Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

pralesničky

 

NápovědaFórum » Obojživelníci  

+ přidat příspěvek
pralesničky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 17:44 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Vlasta
Ahoj Vlasto, s hlučností to nebude zase takový problém a nevidím důvod, proč by se nedali chovat v bytě...zkus mrknout na nějaké prezentace tady, určitě se inspiruješ, je z čeho. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 13:36 Vlasta – Zabka v panelaku
Zdravim, mam dotaz. Uvazuji, ze poridim pralesnicky nabo listovnice. Daji se vubec chovat v panelaku? S teplotou bych nemel problem spis jde o jejich hlasitost, popripade jakou by jste me doporucili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 12:59 Žena Tasha [0] - Hadi
Je možné chovať aj viac druhov pralesničiek v jednom teráriu? Prípadne aj s nejakým iným zvieratkom? Je vôbec možné mať ich vo veľkom teráriu? terárium je hlavne vysoké cca 80cm. na dĺžku 70. vedel by mi niekto opísať postup ako to terárku prispôsobiť pralesničkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 17:58 Muž 93petr19 [2] - ObojživelníciRe: hynek bareš
Ahoj,
na burze nebo od chovatele.
Cena je podle druhu. Já dal například za moje auratusky 500,- za jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 18:42 hynek bareš
ahoj nevíte kde sehnat pralesničky a kolik stojí ?????????????? moc dík za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 19:39 Tititos – Pomoc
Zdravím, kupil som si pred dvoma dnami dendrobates auratum green, urobil som im vivarko zarastene plne machu, papradiek a rastliniek, cosi mam o nich nastudovane, ale bojim sa ich dat do toho teraria, ze si nebudu schopne najst potravu, su dve asi 2-3cm velke, zvyknute na octomilky(drozofily)+spapaju aj zrnokazy.
Tu je terarium: img854.imageshack.us/…
Nemam sa o ne bat? najdu si? alebo ich mam radsej nechat v nadobke s navlhcenou vreckovu, alebo ich vyberat na krmenie do nadobky? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 12:40 Muž 93petr19 [2] - Obojživelníci – Dendrobates auratus
Ahoj, v sobotu jsem si přivezl dvě auratusky a ještě jsem je neviděl žrát. Dnes mi sice přijde, že v nádrži octomilek ubylo, ale žrát jsem je neviděl. Tak z toho nemám moc dobrý pocit. Jsou skoro pořád zalezlé, jen občas vylezou a jen na chvilku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 22:49 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Luciano
Samičky jsou vůči sobě nesnášenlivé a často se perou. Nejlepší je chovat pár, průšvih ale je, že při nákupu mláďat nikdy nevíš, zda se ve skupině ten párek vytvoří - klidně můžeš mít hafec jedinců stejného pohlaví (stává se). Dalším problémem je pak umístění/ubytování plonkových kusů po vytvoření chovného páru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 20:17 Luciano
Ještě přehodnotim kterou bych chtěl,co jsem se dočet je u nich ruzna plachost,zas bych nerad at se mě schovaji a nebudou vidět :-)
A jakej je idealni stav,samci samičky...chtěl bych kombinaci čtyř dohromady,pokud se nedoporučuje jiny počet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 12:22 Žena Janiska [6]
Ahoj, knihu zmiňovanou Fajfmenem jsem dostala od přítele a je opravdu krásně zpracovaná. Všechny jejich příručky Abeceda teraristiky se mi zdají hodně kvalitní, oproti jiným podobným příručkám. O dendrobátkách tam najdeš veškeré info, které potřebuješ k chovu žabek zmíněných v knize.

Jinak pralesničky jsou náročné snad jen v tom, že vyžadují denní krmení, rosení...rosení a svícení se dá zajistit automaticky, ale krmení ne a je třeba uvážit, zda se žabkám budete moci věnovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 23:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Luciano
Tak si dej inzerát s poptávkou, i-fauna je velká, třeba se Ti někdo ozve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 22:28 Luciano
Bohužel 4 samice neni asi zrovna idealni složeni,nevim kde bych hledal ještě samečka,ale diky za tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 22:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Luciano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 22:01 Luciano – Každa rada dobra
Zdravim,delši dobu přemyšlim o pořizeni žabek,prvně jsem chtěl nějakou rosničku,ted už přemyšlim o pralesničce strašne,literaturu a co jsem našel na netu mam proštudovany.
Nevite kde se da koupit (Phyllobates terribilis)?
Diky za každe info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:33 Muž Sewer [151] - Ještěři
Než ti někdo odpoví, zkus se podívat na www.ifauna.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 15:56 pavel – pk
dpbrý den chci se zeptat kde by se dalo v blýzkosti usteckého kraje koupit pralesničky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 22:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: pavel
Upřímně řečeno - nehodí. V edici Abeceda teraristy od Robimaus teď o nich vyšla fakt dobrá příručka (k dostání snad v každém zverimexu). Pánové, co tu brožurku napsali, se dendrobatkám věnují už patnáct let a knížečka je takovým shrnutím všech jejich praktických zkušeností (plus přihodili i odkazy na kvalitní webovky). Stojí to málo přes kilo, tak si ji kup a po přečtení se rozmysli, zda žabičky koupit, nebo radši ne :-)
Pokud se pro ně přece jenom rozhodneš, věnuj hodně pozornosti hlavně technickým detailům, potažmo vychytávkám v konstrukci jejich terárek, to stojí fakt za to ano
PS. Je to výhradně o rodu Dendrobates, info o dalších pralesničkách už si budeš muset dohledat jinde...

