Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

NOVÁ FRETKA,ČERVI

 

NápovědaFórum » Savci  

+ přidat příspěvek
NOVÁ FRETKA,ČERVI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 11:33 fifina&vsetecka
okis ukazu mu vase odpovedi doufam ze to na neho zabere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 23:27 Žena ZoFi [0] - Savci
...pokud tam je na oko "něco vidět" ještě neznamená, že je fretka začervená, zvlášt pokud se to vyloženě nehýbe, světlé "tečky" a hrudky může být nenatrávený tuk, stává se tak často hlavně když je fretka ve stresu třeba ze změny prostředí, cestování a podobně, případně při změně krmiva. Takže určitě nejdřív donést bobky na rozbor, vzorky se většinou sbírají tři dny po sobě - z každého dne bobek nebo kousek bobku, uchovává se v uzvřené nádobě/sklenici v lednici a až podle výsledků přeléčit lékem, který zabírá konkrétně na toho parazita, který ve střevu je. Holt ne každý veterinář se chce hrabat v h*vnech a tak raději rovnou naslepo odčerví, což je ale nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 23:15 Žena petulevrtule [0] - Savci
To že na oko v hovínkách nic není, neznamená, že tam paraziti nejsou. Dost jich není pouhým okem vidět. Proto jsem tu psala, že je třeba prostě udělat rozbor trusu. Podat jen lék naslepo prostě nestačí. Po pravdě člověk si musí stejně jako u lidského lékaře vydupat, to co chce. Veterináři jsou líní rozbor dělat!
Já jsem neodčervovala ani nepamatuju. Jen vždycky donesu na veterinu hovínka a dozvím se verdikt. Červy jsem u svých fretek nikdy neměla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 18:01 fifina&vsetecka
NO tak v hovinkach uz nic neni,aspon na oko.pristi tyden konzultace a kontrola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 15:56 Žena ZoFi [0] - Savci
Odčervovat fretku "na slepo" - bez předchozího rozboru trusu je úplně zbytečný - na každého parazita je jiný lék a tak můžete odčervit něco, co zvíře vůbec nemá a co má, tam stejně zůstane a když už teda tak trváte na "preventivním" = zbytečném očervení, odčervuje se před očkováním, ne až po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 18:57 fifina&vsetecka
Tak sme po odcerveni,byla to nejaka tekutina hustejsi,a ockovani bylo BIOCAN hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 12:23 fifina&vsetecka
to nevime,protoze dneska teprve dostaneme ockovaci prukay on totiz nemel na vic,protoze ockoval prej hodne psu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 21:16 Žena petulevrtule [0] - Savci
čím očkoval? to že je při očkování neodčervil, to je správně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 18:45 fifina&vsetecka
ony jso unauceny na napajecku,ale mam fretciho kamarada a ten ma misku.jiank veterinar je naockoval ale neodcervil takze prej ve stredu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 18:17 Žena petulevrtule [0] - Savci
Všimla jsem si, že máš hlasování v profilu. Takže: u fretky je jedno, jestli pije z napaječky nebo z misky. Záleží na tom, z čeho je naučená pít. Většina fretek misku vylévá a proto se chovatelé rozhodnou naučit pít z napáječky. Je několik druhů napáječek. Jsou pístové a kuličkové a taky vodní fontány, což je velice dobrá věc v létě. Já svou fretku učila tak, že jsem jí tlamu držela u napaječky a prstem jsem do toho žďuchala, aby tekla voda a fretka to z toho olizovala, tak jsem to dělala každou chvilku, aby nebyla dehydratovaná. Neuměla z napaječky pít. Na potřetí tam už běžela sama. Záleží na tom, jak moc se zvíře v tu chvíli chce učit něčemu novému. A pokud není na napaječku zvyklá, je lepší učit a nechávat i misku (na noc nebo když je sama doma).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 07:12 fifina&vsetecka – dneska navsteva veterinare
no dneska vysilam mou pritelkyni k mistnimu veterinarvi,tak vam napisu co a jak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 22:01 Žena petulevrtule [0] - Savci – Re: fifina
1) fretka není jako kočka a pes, červy se u ní vyskytujou minimálně!
2) jak píše Jammes, sama jí v žádném případě nic nedávej
3) veškeré informace o chovu nalezneš na www.pudicka.estranky.cz
4) v případě podezření, že má fretka parazity, se odebere vzorek trusu, který se donese k veterinářovi a ten se na něj pod mikroskopem podívá a následně diagnostikuje, který lék je vhodný na parazita, kterého našel. Nikdy se v žádném případě nepodává lék bez rozboru. Podle toho se pozná veterinář, který je zodpovědný a nejde mu jen o prachy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 21:12 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: fifina
Pozor si dej na všechny léky. Jinak veterinář má většinou přehled a ví co může fretce dát, sama jí nic nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 18:57 fifina&vsetecka – NOVÁ FRETKA,ČERVI
ahoj lidi prosím Vás potřebuju poradit na jaké léky si mám dát pozor,a bude divoká noc?
fretka má 10 týdnů.děkuji za případné rady.
lukiss

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Savci • Zobrazeno 478x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/292-nov%C3%81-fretkacervi