Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

gekončík + jiná ještěrka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
gekončík + jiná ještěrka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 00:06 Oskar – Re: Pogona
Díky moc. Opravdu je to on. palec

Až mě udivuje, že se mi povedlo mu terárko zařídit přesně tak, jak to potřebuje. Spoustu kamení, zdrsněné stěny na lození, teplota 28-30 stupňů s lokálním výhřevem, občasné rosení a krmení hmyzem.

Škoda jen, že je akvtivní jen v noci a přes den ho není vůbec vidět.

PS: Ke gekončíkům ho nedám, nenechám si ho přece sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jinak platí co jsem psal - gekončíci noční si ho dají k večeři, když je necháš pár dní spolu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 22:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Oskar
To už je lepší, tak v tomto případě půjde o Hemidactylus turcicus - Gekona tureckého, mají sice proměnlivou kresbu, nicméně je usvědčuje právě pokožka a typické "bradavice - jak jim říkám" a navíc velikostně. Dospěláci mají max. okolo 14ti centimetrů, spíše pak ale okolo 10ti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:10 Oskar – Re: Pogona
Fotka k příspěvku Tak mi to nedalo, rozebral jsem celý terárko a podařilo se mi ho na stropě vyfotit. hop
Konečně první dobrá fotka.

V lepší velikosti na: 05k4r.rajce.idnes.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 20:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Oskar
Hmm, na těch skromných fotkách se ale tváří že je to on smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 20:14 Oskar – Re: Pogona
Lepidodactylus to nebude, má úplně jinou strukturu kůže. Ten můj má stejnou kůži jako gekončík noční. Jemnou hladkou s "pupínky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:55 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Oskar
V pohodě, bude se jednat na 80% o toho lepidodactyla, velikostně odpovídá a dospěláci jsou opravdu takový mohutnější ( resp. mají trochu jiné rysy ) než mláďata.
Použij google, jukni na fotky tohoto gekona a uvidíš ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:49 Oskar – Re: Oskar
Fotky se zde dost zmenšují. V plné velikosti jsem je nahrál na www.rajce.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:49 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Oskar
Nemůže, jen je pravda, že oba zmiňované v menších ( a mnohdy i těch větších ) zverimexech tak často od jiných terarijních zvířat nemívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:40 Oskar – Re: Pogona
Fotka k příspěvku Mě je to jasný, fotky jsou příšerný.
K sobě je dávat nebudu, nenechám si ho sežrat.

Ještě by mě zajímalo jestli tu opravdu může žít volně v přírodě? Protože v žádném zverimexu z okolí podobného neprodávají ani neprodávali.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Oskar
Viděl jsem je, jediné co na nich ale jde na 100% poznat je list umělé rostliny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:15 Oskar – Re: Pogona
Fotka k příspěvku Fotky mám jen z doby, kdy byl ještě mládě. A ještě k tomu né moc povedené
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Oskar
Podle popisu by to mohl být např. lepidodactylus lugubris či Rhacodactylus ciliatus, ovšem i jiní.
K maculariusům jej dát můžeš, ale pokud má jen 10cm pak ho do rána na 100% sežerou, aby ho nenapadli či nesežrali musí být stejně velcí jako oni.
Takto se těžko hádá a radí, chtělo by to dát si tu práci a vyfotit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 18:16 Oskar
V létě se nám do chodby v paneláku nastěhoval nějaký gekon (bydlím na jižní moravě). Běhal po zdech a chytal tam muchy a johany. Kde se tam vzal netuším, protože tu kromě mě, bydlí jen samí důchodci a ti mají doma jen kočky a psy.
Zahlédnout se ho dalo jen v noci. Přes den byl furt někde zalezlej. Asi po měsíci jsem ho uviděl na stropě a po menší honičce se mi ho podařilo chytit.
Velikost cca 8cm, světle hnědá barva, lepící nohy, tenký ocas, mládě.

Naštěstí jsem zrovna v té době zrušil chov strašilek, tak jsem měl volné terárko. Dal jsem do něj spousty velkých kamenů, prolil je lepidlem z tavné pistole, aby nepopadaly a dal jsem ho tam... to bylo naposledy co jsem ho viděl.
Dávám mu cvrčky a moučné červy, ty do druhého dne zmizí. Žere je, protože občas najdu na dně výkaly. Párkrát jsem ho ve skulině zahlédl. Trochu zmohutněl, zvýraznila se mu krezba a vyrostl tak na 10cm.

Jenže problém je ten, že ho mám už pár měsíců, za tu dobu by si už mohl zvyknout. Svítím mu, krmím ho ale terárko je "prázdné". S krmením to není takový problém. Už asi 5 let mám doma gekončíky noční a cvrčky a červy jim pěstuji sám.

Chtěl bych do toho terárka dát jiné zvíře, už mě nebaví se jen dívat na haldu šutrů. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli ho mám odnést do zverimexu a zkazit tak radost ze zvířátka jeho novému majiteli. Neho ho můžu dát ke gekončíkům nočním?
PS: raději bych si ho nechal.