Od Janisky je pěkný článek na pokračování o jejich chovu i na těchto stránkách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 20:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavel
Když si o nich nastuduješ co nejvíc informací, v klidu připravíš terárium, vyzjistíš si věci jako dostupnost krmení, následné investice apod. Pak si je v klidu pořídit můžeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 19:23 pavel – ja
ahoj chi začít s teraristikou a chci se zeptat jestli se hodí pralesničky pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 18:39 Muž Felix [754] - Ještěři
Když navážu na předchozí vyčerpávající příspěvky - pralesničky mají jen mizivý počet mláďat, takže jejich případný odchov a následné odprodání nepředstavuje problém (jaký by mohl nastat u tisícihlavého hejna např. ropuších pulečků). V tomto případě budeš řešit jen (baj voko) takových pět mláďat, po kterých se jistě jenom zapráší ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2011 13:19 Žena Janiska [6]
Souhlas se sewerem, ale dávat pralesničky na skrmení mi příjde mrhání, za prve: jsou v přírodě ohrožené kácením deštných pralesů a za druhé, pokud by se ti podařilo je odchovat, tak bys je mohla prodat.

Navíc, pokud ty mladé nebudeš chtít, tak většina pulců pralesniček musí vyrůstat v samostatné nádržce, protože pulci bývaji kanibalové a vypouští do vody látku, která zpomaluje růst ostatních pulců. Samec proto střeží vejce a pak pulce na zádech roznáší do různých kalužin nebo vlhkých míst třeba do listů rostlin...

Já osobně bych to množení nijak nehrotila, páč stejně bude trvat, než se vůbec začnou projevovat hlasově, což je znak pohlavní zralosti a pak je otázka, zda vůbec budou mít podmínky k množení :-))
chovatelé často do terárek dávají petriho misky, krabičky filmovek a tam většinou pralesničky snášejí vejce...zkus ještě něco pohledat na netu a uvidíš :-)) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 04:30 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: VENDUELA
Podle mého pak máš několik možností...

1) Mladé někomu darovat nebo prodat.
2) Chovat zvíře, které by je snědlo.
3) Zlikvidovat vajíčka ještě před narozením mladých.

2 a 3 se pochopitelně může někomu příčit a 1 může být zase někdy problém, takže je dobré si všechno zavčasu rozmyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:49 VENDUELA – Re: Janiska
Díky za odpověď. to je blbý, chtěla bych je od malinka... tak nejspíš to risknu.. ale kdyby to byl náhodou fakt pár,tak co děláte s těma malýma žabkama? když je nechceš rozmnožit? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:14 Žena Janiska [6]
Ahoj! Jak psal Kahy, pralesničky chovem v zajetí svou jedovast ztrácí. Jinak dvě samičky mít můžeš, ale problém je v tom, že většina chovatelů nabízí mláďata, u kterých ještě nelze rozeznat pohlaví a málokdy se prodávají dospělí jedinci a kdyžtak, tak je to většinou pár - samec, samice nebo větší skupina, většinou s jedním samcem a více samičkami, ale to už by ses pak musela domluvit, zda by prodal pouze samice nebo jestli prodává skupinu jako celek.
Taky starší pralesničky bývají většinou dražší než mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 02:55 Kahy – Re: VENDUELA
Pralesničky jsou jedovaté jen ve volné přírodě, poud ji chováš v zajetí tak svou jedovatost ztrácí, protože pochází z potravy a pokud ji chováš doma a krmíš ji kupovaným krmivem, nemá přísun potřebných látek pro výrobu jedu takže se s ní můžeš klidně i mazlit:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 22:19 VENDUELA – pralesničky
Ahoj,prosím o radu,, uvažuji o pořízení pralesniček. jaký druh bude vhodný? někde píší,že jsou jedovaté.. mohu na ně sahat??? mohu chovat dvě samičky? nechci žádná mládátka :)
Prosím o odpověd. Díky ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obojživelníci • Zobrazeno 1060x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/400-pralesnicky