Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Připomínky ke stránkám

 

NápovědaFórum »  

+ přidat příspěvek
Připomínky ke stránkám
Jak hodnotíte tyto stránky? Co byste zlepšili, případně předělali? Děkujeme Vám za každý názor. Příspěvky se zde uchovávají 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2023 17:56 A Muž Rex [107] - AdministrátorRe: Felix
Máš pravdu, že jsem to mohl oznámit dopředu. Říkal jsem si, že se to týká jen několika málo lidí, kteří to akceptují s pochopením. Bohužel to tak nebylo. Škoda, že v té době se neozvali, nebyl by problém se se mnou domluvit na nějakém rozumném kompromisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2023 22:39 Muž Felix [751] - JeštěřiRe: Rex
Problém nonverbální komunikace, kdy přijde "blesk z čistého nebe" a nelze to probrat předem u stolu, při pohledu z očí do očí. Celkem chápu, ve Tvých pomyslných botách jsem se taky neprošel...
Prosím Tě ALE - změny toho typu, jež jsem kritizoval, příště s dostatečným předstihem oznamuj např právě v "Připomínkách ke stránkám". Ze dne na den fakt odešel ranec letitých uživatelů - a je to věčná škoda.

Můj osobní názor: Nejde o lajky "Máš pěkný fotky", ale o pěkný život těch zvířátek. Celá léta jsem se tomu věnoval výhradně jen a pouze za tím účelem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2023 21:31 A Muž Rex [107] - AdministrátorRe: Felix
Díky za reakci a hlavně za Tvoji práci nejen pro tento web. Mrzí mne, že jsme si nemohli všechno včas v klidu vyjasnit. Ne vše je tak, jak se může na první pohled zdát. Ale teď už to nemá smysl dále rozmazávat. Ať se Ti daří a všem Tvým svěřencům také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2023 20:33 Muž Felix [751] - JeštěřiRe: Rex
No prostě mi bouchly saze. Pověstné škrtnutí sirkou ve skladu střelného prachu. Nahromadilo se to. Mmch že k omezení dojde, jsi nikde předem neoznámil a jen to prostě ze dne na den utnul (o na YT nedohledatelných adresách videí uložených sem (abych je nemusel dávat právě na YT) už dávno předtím nemluvě - navždy ztraceno).
Samozřejmě jsem se fotky pokusil stáhnout. Jenže namísto formátu JPG šlo náhle o cosi, co můj noťas nepřečetl ani omylem a málem se při tom zavařil. Nejsem ajťák, jsem chovatel. Zabývám se živými tvory okolo nichž se musí permanentně skákat aby měli kvalitní životy. To obnáší mnohem víc, než znalost a udržení základních potřeb. Neporovnatelně víc. Mj včasně, empaticky, si musím všímat veškerých výkyvů nálad i jiných momentálních stavů každého z nich, eliminovat problémy v jejich vztazích pokud možno už před tím než nastanou. Stačí málo a už je pozdě! V konfrontaci s reálnými vnímajícími a interagujícími bytostmi (kde stačí mnohdy jen málo a rozcupují se na kusy) si fakt nebudu hračičkovat s debilním compem, jakoby byl to hlavní. Není hlavní. Je to poslední.
Vždy mi šlo o prospěch zvířátek. Jediný účel prezentací - předání osobních zkušeností (v mém případě přes 40 let) začátečníkům. Nic víc, nic míň. Aby se ta zvířata měla dobře. A nic za to nechci.

