Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

poraněná noha

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
poraněná noha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 20:33 Muž Felix [752] - Ještěři
Pokud ho to třeba ještě bolí a zatím se s tím stavem nesrovnal, není se mu co divit. Dobré znamení ale je, že má o potravu zájem. Být na umření, nevšímal by si cvrka, ani kdyby mu tento pochodoval půl hodiny tam a zpátky přímo před čumákem. Myslím, že má vůli žít a to je vždycky dobré znamení. Ne vždy to sice vyjde (může tu být riziko druhotné infekce apod.), pokud mu ale věnuješ soustavnou péči větší, než u zdravého jedince, má docela dobrou šanci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:22 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: fajfmen
no co jsem se v sobotu ptal na burze v Ládví tak všichni chovatelé (asi tak 6 chovatelů) mi tvrdili, že tak malý chamík sežere max 10cvrčků a to už je jedlík. tak ten můj je aktivní až až a těch 5 si dá taky tak uvidíme co se z toho vyvrbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2010 19:14 Muž Felix [752] - Ještěři
No, může to mít dvojí průběh. Buď je trauma pro něj velké a nepřežije (i to ale pro Tebe může být cennou chovatelskou zkušeností, jednak na téma péče o handicapovaného tvora, jednak potom při budoucím výběru nově kupovaných živočichů ;-) ), nebo se zmátoří a projeví vůli žít. V tom druhém případě by šlo o silného odolného jedince s kvalitními geny, schopného se vypořádat s docela drsným sýtem výběru. V přírodě taky jen sporadicky najdeš dospělého drobného tvora, který by nenesl stopy nějakého zmrzačení poté, co unikl z drápů nějakého predátora ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 19:22 Muž lukisoft [0] - Ještěři – Re: Pogona
přesně tak to dělám a zobne si jen 3x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:51 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
5cm velký chamík jich sporádá i 25 za den, mláďata prakticky pořád jedí.
Pokud jí málo, může to souviset i s jeho zraněním, ale většinou pak nejedí vůbec.
Tak mu je stále nabízej ( dobré je nechat mu je na dně ve skleničce od přesnídávky odkud nevyskáčkou ), nad skleničku dej větvičku a když bude mít chuť, pak si kdykoli "zobne".
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 18:31 Muž lukisoft [0] - Ještěři
ještě se chci zeptat kolik asi tak v průměru spořádá 5cm velký chamík cvrčků? ten můj si veme jenom 2až3 střeďáky za den. zdá se mi to dost málo.cvrčky pozoruje ale zájem nemá. co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:37 Muž Felix [752] - Ještěři
Pokud je to "jenom" blbě srostlá zlomenina (což asi je), tak to neřeš. V terku se na to neumírá - má ještě tři zdravé nožky k udrženíse na větvi ;-)
Prostě mu věnuj větší péči na téma vápník atp. Nové zlomení kostičky za účelem jejího srovnání u tak malého tvorečka nehrozí, bude to tím pádem lepší nechat jak to je a zvířátku věnovat o něco větší, individuální, péči :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:19 Muž lukisoft [0] - Ještěři
mám ho z achety (acheta.cz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:19 Muž lukisoft [0] - Ještěři
no a co by obnášelo léčení? šla by ta noha vůbec dát dohromady? nechci aby se trápil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 17:25 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Pogona
Jenže pokud je ze zverimexu, tak ho po vrácení vůbec nic dobrého nečeká. Léčit ho tam jistě nebudou, ale jen obratem prodají někomu jinému. Efekt nové/ nové/ nové/ a zase nové prostředí pak toho prcka tak maximálně dorazí. Při chameleoní náchylnosti ke stresu to pro něj bude peklo.
Pokud ho to poranění přímo nebolí, dokáže se pohybovat a má zdravý apetit, neřešil bych výměnu, ale spíš posílení jeho konstituce a úpravu životního prostředí na co nejpohodlnější jeho změněnému stavu. Třeba z něj díky tomu nebude nikdy výstavní krasavec, ale to čert vzal. V terku i zvířátko s handicapem může velmi dobře prosperovat a není-li jeho vada vrozená, ale "pouze" způsobená úrazem, výhledově i prožít pěkný život a přivést na svět zdravá silná mláďata ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 08:42 dan999
no já bych to určitě vyměnil, moc se mi to nelíbí a to léčení nevim nevim, není to rizikové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 23:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukisoft
No, zřejmě se jedná o nezahojenou zlomeninu - VŽDY se má koukat na celkový stav zvířete, nicméně mezi dobrými chovateli platí 1 měsíc "záruka" , takže pokud se chceš vyhnout léčení a nákladúm s tím spojeným určitě bych kontaktoval prodejce - od koho ho máš???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2010 19:27 Muž lukisoft [0] - Ještěři – poraněná noha
Fotka k příspěvku Ahoj přivezl jsem si malého chamíka má asi 5cm v těle.Je aktivní a vypadá dobře jen se mi zdá že má nějak přetočenou přední levou nohu (viz. foto). pravá vypadá OK. Nevíte jestli by to šlo nějak napravit? Teď jí používá bez problému ale mám strach aby až bude větší neměl problémy.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 582x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/306-poranena-noha