - Hadi
No v podstatě jsem jí viděl asi tak nějak naposled:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 19:14 Žena Vini [34] - SavciRe: Jery
Ale to máš taky pravdu, tady fajfmen říkal že stromovku viděl naposledy před 15-ti lety..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 13:55 Muž Jery [9] - Hadi
Sice šplhají po stromech, ale potřebují cestovat a to jde převážně po zemi. ...ale máš skutečně pravdu. Jestli to byla ona, tak jedině dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 20:17 Žena Vini [34] - SavciRe: Jery
Stromovky jsou dnes strašně málo k vidění a navíc šplhají po stromech tak nevím proč by si vybíraly život vedle kolejí,..každopádně pokud to byla ona tak je fajn že tady ještě žijí..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 12:55 Muž Jery [9] - Hadi
Tak to mohla být i stromovka. Ta má trochu nazelenalou barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 17:26 ztracenka – Re: Pogona
Tahle byla od nejbližší vody ( říčky) vzdálená cca 200m a to přes poměrně hodně frekventované koleje. Takže mě zmátla.
Na jednu stranu jsem ráda, že se u nás vyskytuje, ale na druhou se obávám, že nebude mít díky místu, které si vybrala, dlouhý život :-(
Děkuji moc za pomoc s určením druhu :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 17:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Mohlo by se jednat o Užovku podplamatou - Natrix tessellata, zdržuje se u vodních ploch a dorůstá max. 1m.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 17:06 ztracenka – zelenošedý had ve městě
Dobrý den, dneska jsem kousek od kolejí zahlédla zelenošedého( dá se přirovnat k barvě vojenských kalhot či halen) hada, který se akorát plazil do trávy ... zahlédla jsem tak 1m. Bohužel už nebyla vidět hlavička, takže jsem nemohla určit, zda šlo o nějaký druh užovky. Dá se z tohoto popisu určit o který druh hada šlo?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 517x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/288-zelenosedy-had-ve-meste-