Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

elaphe neji

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
elaphe neji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 19:32 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jan
Nejde poradit, jak už se tu mnohokrát psalo, je to stejné, jako by jsi napsal :

" Mám pěknou červenou fabii, jezdila, servisovaná, celo dobu v garáži a teď nejede,.... nevíte co mám opravit "

Pokud chceš radu, musíš nám dát maximum informací o hadech, teráriu a vybavení.
Tedy, stáří, pohlaví, velikost, předchozí krmení, jak je máš dlouho, rozměry terária, teplota, vybavení, podklad,...... ideální si zde založit prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 18:23 Jan – Krajta královská
Prosím poraďte, koupil jsem si 2 krajty královské krásně rozkrmené, ale už jsem je zkoušel 4 krát krmit a zatím marně. Zkoušel jsem je dát zvlášť do terárka s holátkem, ale pořád nic. Děkuji. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:25 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dox03
Pokud není viditelně podviživená a dehydrovaná. Pokud bez problémů pije vodu.
Pak vydrží i 3 měsíce aniž by jí to ublížilo.
Poté bych zkusil nastřiženou usmrcenou myšku. Násilné krmení je extrém a smí se provádět sópatrně a s určitou praxí, může totiž paradoxně při špatném postupu zvíře vystresovat natolik, že se kořisti začne bát a nebude ji přijímat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 16:09 dox03
Ahoj všichni chtěl jsem se zeptat když už nejmín 3 měsíce rozkrmuju užovku a jednou se mi povedlo že si vzala sama jenže po tydnu nic po 2 tydnu taky ne tak jsem ji zase začal krmit násilím :-( jestli mam zkusit počkat ty 2 měsíce jak psal pogona níž ,neudělá ji to nic??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:42 Muž Jery [9] - Hadi
Tak tohle je otázka, na kterou každý odpoví jinak co se zvyku týče, ale v základu stejně. Terárium je docela slušná rezonanční bedna. Určítě víš, že had nemá vnější část uší, ale má pouze vnitřní ucho a tudíž vnímá spíše vibrace podkladu a to převážně pokud na něm má položenou hlavu. Basové zvuky a údery mu tudíž můžou připomínat například útočícího predátora (otřesy způsobené kroky) a můžou jej stresovat. Pak je otázka do jaké míry je schopen si na toto zvyknout. Rozhodně by se neměl reprák dotýkat terárka a případně ani stůl na kterym leží. Všeho s rozumem a mírou :-) ...a rozhodně se nesmí třást skla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 13:43 elaphe – uzovka
dobre a jeste posledni vec ja mam terko kousek od pocitace a mam rad hlasitejsi hudbu vadi to nejak hadovy nebo neco tak ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 10:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: elaphe
2 - 3 dny po nažrání jej netahej a nechej v klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:59 elaphe – uzovka
dobre a jeste se chci zeptat jestli muzu hadika vytahovat kdyz travi?..treba dva dny po snezeni holatka nemuzu mu ublizit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:04 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: elaphe
Rosit stačí cca jednou za 3 dny navečer. V období svlékání pak 3krát denně a to i 2 - 3 dny po svleku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 15:01 elaphe – uzovka
no doufam ze toto delat nikdy nebudu :-)...zatim si to vzal sam sice mrtve holatko ale vzal :-)...ve ctvrtek mu dam dalsi nebo v patek a uvidime no a jeste sem se chtel zeptat mam mu rosit terarium mam vlhkost 50% :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2010 09:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Umělé rozkrmování je tou nejnejnejposlednější variantou, pokud had nejí a rozhodně by se o něj neměli pokušet ti, kdo s ním nemají zkušenosti, hadovi totiž snadno ublíží, nehledě na to, že sami mohou být pokousáníí a hada odradí od krmení úplně,....kdo s tím nemá zkušenosti, musí se vždy obrátit na nějakého chovatele, veterináře apod.
