Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Ještěr do menšího terárka

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Ještěr do menšího terárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 09:26 dan999
tu anketu udělám u nás v Karviné, a pak dám výsledky... to sem sám zvedavej, jestli se udržím, aby když mi tam nekdo řekne nejakou blbost, abych nedostal záchvat smíchu (s tím mám problémy....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:39 Muž Felix [754] - Ještěři
Fňuk :-( . A já zrovna uvažoval o tom, že bichira (rybu) nastěhuju do paludárka a želvičce vydám jeho akvárium v plen... Právě jsi mi vzal vítr z plachet sad ... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Je to asi ta samá logika, jako ybch se na "auto webu" zeptal, zda do svého nového benzinového motoru můžu nalít naftu, jelikož je levnější,....a já su navíc cholerik a mám právo při hloupých otázkách skákat až do stropu, kurňa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Když já musím nadskakovat, když někdo napíše že dá do akvárka ještěrku,.... to není o tom že je začátečník, ale má snad hlavu a ata slouží k přemýšlení,..... a řekne mi, že akvárko je na rybičky. ´Tzn, každý průměrně inteligentní - i neterarista nemůže položit otázku - " jakého ještěra mám dát do terária". Když se zítra projdu Náchodem a 10ti lidem položím otázku na co je akvárium a na co terárium, hádej jak odpoví,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:13 Muž Sewer [151] - Ještěři
Pogona napsal: V sekci článků jsem popsal i další způsob předělání AQ na terárko, taky jednoduché, levné a rychlé.
Zvládne to každý i ten méně zručný. Mirku - taky dobrý postup, nahoď článek ;-) palec


Odkaz na tvůj článek jsem tam taky napsal ;-) ... napsal jsem 2 příspěvky po sobě a v tom prvním je. O mojí přestavbě jsem chtěl udělat článek, jenže jsem si vzpomněl až když jsem byl v půlce práce a ono by to chtělo všechno nafotit. Blbě se řiká "to uděláš tak a pak to dáš sem", jedna fotka toho vysvětllí mnohem víc a dá se to pak líp popisovat. Snad příště, až budu zase něco dělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 23:01 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Tome, ze židle nenadskakuj a klidně zodpověz už milionkrát položený dotaz. Chce to klid ;-)
Když TEĎ HNED akutně nekdo shání info ještě vážně neznamená, že je líný podívat se na celé nějaké diskusní vlákno anebo si pročíst články. Možná surfoval na to konto po netu už tejden a nenašel víc, než bohapusté plky. Ona totiž většina vláken vypadá tak, že to někdo rozjede třeba na téma štíři, obratem se to změní na želvičky a přes nějaký oblíbený TV seriál se (přes papoušky) dobereme k hadům, ještěrkám z pralesa i pouště a nakonec k rodinnému výletu na zámek Konopiště... A pak, slovy klasika - "Hledej, šmudlo"
Osobně bych fakt nechtěl být svědkem (anebo až jednou z příčin) toho, že se sem bude každý bát vůbec vlézt a položit dotaz s tím, že mu okamžitě někdo vynadá (!) viz. - "Dobrý den..." Odpověď - "Jak sakra víš, že je dobrý, podlož své tvrzení důkazy a dodej dostatek odkazů, ze kterých jsi čerpal... A pak votevři hubu!" což je praxe drtivé většiny serwerů, kam jsem se kdy osobně podíval. S tím výsledkem, že všichni okolo jsou blbí a my ti praví mistři světa! Jen se vzájemně po ramenou poplácat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 21:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři
V sekci článků jsem popsal i další způsob předělání AQ na terárko, taky jednoduché, levné a rychlé.
Zvládne to každý i ten méně zručný. Mirku - taky dobrý postup, nahoď článek ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 12:48 Muž Sewer [151] - Ještěři
lucikakvaterka napsal: Můj kamarád má v akvárium agamu, sice ve většim ale v akváriu.. Ryby nepotřebuju, mám je teď v mém 200l akva.. Tak si koupím terárko!


