Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Nevím si rady:(

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Nevím si rady:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:00 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Norbert
Hmmm, chamíkům se nějakou dobu věnuju a vím, že na zem slézají pouze když je jim nejhůř :-(
Samozřejmě tu a tam si dopřejí výlet "po zemi" , příp. se tam zdržují samice v období snůšek, to ovšem na dobu nezbytně nutnou žřídka kdy přesahující sotva několik minut.
Tráví-li tam více času, či dokonce spí, něco určitě špatně je.
Druhá otázka pak zní co a za jak dlouho se to projeví :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 19:41 Norbert
Mam Reptiglo UVB 10.0. V tom si myslim, ze by nemel byt problem. Dnes mi jedna znama psala, ze ji chamik spi na zemi kazdou chvilku a nic mu neni. Jeste ho budu pozorovat, ale radeji s nim nekam zajdu. Moc dekuji za radu. Snad to bude dobre :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 15:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Norbert
Záleží jaký má zdroj vitamínů AD3, resp. jaké používáš UVB osvětlení, nebo vitamíny ( podávají se injekcí ), apod,´...
Jinak jak už bylo napsáno, chymeleoni na zemi nezimují, ale zavěšeni na větvích, je-li na zemi je moc moc moc zle. Určitě honem k veterináři :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 10:02 Norbert – :(
Dobry den,
mozna mam podobny problem jako AnubiS. Chamika mam pul roku. Cvrcky basti, ale vcera jsem ho nasla pres den lezet na zami v rohu terarka. Vzala jsem ho do ruky a prisel mi jako bez sily. Dnaska spal skoro na zemi... myslite, ze se muze jen zazimovat, jak jste psali? Premyslim, ze ho radeji vezmu k veterinari, nechci nic zanedbat...
Na cvrcky mu davam multivitamin od exoterra.
Predem moc dekuji za radu.
S pozdravem Norbert
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 09:25 AnubiS
No včera po práci jsem hned odvezl chamíka na kontrolu. Dostal nějaké 3 vitaminové injekce tak jsem zvědav jak přijedu dnes. Obávám se že se s toho už nedostane :-(. Debilní zima v létě jsem ho bral aspon hodně ven a debilní zverimex u nás...špatná rada s UVB žárovkou. Včera jsem hned koupil tu Reptiglo UVB 10.0 nebo jak je to značení ale asi už je pozdě. No jo chybama se člověk učí :-( no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 17:46 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: AnubiS
Dej vědět, jak jsi dopadl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 21:28 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: AnubiS
Pokud to snese, nebude ho to stresovat, tak ho strč prostě za triko a pod kabát. Teplo si vypůjčí od Tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 13:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: AnubiS
V těchto chladnějších měsících je dobré mít doma připraven na případný transport polystyrenovou krabičku. A k veterináři běž určitě hned v podělí, to ano, chce to toiž co nejřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 13:14 AnubiS
Dobrá co když s nim budu chtít jet k veterináři hned v pondělí...nebude pro něho šok ta zima? Jinak děkuji za radu snad se s toho dostane :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 12:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: AnubiS
Repti.Glo 2.0 je bohužel, na nic. Jedná se o předraženou obyčejnou úsporku bez UVB záření.
Nejlepší je z této řady používat ReptiGlo 10.0 a zvířeti cca 2krát měsíčně podávat i vitamíny AD3 kapalné do tlamičky. Nebo investovat do kvalitnějších UVBéček ( ta kvalitní však stojí i několik tisíc Korun ). Dobré je i přes léto mu dopřát sluníčko ( tzn. udělat mu venkovní výběh, UVB záření totiž spolehlivě pohltí sklo - tzn. neprojde oknem a slunění zvířat v bytě pře okno je k ničemu ).
Chamik tedy trpí nedostatkem těchto vitamínů ( minerály jsou v pořádku ), pokud nenavštívíš veterináře, který dle stadia rachytidy určí dávkování vitamínů, pak chameleon během pár týdnů, možná měsíců uhyne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:40 AnubiS
:-( Repti Glo 2.0 a Sun Glo a vitamíny používám Nutri Mix Rep Calci plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: AnubiS
Pokud má přilbu měkkou, pak se jedná o nedostatek vitamínů AD3, pokud navíc spí na zemi, je to zlé, to chameleoni nedělají nikdy. Spí zavěšení na větvích, na zem pak slézají právě z nedostatku minerálů a vitamínů, jelikož se ukládají především do kostí a svalů a ty je pak bolí a slezájí proto na zem,..... Jaký zdroj UVB záření používáš? Jak často a jak je to s minerály,.....???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:13 AnubiS
Tak jsem prohmatal přilbu a tak trošku měkká je tak nevim jestli je to dobře nebo špatně. Ten zimní spánek to asi bude...zkoušel jsem mu dávat cvrčka a zavřel oči a spal:)teď si udělal mistečko na hlíně a spí je to špatně nebo to tak dělají. Omlouvám se ale je to moje první zima s ještěrem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 22:36 Muž Sewer [151] - Ještěři
AnubiS napsal: V terárku používám 40W SunGlo
To zní, jako by to byla jediná žárovka v terárku coze ...doufám, že má i UVB žárovku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 17:59 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: AnubiS
Výrazně pohublý mi nepříjde a to že moc nežere by opravdu mohl způsobovat zimní klid ;-)
Prohmatej přilbu, zda není měkká a zkoukni pořádně nožky ( zda nejsou pokřivené, zda mají drápky pevný úchop apod. pokud ano, pak opravdu na 95% pouze "zimuje" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 16:58 AnubiS – Nevím si rady:(
Fotka k příspěvku Zdravím
prosím pomoc už si nevím rady. Snad mi poradíte.
Chamík už je celkem dlouho tmavý a takový oslabený...dnes jsem ho bral na ruky a pomalu se ani neudržel...teda aspon mi tak připadal :-(
(napadlo jestli nezazimovává)
V terárku používám 40W SunGlo,teplota kolem 29 a cvrčky dostává pravidelně ikdyž v tomhle zimním období moc nežere. Přikládám i foto. Děkuji za odpovědi :-O
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 594x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/386-nevim-si-rady: