Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Lampropeltis getula goini

 

NápovědaFórum » Hadi » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Lampropeltis getula goini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:17 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Djimmy
Dobrou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:15 Muž Djimmy [0] - Hadi – Re: Djimmy
Pokud se mě to podaří tak vám ty svoje mazliky přectavím ve svém profilu a to už dnes :) ale prvně se na to spim dobrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 00:10 Muž Djimmy [0] - Hadi – Celý proces
Mám na mysli - Celý proces svlékání.
Nechci ho totiš nikdy stresovat.
Vym jak je to pro ně náročné.
Jinak už se mě svléknul sameček. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 20:38 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Djimmy
Celý proces svlékání je otázka několika dnů až týdne. Pokud máš na mysli poze finální část kdy schodí starou kůži, tak dle velikosti, stáří a druhu hada to může být od několika málo minut po několik hodin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 19:54 dan999
nevím jak je to u jiných hadu, ale řekl bych že obecně platí že za dostatečného vlhka trvá cca.10min, je to jen muj odhad, většinou se mi svlíkají v noci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2010 14:00 Muž Djimmy [0] - Hadi – Re: Djimmy
Chci se vás ještě zeptat, jak dlouho trvá proces svlékání u těchto hadů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 00:02 Muž Djimmy [0] - Hadi – Re: Pogona
děkuji moc za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 21:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Djimmy
Občas se stane, že had tu a tam strvu vyzvrátí. Pokud to udělá jednou, dvakrát za sebou, nic se ndeděje, pokud se to opakuje stále, pak je na místě veterinář, ten naordinuje potřebnou léčbu.
Pokud je had zakalený, pravděpodobně bude před svlekem, v tomto období jsou velice citlivý a změna prostředí je tak pro něj mnohem horší, takže to s tím vyzvrácením potravy souviset klidně může. Dopřej mu týden čas a pak ho nakrm a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2010 23:41 Muž Djimmy [0] - Hadi – Lampropeltis getula goini
Chci se zeptat.
Před týdnem jsem si koupil 2 hady-Lampropeltis getula goini -1,2...červená forma.samečka-samičku.
Byl jsem si pro ně osobně a byli zcela zdraví, neprojevovali žádný náznak nemoci, jsou staří asi 11 měsíců.
V neděli 12.9. naposledy jedli.
Byl jsem si pro ně 14.9. a všiml jsem si, že sameček má zakalená očička, mám za to, že má před svlekem, donesl jsem si ho domu do zařízeného terárka, nechavám je v klidu, aby si zvykli, dne 16.9. sameček vyvrhl kašovytou hmotu, nevím čím to může být, dnes jsem ho kontroloval asi šest a půl hodiny a zdálo se mi, že má už jen jedno očičko zakalené.
Jsem z toho dočista zmatený.
Netuším, jestli to může být stresem z nového prostředí nebo nějaká nemoc nebo z důvodu svlečení. Ve středu je beru k veterináři, do té doby prosím o radu, co mám dělat.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 413x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/317-lampropeltis-getula-goini