Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Potřebuju nutně poradit-Užovka

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Potřebuju nutně poradit-Užovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 00:44 Muž Jery [9] - Hadi
No pokud v té garáži bylo dost chladno, tak tam opravdu jen zimovala. Pak je otázka, zda by se odtamtud dostala. Známej nechával otevřený sklepní okno od sklepa přes zimu a na jaře tam vždy našel hafo schovanejch živočichů. Žel mnohdy bylo pozdě, protože dovnitř byla cesta lehčí, než ven. Pagona má pravdu, nejlepší je ji dát ji nazpět, doufat a občas juknout, jestli se nezačíná probouzet. Až se probudí a bude lepší počasí, tak ji vypustit ven a pak ať se holka snaží. Vůbec nejhorší je nezazimovaným zvířátkum pomáhat a tahat si je domu. To by si měl pak každý uvědomit, že nezachránil jedno zvířátko, ale zabil většinu jeho potomstva, které stejně jako jeho rodič se nenaučili zazimovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:59 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Užovka obojková, chtělo by ji to vypustit tam, kde jsi ji našla, příp. někde ve sklepě domu, kde tolik nemrzne. Oná by ti doma stejně nežrala a pošla by. Navíc, tím že jsi ji odchytla porušuješ zákony o ochraně volně žijících hadů ČR, hrozí ti v případě, že by tě někdo nahlásil pokuta v řádu desítek tisíc,.... takže hurá s ní zpět do přírody.
A že pojde se netrap, pokud se probrala předčasně, stejně by pošla a pokud se jedná o silného jedince, pak bez problémů přežije a dozimuje někde ve sklepě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 19:28 Pavka-5
Fotka k příspěvku Zasílám foto tak snad se to pozná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:41 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pavka-5
Ale jaká? u nás žije dost druhů, taky je důležité v jaké je kondici a jak stará resp. dlouhá?
Bez těchto informací se radit nedá,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 18:07 Pavka-5
ano je to užovka která tam asi zalezla ze zahrady na zimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Pavka-5
Ale jakou užovku? Někomu utečenou z terária, nebo zimující z naší přírody?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 16:10 Pavka-5 – Užovka
Našel jsem v garáži užovku.Nevím kde se tam vzala a nevím co sní když venku mrzne.Poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 09:41 dan999
no to jo no, štítit se sám sebe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 02:27 Muž Jery [9] - Hadi
Je to úděs :-D Když jsem byl malej, tak jsem ulovil úžovku obojkovou a ta mne označkovala. Říká se že se ten smrad drží i tejden. Zlí jazykové ale tvrdí, že jsem smrděl tři tejdny :-D (samozřejmně přeháněli. ...každopádně jsem se štítil sám sebe :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 14:22 dan999
jojo, ten smrad znám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 21:14 Muž Jery [9] - Hadi
No je pravda, že přemístění hada je lepší, než jeho likvidace ať už chtěná, nebo nechtěná :-) Takhle jsem málem zabil úžovku obojkovou, která se nám podívala na zahradu z asi 15 metrů vzdáleného rybníka zrovna v době sekání zahrady. ...naštěstí jsem si jí všiml a také se nedobrovolně stěhovala na nedalekou hráz:-D Ještě večer jsem od ní smrděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 22:58 Muž lukys1 [0] - Želvy
No to se snadno řekne :-D je otázka jestli tam byla jednou nebo dýl já takhle taky na chalupě chtal užovku. Se ji tam sice líbilo ale mě se to zase nelíbilo sedět na kameni a vedle mě užovka to by asi nebylo nic moc :-D. Tak sem ji chytil a šla asi do 200-250m vzdálenýho rybníka ale už se nevrátila tak se jí tam zřejmě líbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 17:41 Muž Jery [9] - Hadi
Jedině snad, že by kamarádka vůbec tu úžovku nechytala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 23:35 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: SHadylady92
Nic lepšího nešlo učinit potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 13:39 dan999
rozumný krok, myslím že by z toho mohl být slušný problém a navíc byla ve stresu a nemusela by chtit přijmat potravu... navíc je zvyklá na život venku a doma by ji to jen stresovalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:26 Muž Hunter [100] - Želvy
Urcite palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 12:02 SHadylady92
Dnes jsem ji vypustila na kraji lesa asi 15m od potoka...snad to bude vyhovující místo pro život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 22:25 SHadylady92
Dobře asi někde k vodě počítám...Ale nevím kde ji ta holka chytla takže na to samé místo to asi nepujde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 20:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: SHadylady92
Zřejmě se bude jednat o užovku obojkovou, ale jelikož není foto, nelze určit. Okamžitě ji vypusť někde v přírodě, za prvé je to týrání a za druhé je to i dle platných zákonů ČR trestné. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 15:07 SHadylady92
Nebo je nějaké místo kde jí můžu vypustit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 14:12 SHadylady92
Nemůžu....Dovezla ji kajsik od Frýdku Místku až do Ostravy...Tu by asi nepřežila!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 13:53 Muž Hunter [100] - Želvy
Pust ju rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2010 22:46 SHadylady92 – Potřebuju nutně poradit-Užovka
Potřebuji poradit.Jedna holka mi donesla mládě užovky a řekla mi že ji chytla u nich na zahradě. Když ji potom doma ukázala mamce tak ta ji řekla že hada mít nesmí a tak se ocitl u mě.Můj dotaz zní co to vůbec je za druh úžovky (Je černá a za hlavou po stranách má bílé půlměsíce) a taky čím krmit.Má asi 12-15cm.Prosím o radu :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 1587x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/327-potrebuju-nutne-poradituzovka