Pokud Ti ale hádě žere je vše ok, pokud by někdy byl opět nějaký problém, lze počkat i měsíc, dva, poté můžeš zkusit živé holátko nastřihnout za krkem ( vím, zní to morbidně, ale had ucítí krev a občas to pomůže ). Existují pak i jiné ne tolik pro hada brutální postupy a varianty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 21:48 elaphe – uzovka
Fotka k příspěvku casem hodim lepci :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 21:40 Žena poklad [8] - Hadi – Re: elaphe
Rozhodně to nechce násilí, pokud už sama žrala. Jestli si nevezme stačí nějaký den počkat. V obchodě krmíme hady jednou týdně.
Zkus se časem pochlubit nějakou fotečkou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 21:35 elaphe – uzovka
tak vam dekuji za rady :-)....doufam ze poroste jako z vody :-)...a zkusim mu dat ve ctvrtek a to poznam tak ze had odmitne nebo prijme?.,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 21:33 Žena poklad [8] - Hadi – Re: elaphe
To je dobře. Můžeš zkusit znovu krmit za 3-4 dny a uvidíš. Každý jedinec baští jinak. Nám jedna užovka žrala dvakrát do týdne a druhá po 7-10 dnech.
Tráví podle teploty a pohody a roste podle toho, kolik toho zbaští.
Hodně zdaru. Řadu věcí musíš vypozorovat a přizpůsobit se zvířeti. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 21:13 elaphe – uzovka
tak si to vzal ale musel jsem ho dat mrtve a on ho ocuchal a v zapeti oteviral tlamu a jeste se chci zeptat kdyz jsem mu dal dneska jedno kdy muzu dalsi muzu treba ve stredu bo ctvrtek ?..a jak dlouho to zhruba travi??...a o kolik a za jak dlouho povyroste ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 19:51 dan999
no přiznám se, krmil jsem taky poprvé jen z vyprávění... připravíš si to kulatá párátko, kterému ustřihneš špičky (aby jsi hada neporanil), nějakou mističku s vodou (na namočení holátka).
Chytíš hada těsně za hlavou z boku (aby si mu nebránil v otevírání tlamky, a zároven tak aby se ti nemohl nysmeknout) párátko chytíš mezi prsty a otáčivým pohybem párátka (podél podélné osy) mu tlačíš na tlamku. Otevře ji. Ted ta horší část. párátko si rukou s hadem podepřeš prstem aby jsi ho mohl pustit a nevypadlo z tlamky. Vemeš si do ruky mokré holátko a hlavičkou napřed jej dáš do tlamky, přitom vytáhneš koutkem párátko. Nyní má v tlamce holátko a párátko je venku. Ustřiženým koncem párátka tlačíš holátko po obvodu jeho tela do krku hada (vždy přes kuži, at hada neporaníš) a pak pustíš hada a necháš mu možnost ho polknout, jestli vyplivne zkusíš znovu a znovu než ti dojdou nervy a holátko mu tam "nenarveš" celé, případně by se pak dalo rozstříhad stím že hrudník se vyhodí, protože tam toho moc nezbude po rozstříhání. Jsem si jist že to pro hada není zrovna příjemné a pro "krmiče" taky ne! Takhle jsem to dělal já! držím palce at to nemusíš použít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 16:24 elaphe – uzovka
prave sem to holatko meril :-D ma 2,3cm a druhy 2,5 pokud nepocitate i s ocasem :-D...takze sem je zmrazil pac sem slysel ze se holatek zivejch boji tak doufam ze pujde po zmrazenym a pokud ne mam mu nastrihnout hlavicku a bricho ?...a mam to udelat hned ten den ?...ja krmit umele neumim tak esi by jste me poradil jak to delat ?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 15:38 dan999
řekl bych že máš veliké holátko, holátka 1 den staré mají tak 2 - 2,3cm... moji duháči si jich taky nevšímali, musel jsem je krmit umele, a když jsem pak krmil vetšího duháče dospelou myší tak se na ní vrhnul malý duháč, od té doby jsem jim dával skákavky... zkus se zeptat ve zverimexu na človeka, který jim dodává myši nebo potkany a zkus ho kontaktovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 14:21 elaphe – uzovka
tak sem dneska koupil zive holatko velke asi 2-3cm a hadik si ho proste nevsima ocucha a nic :-(...takze sem ho dal s holatkem do krabice a zavrel do skrine kde ma tmu tak doufam ze ho sni a co kdyz ne co mam delat??? ..:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 21:52 Žena poklad [8] - Hadi – Re: Pogona
ano ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 17:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: elaphe
