Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Epicrates cenchria cenchria

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Epicrates cenchria cenchria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:02 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: Jirka
Super! Tak to jsem zvědavá palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 12:02 Žena Cathy [6] - Hadi
Jasně, miska a vhodný substrát je samozřejmost..rošení taky.. Ale právě jsem přemýšlela nad mlhovačem, jestli je to nutné nebo se to dá udržet jen tím ostatním... Teď mám misku, rosím a stejně docela nic moc :-O ... jo a živé rostliny - zvládnou to bez slunce? Mech apod. bych dala určitě, ale aby mi ostatní živé neumřely stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:42 Muž Jirka [45] - Ještěři
Budu si vyrábět rozprašovač,tak sem potom hodím článek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:41 Muž Jirka [45] - Ještěři
No nejlepší je asi rosení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:40 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Cathy
Pro udržení vlhkosti je vhodná, co nej větší miska s vodou/bazéněk, živé rostliny, vhodný substrát ( rašelina, lignocel,... ), časté rošení, příp. použití mlhovačů apod.,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 11:34 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: lutros
Super, tak si založ prezentaci a šup sem s fotkama potlesk

Dotaz: Jak se nejlépe udržuje vlhkost v terku? Když má mát e.c.c. minimálně kolem 70% vlhkosti, bude třeba to nějak vyřešit.. dokáže se s tím vypořádat jen substrát? Já mám u korálovky štěrk s rašelinou(rašeliny ale méně) a vlhkost se mi udržuje extrémně blbě. Určitě taky záleží na větrání, že.. je lepší jen shora?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 23:58 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: lutros
Tak se pochlub, něco nafoť a založ prezentace, těch Tvých hadíků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 20:17 lutros – Re: Pogona
mám taky Epicrates cenchria ale maurus.A mám tam také levnou mulčovací kůru.V Baumaxu stojí 60litrů kolem 60 korun.Jsem s ní spokojen.Mám pár a jsou většinou zalezlý akorát sameček si oblíbil vyšší místo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2011 11:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Cathy
Rád pomůžu, když je to v mých silách a hlavně vždy mě těší, když si někdo nechá rozumně poradit a nevysvětluje mi, že co píšu jsou bláboly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 11:19 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: Pogona
Děkuju moc, ty jsi vždycky moje záchrana potlesk
Teď jen čekat a čekat a čekat, až budou vhodné podmínky palec do té doby se snad budu jen kochat..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 07:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Cathy
Vlhkoměr bych dal někam doprostřed terária, stejně tak teploměr s tím, že ideální je vlhký roh na druhé straně od žárovky ( topného kamene ), had se v něm totiž bude ochlazovat, když mu bude horko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 22:15 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: Pogona
Ona jde i obyč kůra, jo? tak to jsem nevěděla :-) na druhou stranu proč ne, že :)
Děkuji za poznatky a názory... vím, že je ten lignocel takové věčné téma, pořád o tom někde čtu a je jasné, že každý má svůj názor a zkušenost... 1000 zvířat se nemusí stát nic, 1001. může zemřít.
A jak je to, prosím, s tím vlhkoměrem? nikde jsem nenarazila, kde by měl být (např. vlhký horní roh nebo suchý dolní roh apod)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 21:13 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ještě doplním, tato úmrtí jsou opravdové extrémy a nejsou častá. Tzn. že samozřejmě dalších 1000 kolegů napíše, že s lignocelem problém nemají. Jiní napíší, že měli problémy s pískem. Jde hlavně o to, aby "podklad" nepozřeli ( s tím, že pár zrnek písku, či lignocelu na kořisti samozřejmě nevadí a hada neohrozí ), takže pokud se krmení kontroluje ( aby se myš nenamočila a neobalila ), nebo se krmí mimo terárium, pak lze použít v podtatě cokoli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2011 21:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Cathy
S lignocelem mám ( resp. několik "známých" ) negativní zkušenosti. Naposledy loni v létě jsem pitval hada ( boa constrictor - mládě ), kterérmu potkan skočil do vody, pak se obalil lignocelem, had jej pozřej a zneprůchodnil mu střeva až uhynul. A takových jsem zažil víc.
Spíš bych doporučil např. obyčejnou "levnou" mulčovací kůru, nepráší, neplesniví, drží vlhko a nenalepí se hadovi na kořist, navíc je tmavá a poskytne hadovi pocit bezpečí.
Co se týče větví, mechu, kamenů z lesa, pak opravdu není nutné je nějak desinfikovat, péct, atd. Stačí omýt obyčejnou čistou teplou vodou. 99.9% ( poku tam nějaké jsou )breberek umře po pár dnech a navíc nesjou pro terarijní zvířata nebezpečné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 18:20 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: Pogona
Vyčerpávající odpověď, jako vždy! Moc děkuji palec
Taky jsem četla o lignocelu, ale zkušenost s ním nemám, lépe se mi jeví rašelina s trochou písku..i jsem se dívala, že pokud by se dával mech z lesa, není třeba jej nijak upravovat, snad je to pravda..
Ještě mě napadá - kde je nejlepší umístit teploměr a vlhkoměr? U korálovky to mám blbě, ale tam je to spíš z estetického hlediska. u duháčů je zvlášť vlhkost dost důležitá, tak abych neměla zkreslené info.
Ty rozměry mi přijdou tak akorát - když si vezmu, jak velký je to had oproti korálovce, jejíž terko má na délku 80cm..ale chápu, že dneska se volí spíše ty minimální rozměry :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 18:10 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Cathy
Určitě terárium na šířku, vhodná jsou odpočívadla ( police, silnější větve na šplhání ).
Jako podklad buková štěpka, bezprašné hobliny, písek s rašelinou, jedlová kůra,.... a nutná je nádoba s vodou velká tak, aby se do ní vešli a vlhký roh ( mech, rašeliník - denně rosit ).
A samozřejmě úkryty s např. z kamenů či koupit ve zverimexu hotové.
Rozměry terária jsou pro jednoho luxusní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 12:49 Žena Cathy [6] - Hadi – Epicrates cenchria cenchria
Hezký den všem! Začala jsem shromažďovat informace o tomto krásném hadovi, ale jedna věc mi stále nějak uniká - jak má být orientováno terárium? Hledala jsem všude možně a když už jsem narazila na stejný dotaz, nebyl zodpovězen :-O . Uvažovala bych o rozměrech 120x50x60 (š/v/h), zhruba takové nacházím v různých článcích, na poradnách atp..ale nikde se nepíše, jestli je delší strana na výšku nebo na šířku stydim . Prý jsou to terestričtí hadi (odtud bych tipla, že tera bude na šířku), ale prý i rádi šplhají a tera vypadá jako pro psohlavce (tady zase na výšku). No jsem z toho trošku jelen :). Poradí někdo? :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 465x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/388-epicrates-cenchria-cenchria