To, že tvůj kamarád ma Agamu v akváriu tady radši ani neříkej hmm

Terárko si klidně kup, ale dáš za něj tak 2-3 tisíce, kdežto to, co ti radím já se dá udělat asi tak za 300,- Kč ;-)

Ta deska, kterou jsem použil na strop stála asi 20,- Kč
nůž na sklo 30,- Kč
kabel + objímka + květináč + žárovka nestály dohromady ani 100,- Kč
A silikon stojí asi 100,- Kč ...pistole na silikon stojí asi 50,- Kč, ale kdekdo ji má doma
Černá tapeta, kterou jsem lepil na zadní stěnu stojí asi 50,- Kč za metr (ale tu jsme měli doma)

EDIT: Ještě přidávám trochu detailnější fotku - screenshot.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 12:37 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku Rozměry jsou ideální například pro Gekončíka. My máme s přítelkyní Gekončíka nočního v terárku s prakticky stejnými rozměry.
Terárium jsem vyráběl z akvária. Začal jsem v jeden den odpoledne a dělal jsem na tom asi do půlnoci (s přestávkami, kdy schnul silikon) a skončil jsem druhý den okolo poledne (a to jsem si značně přispal ;-) .
Měl jsem koupený akvarijní rychloschnoucí silikon, takže terárko bylo druhý den již připravené. (kdybych tím lepil akvárium, tak bych samozřejmě nechal silikon pořídně vytvrdnout)

Zjednodušeně ti popíšu, jak jsem postupoval...

Nejdřím jsem lámacím nožem (žiletkou,...) vyříznul přední stěnu akvária. Z ní jsem nožem na sklo odžíznul asi 7cm tlustý proužek, který jsem nalepil zpět a zbytek jsem rozpůlil a udělal z toho dvířka, která jsem k bočním stěnám připevnil silikonem na pantíky. Strop jsem vyřešil tak, že jsem si v hornbachu nechal uříznout dřevovláknitou desku, do které jsem vyvrtal díru na kabel pro žárovku a dirky na větrání. Tuto desku jsem pak také přilepil silikonem. K větrání slouží pár dírek na stropě a asi 0.5cm škvíra, která je mezi dvížkami a stropem. Ta mi vznikla tím, že když jsem dával dvířka, oboje jsem je otočil o 90° . Jednu půlku jsem dosadil k boční stěně a druhá půlka mi na druhé straně přesahovala asi o 3cm. To se dalo krásně odříznout a nahoře je krásná skvírka na větrání... :-)

Nevím, jak jsi zručná, ale kdyby ti s tím pomohl tatínek, brácha nebo kamarád, určitě to nebude problém ;-)

Jak píše Pogona - akvárium není pro terarijní zvířata vhodné již kvůli chybějícímu zmíněnému větrání, ale taky třeba proto, že máš do terária pohodlný přístup při údržbě a zvíře se neplaší, jako kdybys na něj "útočila" shora ;-)

Takže - do akvária ne, ale akvárko se dá snadno předělat ;-)
Tady je o tom i článek ... taky ti hodně poradí ;-) terarka.net/jesteri/clanek/54
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 10:12 lucikakvaterka – ....Odpověď
Můj kamarád má v akvárium agamu, sice ve většim ale v akváriu.. Ryby nepotřebuju, mám je teď v mém 200l akva.. Tak si koupím terárko!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lucikakvaterka
Už zase nadskakuju ze židle - NA CO JE ASI AKVÁRKO??? NA RYBIČKY PŘECE!!! A TERÁRKO NA JEŠTĚRY APOD. NAPADLO BY TĚ TŘEBA NALÍT DO TERÁRIA VODU A MÍT V NĚM RYBIČKY, DO BENZÍNOVÉHO AUTA NALÍT NAFTU, PŽE JE TO U JEDNÉ BENZINKY,......PŘESNĚ TOHLE DĚLÁŠ, AKVÁRIUM NEMÁ ŘEŠENÉ DŮLEŽITÉ VĚTRÁNÍ A JAKÉKOLI TERARIJNÍ ZVÍŘE SE V NĚM BUDE TRÁPIT, BUDOU MU HROZIT RŮZNÉ NEMOCE,.....NEDĚLEJ TO A DO AKVÁRKA SI KUP RYBIČKY :-| no :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 08:17 lucikakvaterka – Jooo..
Jé, už jsem si to našla, tak děkuju.

Poradit nepotřebuju!

Ale přece jenom, jakého ještěra, který je nenáročný, a který je trochu menší??

Ale ne zase nějakýho který má 15cm..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 08:04 lucikakvaterka – Ještěr do menšího terárka
Ahoj,

jsem začátečník. Věnuju se do teď akvaristice, ale ještě přilejzám k teraristice..

Asi nemůžu dát do akva, kdybych dala vše co nějaký ještěr potřebuje, když je 59x40x34 ??
Že to je málo???

Potom bych musela koupit normální terárko, ale když mám tohle prázdné, tak bych toho ráda využila.

Nejradši bych nějakého menšího ještěra.. Děkuji za radu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 556x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/347-jester-do-mensiho-terarka