Ano především vodní hadi loví a žerou i ryby např. Xenochrophis vittatus., Nerodia Rombifera, aj.
Tvá gutáta ale rozhodně ne,...
Co se týče holátek zkus nejdřív živá a časem zkoušej i mražená ;-)
To že nesežral kuřecí játro naprosto chápu, v přírodě by to taky neudělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:25 elaphe – uzovka
a jeste sem se chtel zeptat nekde jsem videl video nebo cetl ted nevim ze had ji aji ryby?..je to mozne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:23 elaphe – uzovka
a to holatko mam predlozit mrtve nebo zive ja to koupil mlade s tim ze uz holata ji ..jenomze mam strach ze me je jist nebude kdyz sem mu totiz 2x predlozil kureci jatro tak tomu uhybal a nechtel to jist :-(...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:17 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Některé druhy hadů skutečně kuřecí maso či vnitřnosti skutečně pozřou, je to ale opravdová záchrana v případě, že není k sehnání hlodavec. Kuřecí maso totiž nemá skoro žádnou výživnou hodnotu, zato vnitřnosti obsahují spoustu železa a dalších látek, které hadovi v nadměrném množství způsobí další zdravotní potíže. Takže tento způsob vynech a podávej holatka a myšky odpovídající velikosti,.. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:01 elaphe – uzovka
omlouvam se ale sem zacatecnik sbiram zkusenosti :-) mate pripadne FB nebo ICQ ze by sme to probrali tam ?...pokud mate cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 12:55 dan999
nevim jak se to odborne napíše, ale had si neudržuje telesnou teplotu jako človek, křeček, kráva atd. má teplotu okolí, zahřívá ho tvá ruka a chladí ho okoli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 22:55 elaphe – uzovka
jo a jeste jedna vec malem bych zapomel kdyz hadika vytahnu vecer on totiz lozi po terarku a sotva otevru dvirka uz se omotav akolem moji ruky a de ven ...citim jak je hadik studeny je to normalni ale po chvilce lozeni po me ruce se postupne zaahriva...cim to je?..teplota pres den je v teraku 30C a v noci kolem 18-20 C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 22:51 elaphe – uzovka
dobre v pondeli zkusim koupit holatko a dam mu jej :-)...snad ho sezere...ja mam totiz strach krmit jej umele ze bych mu ublizil nemam s tim zkusenost :-(....a mam to hole pripadne nastrihnout pokud ho nesezere?...a jestli se muzu zeptat had maso citi nebo ne?...slysel jsem ze hada provokuje pach mozku a strev ...je to pravda? a s tim holatkem ho mam nechat pres noc nebo jak ?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 21:19 Žena poklad [8] - Hadi – Re: elaphe
Žádné maso, natož játra mu nedávej. Pořiď si holátka - běžně mražená ve zverimexech, nech ho rozmrazit a krm. A s krmením na něj nechvátej. U hada můžeš klidně několik dní počkat - i týden, i dva týdny. Pak ho zkus dát do menší (krmné) krabičky s víčkem i s rozmraženým holátkem a snad si dá říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 21:19 dan999
zaprvé, krmit hada masem? to sem ještě neslišel, teda jako slyšel jsem že se o to nekdo pokoušel, ale had ti to žrát nebude, had je lovec! Kup holátko! a jestli ho nebude chtít tak ho budeš muset rozkrmit násilím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 14:05 elaphe – elaphe neji
dobry den chtel jsem se zeptat koupil jsem mlade uzovky cervene NZ/7 2010 mamho jiz druhy den a majitelka rikala ze jej krmila v sobotu kurecim masem ja jsem bohuzel kureci nemel tak jsem mu dal kureci jatro a ono nic tomu normalne uhyba myslite ze mam zkusit koupit holatko a dat mu holatko?...a jeste se chci zeptat jak moc je had nachylny na nemoce oproti jesteru,m?...a nejaka rada jak bych ho mohl rozkrmit ?..majitelka rikala ze papaji normalne uz samy ale je fakt ze je teprv druhy den v terarku :-) takze bych asi zadny stres mit nemel ....a nejaka dobra rada k chovu uzovkam byla by?...:-) dekuji pripadne foto teraria sem muzu hodit

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 831x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/344-elaphe-neji