Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chameleon Jemenský - parazit v teráriu

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Chameleon Jemenský - parazit v teráriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 18:30 veronika – chameleon jemenský
Dobrý den, s přítelem chováme chameleona jemenského. Při podávání cvrčů jsem si všimla, že mi v substrátu chodí malý broučci. Vypadají jako malé mušky ale nelítají. Jsou celý černi. Prosím co mám dělat, abych se jich zbavila. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 11:02 elegans1 Re: Lucie
Jsou to půdní roztoči.Schválně se podívej na substrát nebo povrch terária.Objevíš jich tam hromadu.Pokud se na ty roztoče podíváš lupou,vypadají jako malé klíšťata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 09:10 Lucie Re: elegans1
půdní?jde mi o to,že to vypadává přímo z ní..myslím na výkalech a pak se mi to přesouvá do hlíny..je možné,že by to měla z toho,že sem tam sežere hlinu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:53 elegans1 Re: Lucie
To jsou nějací půdní roztoči.Stačí snížit vlhkost a pravidelně odstraňovat nečistoty a jejich počet se výrazně sníží.Zbavit se jich úplně ale bude problém,nicméně pro zvířata jsou neškodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:47 Lucie Re: Pogona
Fotka k příspěvku to ani nejde pořádně nafotit..jsou strašně miniaturní maličcí červíčci,nebo nevím jak to popsat,protože je to vážně jak milimtrové vajíčko.teď jsem zjistila,že mě to leze v hlině po celém terárku :( nrvím,jestli to z té fotky půjde rozpoznat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lucie
Obávám se, že nikdo neporadí "bílá vajíčka" je široký pojem.... víc info, ideálně fotky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 12:42 Lucie – parazit?
zdravím,dnes jsem našla v teráriu u chamíka na trusu vajíčka bílé až průhledné barvy,která se hýbala..jde o nějakého parazita? máte s tím nějakou zkušenost? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:51 Pěstitel rostlin
Dobrý den, zde jsem přišel náhodou, jelikož si budu pořizovat chameleona také. Jedná se o larvu smutnice, což je parazit pouze na rostlinách, moc dobře jej znám, jelikož pěstuji exotické rostliny.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 22:45 elegans1 Re: J.P.
To jsou roztoči.Přípravků na jejich hubení je celá řada,otázka je,jak jejich aplikaci zvládne chameleon.Já jsem z úspěchem používal u gekonů frotline.Stačí namočit vatičku do roztoku a tím jemně otřít zvíře.Těch přípravků je více,ale s některými bývá problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 21:18 J.P.
Máme chamíka, má necelé 4měsíce. Měli jsme ho na rukách a pak jsme zjistily, že máme po rukách červené tečky a dost to svědí, chamík má na sobě černé tečky, tak jak jsme dočetli, tak se jedná zřejmě o parazity, je tam napsané, že by se mělo celé terárko dezinfikovat, ale není napsané čím. Prosíme o radu co dělat. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 18:14 Muž petroneus [15] - Ještěři
Fotka k příspěvku nasel jsem v knížce ploštěnku vypadá podobně :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 21:40 Muž tweety1 [0]
je to v substrátu, blíž u to vyfotit nejde, makro to už nebere... Dokáže se to natáhnout až na 1 cm, má to malinkatou hlavu(jestli se to tak dá nazvat) skoro to vypadá jako miniaturní pijavice...
posílám odkaz s nezmenšenýma fotkama, třeba to pomůže, dají se docela dost zvětšit www.uschovna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 09:25 dan999
kde jste to našli? v substrátu, nebo kde? můžeš udělat fotku uplne zblízka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:10 Muž tweety1 [0] – Chameleon Jemenský - parazit v teráriu
Fotka k příspěvku poslední foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:09 Muž tweety1 [0] – Chameleon Jemenský - parazit v teráriu
Fotka k příspěvku další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:08 Muž tweety1 [0] – Chameleon Jemenský - parazit v teráriu
Fotka k příspěvku ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:07 Muž tweety1 [0] – Chameleon Jemenský - parazit v teráriu
Fotka k příspěvku Zdravím,
Nedávno se nám v teráriu s Chamíkem Jemenským objevil tento predátor viz. Foto, zatím sme jich našli cca 10.
Terárium 60x45x45, živé rostliny (calla, dracena, fikus 2 druhy) jako dekorace vrba, zemina- trocha rašeliny z teraristiky, kokosová drť (většina). Rosíme cca 2x denně, v létě jsme krmili cvrčkama a kobylkama z venku, teď v zimě si chováme cvrčky vlastní (krmíme je kočičíma granulema, piškotka, šrotem, jablka, mrkev) občas jsme krmili chamíka jablkem, hroz. Vínem, moučnými červy (pro zpestření) trus pravidelně vybíráme, substrát měníme cca ½ asi 1x za 2měsíce. Osvětlení-20w úsporka obyč, 1x UVB úsporka 26W. Teplota se pod žárovkama pohybuje kolem 30 stup. Večer klesá max. k 25stup. Vlhkost večer je kolem 80% přes den nejde pod 40%. Chamík normálně žere (i kdž se mi zdá že když byl menší tak žral trochu víc, ale možná to bude tím, že ty kobylky a cvrčci byli malí, ten sou veliký). S krmením mu dáváme Vápník + D3 a nějaké multivitaminy od Exoterry. Chamík ještě není starej ani rok, je mu cca 8 měsíců. Tak tohle je Info o teráriu, krmení a chamíkoj
Zajímalo by mě, jestli tento parazit má něco společného s chamíkem (jestli je třeba v něm) nebo jestli to je nějaký parazit třeba v zemině?? Popř. jak ho zlikvidovat, jestli je nebezpečný apod. Nikdy jsem nic takového neviděl … Zkoušel jsem hledat na fóru, googlu ale nic, co by na 100% sedělo jsme neobjevili…

Předem Vám všem děkuji za jakékoliv info
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1378x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/362-chameleon-jemensky--parazit-v-terariu