Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chamík nechce žrát a pokládá si hlavu

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Chamík nechce žrát a pokládá si hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 06:03 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Aleš
Ahoj Aleši. Nevíme absolutně nic o chovu, o staří chamíka a ani chovných podmínkách...pak se těžko radí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 21:40 Aleš
Ahoj prosím o radu chameleon mě nežere a pokládási hlavu,co mám dělat jsem stoho smutný?? sad děkuji za rychlou odpověd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.02.2011 05:11 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Ivulik1
Když poslechne jenom dobře, zkušení chovatelé vědí, že tohle je nejhumánější způsob jak pomoci od bolesti zvířeti, kterému již není pomoci, které má nevylečitelný úraz, nějakou těžkou nemoc, vysoký stupn rychytidy. Je to stejné jako uspávací injekce pro psa, kterému již není pomoci. Nic necítí a v té zimě ještěr či had postupně usne. A ono pokud se toho chytne nějaký blbec, pak jenom dobře, protože vím, že mnohdy je tohle pro zvíře vysvobození, jelikož v mnoha případech je takovým blbce týráno a není mu již pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 00:16 Žena Ivulik1 [1] - Ještěři – Re: Pogona
Co je to za radu, dat chamika do mrazaku??? coze Radit takhle po netu. Jednou te nejaky blbec poslechne, mozna uplne zbytecne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2011 22:11 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daniel Vincens
Jak jsem psal, po netu se moc moc špatně radí, nicméně podle fotky si myslím, že nemocný není.
Nemocný chamík má světlou barvu, stresovaný tmavou, ten na fotce se zdá být OK. Takže bych se klonil k tomu, že ho něco štve, to bych si spojil s tím přemístěním do většího terária, kde může vidět i na něco, na co předtím neviděl, může to být zdánlivě obyčejná věc,.....
Pokud rosíš 3krát denně, pak zasloužíš medaili, to je ideál, na který ani já nedosahuju :-D a myslím, že drtivá většina kolegů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 21:55 Daniel Vincens – Re: Pogona
odpovídal jsem z mobilu, proto to bylo tak strohé. ano, udělal jsem chamíkovi pozadí z polystyrenu posypaném pískem, má v terárku 7 živých květin....... je to rok co ho mám, ale začínám mít pochybnosti o tom, že mi v Pet Centru prodali 2 měsíční mládě-hrozně rychle vyrostl...... neustále se nafukuje a syčí na mě..... dneska se mi do něj podařilo dostat 6 kapátek vody, je možné, že byl třeba dehydrovaný? tím, že nechtěl ani jablko-jen násilím, tak nevím kolik toto olízal..... rosím mu 3x denně, za den tak 500ml vody...... nebo nemohla by být chyba ve výměně vzduchu? původní terárko mělo celý strop drátěný, kdežto toto co mám je od sklenáře a strop je skleněný a je v něm přes celou délku stropu je cca 10cm mřížka........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 21:43 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: DAniel Vincens
Tak to se omlouvám, za svůj předchozí soud, ale vyplynulo mi z těch strohých odpovědí, že to bude nějaké mládě, kdesi v rohu v pokojíku studenta,....
Chamík se na fotce jeví v pohodě, má terárium nějaké pozadí. Chamík může být stresovaný jednak změnou terária, a pak i např. svým vlastním odrazem ve sklech,....Předpokládám, že nějaké nové žvíře domů nepřibylo ( kočka, pes, .... )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:37 DAniel Vincens – Re: Pogona
Fotka k příspěvku tady je fotka.....v době, kdy jsem ho měl v terárku 45x45x60 byl děsně aktivní a vůbec na mě nesyčel, nechal se brát do ruky a tak, pak vyrostl, a pořídil jsem mu veliké terárko a s přestěhováním začal být vzteklý (větve, druh květin, substrát-stejné jako v malém terárku) a teď poslední týden je takový špatný.... stisk má pořád docela silný ale když nežere a přijde mi takový smutný.......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: DAniel Vincens
Pak zkus nahodit fotku chamíka, ono se sice z fotek moc blbě radí, ale zkusme to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:14 DAniel Vincens – Re: Pogona
UVB žárovku samozřejmě má, má dvě topné a jednu tuhle vitamínovou. nejvíc je na větvi pod ní (má jí tak 5cm nad helmou)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2011 20:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daniel vincens
Výmluva "jsem začátečník" není na místě no Když už si pořizuju živočicha tak si o něm PŘEDEM vše nastuduju. Pokud na otazku jak jsi do něj dostával vitamíny AD3 odpovíš Roboranem, pak o nich nevíš lautr nic, moje slova se mohou zdát tvrdá, ale je to tak.
Vitamíny AD3 do něj dostaneš buďto porízením speciální UVB zářivky ( investice cca 500 - 2500Kč ), nebo injekčně přípravkem AD3 forte apod. - ten však patří do rukou uvědomělým a poučeným chovatelům. V ideálním případě kombinací obou - zářivky i vitamínů.
Roboran není vitamínový přípravek, ale MINERÁLNÍ ( rozdíl mezi minerály a vitamíny tu rozebírat nebudu, je to učivo chemie tak 7. - 8. třídy ZŠ ). Pokud tedy neznáš ani tyty základní věci a máš chamíky doma a ten chřadne, pak je to celé špatně :-|
S největší pravděpodobností se jedná o nedostatek vitamínů AD3, nevím v jakém to je stadiu, pokud ale nežere a jen tak visí a neměl od mala zdroj UVB záření, pak bych tipnul, že v pokročilém a stejně zemře. Je to možná kruté, ale asi to pro něj ( i Tebe ) bude lepší, jelikož pokud o něm nic nevíš ( a to je zřejmé ) pak by se chudák stejně trápil. Můžeš mu od bolesti ulehčit tak, že jej dáš do mražáku - zima jej bezbolestně uspí a už se trápit nebude.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:12 Daniel vincens
Jsem začátečník, takže jsem vitaminoval akorát roburanem a ještě nesměla pro plazy..... Nemáte nejaký tip jak chalupa nakrmit? Muže takováhle apatie znacit nějakou nemoc? Co dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:32 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Daniel Vincens
Jak do něj dostáváš vitamíny AD3? Minerály používáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:16 Daniel Vincens – Chamík nechce žrát a pokládá si hlavu
Ahoj, prosím o radu, chamík nechce vůbec žrát, minimálně týden pořádně nejedl..... jediné co se mi povedlo do něj dostat je kousek jablka, ale cvrčků si ani nevšímá..... jenom tak polehává na větvi, odkládá si hlavu na větev...... díky za radu......

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 409x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/424-chamik-nechce-zrat-a-poklada-si-hlavu