Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Korková kůra/větve ve vlhku... plíseň ???

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Korková kůra/větve ve vlhku... plíseň ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:12 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
On za to asi nemůže ani tak ten korek, jako spíš jeho druhotná kontaminace. Prostě nikdy nevíš, jak dlouho a v jakých podmínkách tu věc skladovali. A ať už to doma vydrbeš sebedůkladněji, stačí jedno pidimístečko kam ses nedostal... ;-)
Osobně, co jsem kdy dotáhl z lesa bylo vždycky v pohodě, zatímco s takovými věcmi ze zveráčů byly skoro bez vyjímky problémy (třeba z lignocelu mi dokonce vyrostly i houby :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 23:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Mě teda ještě korek nezplesvil, nikdy a nikde,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 17:58 Muž lukys1 [0] - Želvy
ok díky já sem to tam nakonec nedal a "uplně"(no všechny hrany sem zbrousil aby to nebylo tak ostrý a vypadá to jako celý nový :) a líp), ale uvidíte sami až to bude hotový) sem pozadí předělal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 18:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Mno, s tou kůrou zas trocha opatrnosti není od věci, než to přiděláš napevno. U štírka mi zaplísnil i ten korek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:40 Muž lukys1 [0] - Želvy
Tak to jsem rád :) , ještě že je o víkendu burza u nás jinak skoro nic neseženu, nebo za draho takže tam tentokrát strávím skoro celé dopoledne asi. Potřebuju kytky, tu kůru kterou budu vybírat hodně dlouho aby se to dalo nějak s tím normálně přidělat a nebylo do jako houpací křeslo prohlý :-D a korkový větve doufám že bude někdo mít :)

přinejhorším kdyby to začlo plesnivět bych to musel přemáznout hodně naředěným epoxydem aby se k tomu to vlhko nedostalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lukys1
V několika "vhkých" teráriích mám na pozadí korkovou kůru nalepenu silikonem a neplesniví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:19 Muž lukys1 [0] - Želvy – Korková kůra/větve ve vlhku... plíseň ???
Zdravím..
Pustil sem se do výroby 3D pozadí a napadlo mě že bych do něj mohl zakomponovat a vlepit silikonem kus korkové kůry a potom trochu dozdobit korkovými vetvemi jen nevím jestli to nezačně plesnivět nebo hnít když to bude trvale ve vlhku(nevím přesně vlkost, vody bude cca. 16-17cm + vodopádek ale pres 1/3 krytu je tahokov jako větrání) a občas se to pokropí jestli to nezačně plesnivět nebo zahnívat?? I když myslím že korek by neměl nebo jo ???

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 633x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/357-korkova-kuravetve-ve-vlhku-plisen-