Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rostliny do pouštního terária

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Rostliny do pouštního terária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 17:02 Muž Peerwulf [0] - HadiRe: Sewer
a nejsou jedovaté? ty moje žerou všechno co vidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 15:50 Muž Sewer [151] - Ještěři
Aloe vera je kaktus, který nepíchá ;-) (i když trochu ostny má, ale ne takové ty dlouhé jehličky) ...zkus se podívat po nějakých sukulentech, to jsou (pro neodborníka jako já) nepíchavé kaktusy :)

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 19:43 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Mišák22
ahoj :-) promin ale jak se jmenuje to nevím : ) jinak s tím "množením" nedávej ho do vody ale píchci ten výrustek do nějakého květináče ke kytce co nezalýváš moc často :-) já jsem takhle "zasadila" několik těch výrustků a krásně mi začali růst.. dokud jsem neodjela na delší doby pryč a tatka je nepřelil :-D To stejné se mi stalo i v terárko.. prostě jsme ze strachu aby neumřel zalívala často až uhnil :-( tak hodně štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 19:19 Mišák22 Re: Verčák
Ahoj mohla bych se zeptat jak se jmenuje ten nepíchavý kaktus? Nebo jak se množí? Odtrhla jsem si jeden výrůstek a dala ho do vody ale po pár dnech začal hnít. Skusila jsem druhý ale také od spoda hnije. Nevím si s tím rady. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 10:22 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Ja mám v terku tlustici to je docela odolnej sukulent a potom aloe arborescens a na tom si docela agama pochutnává ale zatím to vydrželo docela dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 09:25 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Verčák
Tak na první tři dny :-D ...taky sem měl u Pikouška nějakej sukulent...udělal si z něj postel. Hledal sem fotku, ale nenašel.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 08:32 Žena Verčák [112] - Ještěři
fajn a tyhle dvě tam být můžou? :-) já vím že za chvilku zdechnou.. ale aspon na začátek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 22:52 Muž Felix [752] - Ještěři
Akorát s mrtvými kusy dřeva v terku a pak mladými stromy ve výběhu na chatě. U vousatek a čukval dlouhodobě jinak neobstojí nic :-) (a tykej mi, tady nejsme na "rybickach" ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 22:27 Muž krysikmouse [32] Re: fajfmen
Já myslím že by v terku melo být něco z rostlin .. ale je s tím fakt problém .. tilandsie mi vždycky zajdou a sukulenty mi nevydrží .. už jich mám venku na terárku asi 10 tam se jim prostě daří líp :-) s čím máte dobrý zkušenosti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 22:02 Muž Felix [752] - Ještěři
Potíž pouštních a polopouštních rostlin - ty bez trnů jsou pro terárka příliš velké, ty pomenší zas mají zraňující ostny. Nešlo by to při troše fantazie bez nich? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:21 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku Druhá nějaký kaktus u toho se právě bojím bodlinky má uplně miniaturní.. "nabodávala" jsem si na ně prst a nic se mi nestalo, ani nezalézají pod kůži.. ale přece jenom může?


Jinak je mi jasné že fotit zelené rostliny na zeleném pozadí není nejideálnější, ale bohužel mám zelené stěny :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:19 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku Můžou rostlinky na fotkách k agamě?

první - nějaký sukulent
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 09:25 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Kahy
Přesně tak sukulenty, příp co by mohlo ještě vydržet je Aloe vera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 03:32 Muž Sewer [151] - Ještěři – Re: Kahy
Jakýkoliv sukulent :-)
V mých laických očích jsou sukulenty vlastně nepíchavé kaktusy :)
Akorát si myslim, že ti je had bude huntovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 02:46 Kahy – Rostliny do pouštního terária
Zdravím
Chovám korálovky druhu L.T.Campbelli, jejich původní domovina je více méně step, jako substrát využívám písek. V teráriu mám různé a jiné kameny, ale chtělo by to zeleň, jelikož mám pouštní biotop tak tu vyvstal problém...jaké rostliny tam vysadit, kaktus tam opravdu dávat nebudu:) Do umělin se rovněž nechci pouštět, nemá někdo zkušenosti s rostlinami v pouštním teráriu? Ocenil bych v této oblasti pomoc.
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 462x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/401-rostliny-do-poustniho-teraria