Své neaktivní, ukončené nebo málo doplňované prezentace jsem na to konto smazal proto, abych webu ulevil a nováčkům uvolnil prostor. To je tak nějak o osobní morálce. Vzhledem k tebou sepsanému článku na rybičkách, nedlouho po tomto zkrouhnutí, jak jsou super nebankovní půjčky - tedy zadlužit se u lichváře (!) má víra ve tvůj morální kompas upadla min. na bod mrazu.
Dál není o čem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2023 21:48 A Muž Rex [107] - Administrátor – Vyhledávání ve fotkách
V administraci fotek prezentace nově můžete vyhledávat dle několika kritérií (datum fotky od - do, složka, štítek, poznámka). V rámci vyhledaných záznamů funguje i následně řazení dle jednotlivých sloupců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 21:44 A Muž Rex [107] - AdministrátorRe: Felix
Ahoj, mrzí mne to, co píšeš. Pokud vím, tak nikdy nebyl problém se se mnou domluvit. Kdybys mi napsal, že narážíš na nastavené limity a systém tě tak nutí mazat některé fotky, tak bys jako redaktor dostal výjimku a nemusel bys nic mazat. Bohužel teď už je pozdě bycha honiti. Nechápu, proč sis fotky předtím, než jsi je z webu SÁM smazal, nestáhl k sobě do PC.
Když jsem zaváděl daná omezení, podrobně jsem je zdůvodnil. Samozřejmě, že by pro všechny bylo nejlepší mít vše zdarma bez jakýchkoli omezení. Bohužel ale v posledních letech došlo k tak dramatickému navýšení nákladů na provoz těchto webů, že bylo neudržitelné v neomezených službách zdarma pokračovat.
Měl jsem tedy tři možnosti:
1) Weby kompletně zrušit (to jsem samozřejmě zavrhl kvůli jejich uživatelům)
2) Používání webů zpoplatnit (nenašlo by se dostatek lidí ochotných za služby platit)
3) Omezit služby tak, aby weby mohly dále fungovat za podstatně nižších nákladů na provoz.
Současná omezení umožňují další fungování webů i jejich rozvoj. Mrzí mne, že se omezení musela někoho dotknout, ale bylo to jediné schůdné řešení, jak přežít.
Tvůj názor respektuji, ale z mého pohledu je lepší omezený web než žádný. Ostatně sám víš jistě moc dobře, kolik webů v posledních letech skončilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 21:36 A Muž Rex [107] - AdministrátorRe: mirlun
Dobrý den, fotky nejde rozkliknout u prezentací, které jsou archivované (dlouho nebyly aktualizovány a ani autor prezentace k nám již dlouho nepřišel). U každé takové prezentace je informace "Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti". Pokud se autor vrátí a má zájem o aktualizace takové prezentace, je možné fotky v plné velikosti obnovit a prezentaci zaktualizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 21:16 Muž Felix [751] - JeštěřiRe: Rex
Jasně. Poté, cos před cca půl rokem zavedl pravidlo max. 500 fotek u fungujících prezentací (což bylo pro drtivou většinu od začátku webu udržovaných likvidační, 90 % letitých uživatelů se ti na to obratem vykašlalo), já osobně smazal na ptáčcích, rybičkách i zde (abych ti uvolnil kapacitu) drtivou většinu nenahraditelné dokumentace chovu tří druhů papoušků, dvou druhů želv, tří druhů ještěrů, jednoho obojživelníků, pěti hlodavců, dvou dalších savců a ani si netroufám odhadovat kolika taxonů rybiček, především velkých cichlid v přímých rodových (plemenných) liniích, o několika desítkách druhů sklípkanů a štírů (15 let!) nemluvě...
Desetitisíce nenahraditelných dokumentačních fotek a videí smáznuto. Co se zálohování týče, za ta léta mi odešlo nejmíň 5 noťasů, co bylo na paklech CD šlo do čudu už jen kvůli špatné technologii a X flešek jsem poztrácel. Žeš dal kdysi reklamu, že je to na furt, neomezené množství, měl jsem to zde. Právě to byla má záloha... Akorát jsi zřejmě v konečném důsledku lhal.
Nedávno jsi to típl jak vajgl a zrušil jak žádost na byt, ze dne na den se všechno mazalo. Nikdy ti to nezapomenu, nikdy ti to neodpustím. To byl podraz jako prase!

Jo, štítky jsou úplně super - Rohlík s máslem místo dříve naprosto běžné vepřové pečeně. Vetkni si je za klobouk.

Na rovinu: Jako člověk, který ti tu zadarmo skoro 20 let redaktoroval a ve vlastním volném čase poctivě sesmolil tak třetinu atlasu (plus většinu zredigoval, upravil a doplnil), mám naprosto plné právo na rovinu říct - zabíjíš své vlastní weby! Tyhle hračičky a blbůstky už to nezachrání ani omylem. Tak to prostě je. A teď se třeba postav na hlavu. Za tvými zády na tebe už nadává kde kdo, já ti to alespoň řeknu přímo a upřímně. Po skoro dvaceti letech neplacené práce pro tvoje weby. A teď mi dej klidně i BAN.

Nebo to vem jako konstruktivní kritiku, na níž se dá stavět ku skutečnému zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2023 21:05 Muž mirlun [0] – nejdou mi rozkliknout fotky jiných
Dobrý den, čerstvě jsem se zaregistroval, ale nejdou mi rozkliknout fotky v NĚKTERÝCH prezentacích ostatních lidí(želvy). V portalu rybicky.net mi to jde. díky moc. Mirek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2023 10:50 A Muž Rex [107] - Administrátor – Štítky fotek
Máme pro vás novinku pro lepší přehlednost fotek v prezentacích. Nově můžete libovolným fotkám přidávat libovolné štítky, které si sami založíte (v editaci prezentace - Fotky - dole Štítky fotek). Štítek pak fotce přiřadíte buď při nahrávání nových fotek, editací stávající fotky nebo přes hromadné úpravy nad vybranými fotkami.
Ve výsledné prezentaci pak lze zobrazit všechny fotky s daným štítkem (bez ohledu na složku, ve které fotka je). Nově tak nejste omezeni tím, ve které složce se fotka nachází, a můžete si udělat tak neomezený počet virtuálních složek pomocí štítků. Štítky lze navíc nastavit jako veřejné nebo soukromé. Soukromý štítek uvidíte jen vy (v administraci i ve výsledné prezentaci), veřejný uvidí všichni. Jaké druhy štítků a na co použijete, je čistě na vás. Kreativitě se meze nekladou. Přejeme hodně zábavy se štítky.
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce • Zobrazeno 18665x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/4-pripominky-ke-strankam