Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rostliny do želvária

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
Rostliny do želvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 15:17 Žena Xlienka [5] - Želvy
Jakákoli na jakou !určitě! nedosáhnou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2011 20:58 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: MartinaH
Ono technicky vzato, co ty potvůrky nezdemolují svým pohybem a neokoušou, to zpravidla od kořenů uhnije (želví metabolismus je kapánek agresivní... jako hnojivo) ;-)
To nejlepší zelené k želvám zatím vypadá na utržený list salátu anebo pampelišku uprostřed léta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 09:24 Žena Xlienka [5] - Želvy
Vzhledem k tomu že želvy okoušou i umělé kytky, tak nic ostrého a vůbec jedovatého bych jim do terária nadávala.
"Adenium (Pouštní růže)-Pochází z Afriky a několika málo místech jihozápadní Asie. Nejznámější a také nejvíce pěstovaným druhem je A. obesum. Má ozdobný od kořene zbytnělý lahvově tvarovaný stonek a především krásně kvete něžnými růžově bílými květy, které jistě patří mezi nejkrásnější květy z říše sukulentů. Květy ale bohužel vykvétají teprve až 3 - 4 rok. Listy má s ohledem na svoji velikost 4 - 10cm dlouhé, lesklé, tmavě zelené a tuhé. Pozor, mléko které z A. vytéká při jeho poranění je prudce jedovaté! "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 07:39 MartinaH – proč by nesežraly
Ahojky, právě zakládám terárko pro želvu, která žila dříve v balkónovém výběhu a tak jsem se taky o kytky zajímala. Jeden chovatel mi doporučil do terárka vánoční kaktus či pouštní růži. Ne, že by to želvy nežraly, ale tyhle kytky něco vydrží. Navíc maličký vánoční kaktus mají u nás v Kauflandu za 30,- Kč, takže při sežrání není příliš drahé jej vyměnit za nový. Jinak myslím, že živé kytky by měly být v teráriu právě proto, aby je želvy mohly po libosti okusovat - sama se chystám pěstovat pampelišky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:06 Žena ZlaOvecka [0] - Želvy
neni proč se omlouvat když ty potvory stejně včecko sežerou tak o čem se bavit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 22:46 Muž Jirka [45] - Ještěři
:-D Omlouvám se,že jsem tak odvedl řeč!Jinak nějaká plastová... hmm Moje agamy taky sežerou jakoukoliv!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 22:44 Žena ZlaOvecka [0] - Želvy
no doufám že se tu potuluje mudlů jen málo protože by mi někdo z vás teda mohl vyčarovat nějakou tu kytku pro želvy :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 17:22 Muž Jirka [45] - Ještěři
No přesně a jak to dotáhnul daleko.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 17:20 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Jirka
No, v Nebelvíru by to takovému jistě proskočilo, ale co se Zmijozelu týče... nevím, nevím. I když i takový Raddle byl vlastně poloviční mudla ;-) X-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:25 Muž Jirka [45] - Ještěři
Jinak řečeno táta je mudla a máma čarodějka...může z toho být taky pěkně barevný čaroděj :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 16:11 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: petroneus
Červená líčka má v rámci druhu Trachemys scripta poddruh T. s. elegans. Nominátní poddruh T. s. scripta je nemá, je to ovšem jenom jiná přirozená barevná mutace jednoho a téhož druhu. Zjednodušeně - asi jako když u lidí v jedné populaci převažují tmavé vlasy a v jiné jsou zas všichni blonďáci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 21:49 Žena ZlaOvecka [0] - Želvy
jo jo koukala jsem že josu za přijatelné ceny a ne jako "spešl" kytky , no tak snad taky nějakou vyberu.. ale stejně mě to štve chtěla jsem nějakou živou , ale asi je to kželvám fakt nesmysl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 18:47 Muž petroneus [15] - Ještěři
Prominte,vím že má otázka nepatří do této diskuze ,ale vrtá mi hlavou už dlouho...proč mají některé želvy nádherné červená líčka ale některé ne??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 12:41 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: ZlaOvecka
Můžeš mrknout ke mně na fotky.. až na kapradinu mám všechny 4 kytky z evergreenu. Na fotce to tak možná nevypadá, ale sama jsem byla překvapená, jak jsou hezké..a oproti "speciálním" terakytkám levné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:21 Žena ZlaOvecka [0] - Želvy
díky za tip :) tady to vypadá celkem slušně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:02 Žena Cathy [6] - Hadi – Re: ZlaOvecka
Já mám umělé a nemůžu si stěžovat.. je fakt, že jsem je nekoupila v žádném teraobchodě, ale na www.evergreen.cz . Mají to za zlomek ceny a kytky vypadají fakt moc pěkně, doporučuju! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 10:39 Žena ZlaOvecka [0] - Želvy
noo tak zůsatnem u kamenui uměly jsou hnusny... :) ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 09:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: ZlaOvecka
Existuje, jak jsem psal - umělá :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 09:14 Žena ZlaOvecka [0] - Želvy
ach jo.. já vim, myslela jsem že vy zkušení tady budete vědět o něčem co roste a želva to nesežere, ale asi je to blbost..taková věc asi fakt neexistuje . ))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Nejlíp umělou, želvy cokoli zeleného v dosahu sežerou :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 12:52 Žena ZlaOvecka [0] - Želvy – Rostliny do želvária
zdravím, chci se zeptat jaké rostliny budou nejvhodnější do želvária pro dvě želvy řecké(Testudo gracea ibera) a jestli vůbec nějaké, ony asi sežerou na co přijdou :) coze

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 665x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/394-rostliny-do-zelvaria