Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agamy Vousaté Sklo

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Agamy Vousaté Sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:16 Muž Honz [0] - Ještěři
tak moc děkuji všem =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 16:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Honz
Přesně tak, je to buď a nebo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 15:28 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Honz
Tak chtějí jen trochu pozornosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 15:08 Muž Honz [0] - Ještěři
Taky mě napdlo že mají hlad ale cvrčky nechtěli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2011 20:22 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jak už tu zaznělo, většinou se jedná opravdu o to, že agamy dostala chuť na "výlet po bytě".
Čím větší terárium, tím méně toto dělají. V MiniZoo např. máme pro skupinku 5.1 vousatek, terárium zhruba 2,5*1,4.1,4m se spoustou odpočívadel, skrýší, větví apod. A skoro nešjrábou ;-)

Druhá věc, proč to dělají je hlad či prosté "somrování o jídlo". Spojí si s tím kdo se o ně stará krmení a když mají chuť či hlad a vidí onu osobu, snaží se na sebe upozornit a vynutit si něco k snědku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:41 Muž Jirka [45] - Ještěři
Moje agamy tak třeba ukazují,že by si dali něco k jídlu a samec zase kývá na odraz,že chtějí ven tak taky někdy drápou na sklo hlavní roli nejspíš ale bude hrát ten odraz,jsou to spolčenská zvířata a myslím,že by se to dalo vysvětlit tím že odraz nijak není cítit a jak známo agamy se s prostředím často seznamují jazykem...:-O Mohlo by to být jedním z faktorů,a když přijídu domů jsou zvyklí dostat nažrat tak už se hrnou k teráriu a drápou...asi jako když se pes naučí loudit... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:28 Žena Verčák [112] - Ještěři – Re: Honz
To mi taky dělá hlavně na vrchní stranu, ale proč? :-D to netuším možná chce ven :-) všimla jsem si že to většinou dělá když jí dám po \\\"procházce\\\" zpátky do terárka. Ale odrazeem si myslím že to nebude na zrcadlo nereagovala nijak.... Ale nevím, počkáme na reakce zkušenějších potlesk

a nebo se prostě jenom nudí... ; )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 16:56 Muž Honz [0] - Ještěři – Agamy Vousaté Sklo
Dobrý den,
prosím chtěl bych se zeptat na agamy vousaté.Proč narážejí "čumákem do skla a běhají po něm"
nevím si rady a trápí mě to zkoušel sem vše aby tam nebyl vidět jejich odraz a oni to pořád dělají.=(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 771x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/399-agamy-vousate-sklo