A ještě jedna věc, neví někdo co by mohl být zač? Vím, že bez fotky se to hádá těžko, ale nemám ho jak vyfotit. Musel bych mu rozebrat celé terárium.
Ptal jsem se na něj už v pár Zverimexech, ale nikde žádného podobného gekona neprodávají. Takže další věc, jak se k nám dostal? Může to být divoké zvíře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 17:25 Muž Felix [754] - Ještěři
A to já zas chovatelské knížky rád (a pravidelně za ně utrácím). Musím se ale přiznat, že hlavně kvůli pěkným obrázkům :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 23:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Proto moc nečtu knížky, ale chovám a odchovávám, je to lepčí a udělám si obrázek o tom či onom sám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2010 23:03 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: petroneus
Hups! A já si dodnes myslel, že je ta edice fakt super. Třeba brožurky věnované želvičkám, pogonám, trnorepům a sklípkanům sepsali skutečně fundovaní odborníci (jako např. pan Klátil). Jak to tak ale vidím, ne vždy vydavatel (který se v daném oboru pochopitelně naprosto nemusí orientovat) vsadí na praxí osvědčenou kapacitu... Osobně bych se v mnoha případech vyhnul i soužití gekona s jiným gekonem, klidně i stejného druhu a opačného pohlaví.
Např. v jedné diskusi na netu (bohužel si nepamatuji ten konkrétní web) jsem před časem narazil na příspěvek jednoho teraristy, který na burze koupil za pár korun "ve slevě" pár čerstvě importovaných zubožených gekoních mláďat na umření, která následně pokusně vypustil přes léto volně po bytě. Ve výsledku jednak většina z nich přežila a brzy se dostala do prvotřídní kondice, jednak si ta zvířata ale taky rozparcelovala jeho byt na teritoria vymezená místnostmi - jeden každý, zhruba deseticentimetrový gekon, si nárokoval vždy jednu celou, jím obývanou místnost a toto dával dost nevybíravě najevo každému příchozímu tvoru, o němž si myslel, že na něj fyzicky stačí. Jsou to dost bojovné mršky a to může vést i k dost ošklivým výsledkům, pokud se jim člověk snaží vnutit životní styl, který jim není vlastní.
Do společenského terka je většina gekonů vážně zcela nevhodná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 23:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: petroneus
Chameleon a gekon,..... asi jako nalít benzín do naftového motoru,... holt účel knihy je prodej a tím pádem zisk. A je bohužel jedno co se v knize píše,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2010 23:46 Muž petroneus [15] - Ještěři
Já mám doma knížku Abeceda teraristy o chameleonovi jemenském a v ní je napsáno,že celkem vhodnými společníky pro chameleony jsou gekoni,a já si myslel že je to kížka se správnými informacemi o chovu. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 16:40 dan999
jj to máš pravdu, nebaví mě číst 1 000 000 000 komentářů, netykající se témata, k jednomu debilnímu komentáři ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 18:25 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Cathy
Tak s takovým prostředím jsi tady správně ;-) . Občas možná někdo něco nepochopí správně, ale to se dá kdykoli zpětně zrevidovat a následně napravit. Víceméně jsme si už v prvopočátku zakázali jakékoli osobní výbuchy emocí, takže za několik let provozu webu tu byl fakt jen jediný flame a i zde si myslím, že šlo jen o nějakou "chybu v Matrixu", kdy to všechny zůčastněné strany myslely dobře, jen jaksi nenašly společnou řeč :-D
Existuje třeba XY stránek, které jsem přestal navštěvovat už jen po pročtení tamních diskusí... Takový ten styl - "mám jednu želvu od strejdy a tak jsem tady bůh! (a všichni ostatní jsou blbí)" smich
Tady je ta laťka jinde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 10:20 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: Pogona
neee, mi to ani nechybí, já hledám na serverech přátelské prostředí smich
Ptát se budu, až hadici přestěuju do nového tera, to bude určitě nějaký problém smich a jsem si skoro jistá, že ty dotazy moc odborné nebudou (co byste chtěli po laikovi, že stydim )...ale třeba ne :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 08:18 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Cathy
V poho, já to ani jako narážku nebral ;-)
A jestli Ti to chybí a chceš, tak se na něco zeptej a my tě tady seřvem :-D smich ( nadsázka )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:06 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: Pogona
Jee, já to nemyslela konkrétně a na nic jsem nenarážela (to byla asi náhoda s tím seznamem :-D )...mám namysli třeba tera.poradnu.net, tam se občas setkávám s tím, že jsou někteří diskutující trošku arogantní, nicméně nakonec vesměs poradí. Samozřejmě, pokud se přezdívka "tralala" zeptá na něco, co se řeší o vlákno dál, tak je to na pováženou...
Já ale měla kdysi docela akutní dotaz (pro mě to byl docela horor) a byla jsem seřvána jako malé děcko coze

