Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Skrotenie škrečka

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Chov 

+ přidat příspěvek
Skrotenie škrečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2012 23:01 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: O2
A proč krotit? V překladu - násilím si podmanit a předělat ku obrazu svému? Není spíš princip chovu rozličných tvorů v pochopení jejich potřeb a zajištění zmíněného?
Pokud o tebe zvíře nestojí, nenuť je. Já se taky svému štírovi a pavoukům nevnucuji ;-), zatímco některé z ještěrek a jedna želva se velice rády chodí mazlit...
Jeden náš pes mě zbožňuje, druhý tak akorát somruje krmení. O jednoho kocoura permanentně zakopávám, jak chce být stále u mě a spí se mnou v posteli (stejně jako prvně zmiňovaný pejsek, akorát každý z nich na jiném oblíbeném místě), další si vybírá situace a další přede mnou utíká (aniž bych mu kdy ublížil a vlastně je na světě jenom díky mě, nějak si ale vzal do hlavy že jsem pro něj strašlivě nebezpečný tvor). Tři půlmetroví ještěři se ke mě hrnou sotva mě uvidí, čtvrtý na sebe nedá sáhnout. Jedna myš mé dcery mi vyleze na ruku při každém otevření boxu, ostatní dvě se schovají... Vždycky je to indviduální, subjektivní. Podle nich!
Chceš zvíře? Počítej s jeho názorem, obrň se trpělivostí a pokus se získat jeho sympatie
Chceš mazlíka bez osobnosti? Pořiď si plyšáka anebo Tamagoči
Nikdy zvíře do ničeho nenuť. Respektuj je a ono se to někdy někde zúročí. Možná... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 18:18 Katri102 Re: O2
Zkrotit?..ses zbláznila?..křečka nezkrotíš....jestli je nový,tak ho nech aby si zvyknul na prostředí a pak jen třeba pomalu mu dávat ruce do klece bo v čem ho máš ale neber ho.. Postupem času si an tebe začne zvykat a bude to cájk..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2011 22:52 Muž Jery [9] - Hadi
Nu ověřil jsem si již mnohokrát, že to je vždy o samotných zvířatech a jejich povaze. Stává se že neagresivní druh zvířete má velmi agresivní jedince a naopak a i záleží jak si kdo na koho zvykne. Chovám mastomys coucha na krmné účely a stalo se mi, že jsem si přinesl od chovatele nekolik mastomyší a najednou se vířily piliny. Je to běžné že si vyříkaj hierarchické vztahy a pak je klid. Jeden nově přinesenej samec měl ale smůlu. Prostě jedný stávající samici nesednul a byl oheň na střeše. Byl mladej, nekonfliktní a prostě nebyl důvod, aby jí vadil. Ta ale po něm šla jak slepice po flusu. Jakmile byl v terárku, tak přivřela očí, sklopila uši a šla po něm. Jak se někam schoval, tak hledala dokud jej nenašla a znova. Jednou jsem jí zrovna, když byli v chumlu třepnul přes hlavu a to chvíli zkrotla, protože si asi myslela, že to udělal on. To dalo chvíli na to ho ulovit a dát alespoň na doléčení zranění k Potkanovi. Když se uzdravil, tak jsem ho na den vypustil nazpět. Všechny mastomyší (cca 8 kusů) ho ignorovali a akorát ho očuchaly a hned se kamarádily. Jenom ta jedna mrcha po něm okamžitě šla. Jeden den byly spolu kdy jsem nebyl doma a skončil s ošklivě pokousanejma zádama, tlapkama, ocasem a ukouslým kusem šourku. Naštěstí měl zrovna had hlad a tak se jej s láskou a péčí ujal. Prostě nikdy není jistota, jestli si sednou, nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2011 20:24 dan999
myslím, že by to nemel být problém, zkus to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 21:39 Muž Hunter [100] - Želvy
Chcel by som sa spýtať či sa dá zvyknúť samička džungaráka ( približne rok ) na mladého džungaráka. Samička je chovaná samostatne a je čulá a neagresívna. terarka.net/terarka/423 - v tejto prezentácii je tá samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2011 21:29 dan999
taky jsem dostal přebytky z chovu na mazlení a nikdo se s nimi nechtěl mazlit jen naše korálovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:33 Muž Jirka [45] - Ještěři
mluv na něj klidným hlasem,žádné prudké pohyby,a snaž mu nabízet nějaké dobroty z ruky on zkrotne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já bych ho dal na chvíli ke své korálovce a byl by krotký hned :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:29 dan999
nedivím se, že se bojíš, taky jsem se vždycky lekl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:45 Muž O2 [0] - HlodavciRe: dan999
ano presne tak je agresivny asi si brani svoje uzemie alebo co. az sa ho bojim. diky za radu skusim to :-) :-) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:33 dan999
obrací se na záda, jakoby smotává do kuliky syčí (nebo jak se dá ten zvuk popsat) a kouše? bežně to delají džungaři a pak nezbývá nic jiného než se nechat párkrát kousnou a hladit ho a ukázat mu, že mu nechceš ublížit, mohlo by to pomoct... ale nic neslibuji :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 16:27 Muž O2 [0] - Hlodavci – Skrotenie škrečka
Fotka k příspěvku Keď sa idem môjho škrečka dotknúť alebo ho pohladiť začne vydávať čudné zvuky. Neviete ako ho mám skrotiť? Prosím pomôžte mi. :-( hmm sad
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 337x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/447-skrotenie-skrecka