Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

epoxy

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
epoxy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2011 22:20 Muž Jery [9] - Hadi
Jak říká Jammes, může to být nevytvrzeným epoxydem. Případně mne napadá ještě špatně namíchaný poměry - tudíž nevytvrzené. Asi nejlepší by bylo to vyndat (vím co je to za trápení rozebírat silikon), případně vypustit vodu, pořádně nechat vyschnout a znovu udělat dekor a znovu epoxyd. Neředit ho moc lihem. Jen tak, aby šel dobře natírat a udělat v delším časovym odstupu několik nátěrů. Pak to nechat pořádně vytvrdit. Někteří lidé nechávají i týden tvrdnout. Potom vzít ocet, případně kyselinu citronovou (hodně nasycenej roztok) a všechno to tím pořádně našplíchat a lépe vícekrát. Tím zneutralizuješ případné zbytkové nebezpečné látky. Pak hodně opláchnout a můžeš napouštět. Další věc, co mne napadla. Cos použil za barvu? Když použiješ barvy, které nejsou určené k trvalému styku s vodou, tak je potřeba epoxydem několikrát natřít i mezní místa kde je přechod barva/polystyren. Některé barvy (většinou akrylové) při trvalém styku s vodou můžou zbělat. Takhle mi zbělal i soicrat (penetrace), který mi v teráriu ukápnul na dno vlivem vlhkého pozadí. Pokud nemáš přetřenej epoxydem i spoj mezi barvou a polystyrenem, tak se můžou některý barvy chovat hydrofylně a bělat i mimo místa přímo vystavená vodě. Úááá... jsem se rozepsal. Snad Ti to pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 22:32 Muž jammes [12] - JeštěřiRe: Daniel
Řekl bych že epoxy nebyla dostatečně vytvrzená. Jakou si použil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 17:32 Daniel – epoxy
Mám dotaz, udělal jsem pozadí pomocí polystyrénu a epoxy 1200, jenže po vložení do terária mi za 48 hodin vše, co bylo natřeno epoxydem a bylo ve vodou zbělalo. Původní hnědá barva se změnila na bílou a ani po oschnutí pozadí se už na hnědou zpět nezbarvila. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 220x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/440-epoxy