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:25 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Cathy
Co se týče "opakovanosti" odpovědí, pak i já dnes v naší diskuzi odpověděl "SEZNAM.CZ", pže se dotyčná dotazovala na popis výroby inkubátoru a na takovou věc by bylo potřeba sepsat článek, kterých je na netu 1000. NIKDY bych si ale z NIKOHO nedělal srandu a nechoval se arogantně a povýšeně, na 99% odpovídám znova a znova to samé. Jen jde prostě někdy o lenost tázajícího, prohledat v některých případech internet ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 20:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Cathy
Mno, jak má laik poznat, že se jedná o seriózní odpověď je taky těžké, nicméně si můžu udělat obrázek o tom, kdo mi v kterékoli diskuzi odpoví na otázku a v profilu má sotva nahranou fotku, skrývá se pouze za přezdívkou "BLA BLA BLA" a nic víc - důvěryhodnost takových bych vyloučil.
Proto jsou např. "naše-vaše" stránky dobré, že když rozklikneš profil jednotlivých přispěvatelů, vidíš, co kdo doma a jak dlouho chová a podle toho snadno vydedukuješ funduvanost odpovědi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 13:54 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: fajfmen
Jen si dovolím reagovat tady na tuto větu: Problém je, že dnes (i díky netu) publikuje fakt kde kdo a pro laika je často dost obtížné odlišit, kde je to ještě o chovatelských poznatcích a kde už o bohapustém trapičství
S tím souhlasím.. bohužel se na hodně poradnách setkávám s tím, že zkušení teraristé neodpovídají adekvátně dotazu a mají z tázajícího vyloženě srandu, odpovědi zní většinou jen "google.com" nebo "seznam.cz". Chápu, že některé dotazy jsou otravné, ale chce to zatnout zuby a pokud možno slušně odpovědět. Bohužel jsem se se slušnými odpověďmi setkala jen velmi zřídka (já se neptala, já si to vždycky nějak najdu:-D, ale myslím jiné tazatele).
Jak má tedy laik poznat, že našel stránku zkušeného chovatele nebo nějakého pisálka, který se jako chovatel tváří? :-O
Dlouho mi to vrtá hlavou... na jednu stranu to chápu, taky máme v rámci kynologie dotazy, na které odpovídáme po stopadesáté, ale vždy se snažím slušně odpovědět, protože vím, že ne každému je daná problematika jasná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 16:22 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Amen ano
Jednou jsem takhle narazil dokonce i na "odborně" se tvářící článek o chovu sklípkanů ve "společenském" terku. Několik málo druhů sice lze chovat v malých sourozeneckých skupinách (např. Holothele incei anebo některé aviny, pro které je v přírodě takové soužití běžné - v umělých podmínkách to ale stejně nikdy není bez rizika), tohle byl ale případ, kdy v umělými kytkami nechutně přeplácané nádrži trčeli v koutech poschovávaní zástupci různých druhů, bojící se opustit své úkryty! Když mu Toráň a další renomovaní chovatelé do diskuse k článku napsali, že je to týrání zvířat a je jen otázkou času, než se ti pavouci vzájemně vyvraždí, byl ten chlápek ještě arogantní.
Problém je, že dnes (i díky netu) publikuje fakt kde kdo a pro laika je často dost obtížné odlišit, kde je to ještě o chovatelských poznatcích a kde už o bohapustém trapičství :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 18:47 Muž jkoll [0]
Já vím, že je to asi úplná pitomost, ale on to tam prezentoval tak učeně, že gekončíky takto chová 12 let a neměl s jinými zvířaty žádná úmrtí, atd. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 14:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: jkoll
Ježišmarjá, myslím si o něm, že je to naprostý imbecil ( s odpuštěním ). Jak asi nastolil stejné podmínky polopouštním ještěrům a ještěrům tropickým ( o tom už jaksi nepíše, že?,... ), atd. atd. škoda slov. Bohužel i tací jsou mezi námi a jejich nesmysly na netu hltá mnoho začátečníků, kteří se jimi následně řídí a tím nevědomky doslova týrají zvířata.
Už jsem to tu napsal 1000krát, např. jak asi zajistím stejné podmínky chameleonovi, který potřebuje u dna terária cca 22C, potřebuje vlhko, polostinné terárium a gekončíkovi, který vyžaduje suché terárium u dna kolem 30C a světlé terárium,.... samozřejmě oni přežijí ale jeden z nich bude zákonitě trpět tone :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 12:56 Muž jkoll [0] – gekončík + jiná ještěrka
Zdravím, já sám nechci gekončíka chovat s jiným druhem, jen mě zarazilo, že na všech stránkách jednoznačně zavrhují chov gekončíků s jinými ještěry a tady: www.ifauna.cz/…/ ten pán píše, že s nimi bez problémů chová felzumy, chameleony, agamy, scinky atd coze ... Co si o tom myslíte? Asi by musela být zvířata stejně velká?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1528x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/299-gekoncik--jina-jesterka