Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

ako to vsetko zacalo

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
ako to vsetko zacalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 08:06 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Jery
Já měl, jako hodně malý, suchozemskou želvu. To mi bylo tak 4-6 let a jednoho "krásného" dne nám zdrhla z terárka a už jí nikdo nikdy nenašel. Ještě předtím jsme měli rybičky, ale o ty se starali rodiče. Nakonec rybičky skončily ve školce, kam jsem chodil. Potom jsme měli vodní želvičky, ale to už ani nevím, co se s nimi stalo. JEdiné co si pamatuji je, že hrozně smrděly :-D. Potom jsem (to už jsem i do školy chodil, ale furt jsem byl škvrně) si pořídil užovku červenou a to jsem měl celkem dlouho.. Ta mě oslovila asi nejvíc ze všech zvířat, které jsem měl.. Chodíval jsem s ní ven, hřál jsem si hada na prasou :) při koukání na TV a obdivoval její rychlost při lovu myšek :). Jo to bych zapomněl, ještě před chovem elaphe jsem choval 2 laboratorní myšky.. To měla mamka radost, protože myší se nejvíc bojí a k tomu má velký strach z koček... No a od doby, kdy jsme měli myšky (nakonec jsme jich měli víc) k nám začaly na balkon chodit kočičky :). Potom jsem hodně let vůbec žádné zvíře neměl, až když v té době ještě přítelkyně chtěla králíčka.. Toho jsme měli asi rok a když šla přítelkyně do pryč, šel i králík.. Krátce na to jsem si pořídil rybičky a Ty mám doteď. V úterý poputují jinam, už na ně mám na aukru příhoz. Rybičky jsou sice krásné, ale ty mě nějak extra neoslovily.. Mám je tedy také už snad rok. Ale vždycky jsem si přál ještěra. Jediný ještěr, o kterém jsem věděl, byl chamík a leguán a na chamíka jsem si nikdy netroufl a leguán je pro mě moc velký a po nastudování různých materiálů jsem zjistil, že pro mě není extra vhodný. Proto jsem se díky těmto stránkám začal zajímat o agamy vousaté a už jsem pevně rozhodnutý, že si ji do pár týdnů pořídím. Jirka mi zařizuje nejúžasnější ;) terárium a jakmile bude, budu prosit Pogona o agamáka. Na něj se moc těším - ještěrka je můj nesplněný dětský sen a dle toho, co vím o agamách vousatých vím, že si budeme bezva rozumnět :). Toť zatím asi celý můj životní příběh spojený se zvířaty :-). Snad jsem se do toho moc nezamotal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 23:19 Muž Jery [9] - Hadi
volph: A jak Ty jsi začal se zvířaty? No 500 cvrčků vydá pomalu na biotop deštného pralesu v noci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 23:18 Muž Jery [9] - Hadi
Jo není nad biologickou rovnováhu :-D Kamarádovi ale zdrhnul takhle jednou skípkan. Jeho matka (mimochodem s těžkou arachnofobií) večer rozestýlala postel a jak třepla s peřinami, tak se před ní vznesl a ladně pohleděl do očí sklípkan :-D Kamarád se večer vrátil a hned ve dveřích dostal facku takovou, že měl otisk ještě druhej den :-D ...sklípkana ale stejně obhájil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 16:38 Muž volph [9] - JeštěřiRe: Pogona
Můj brácha si v neděli minulý týden pořídil agamu a v týdnu koupil cca 500 cvrčků, které měl v krabičce :-D. Konec asi znáte :-D. Včera za jeho nepřítomnosti, kdy byl přes noc v práci se mu jaksi prokousali z krabičky skrz větrací dirku ven a všichni cvrčci mu zdrhli do baráku !!!! :-D Já mám výtlemy ještě teď :-D. Jsem zvědav, jak si s nimi poradí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 16:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jery
Hehe, copak dětská nepozornost, já nechal předloni pootevřenou krabičku se šváby ( mohlo jich být kolem 80ti ) na chodbě a málem mě čekal rozvod, když je manželka druhý den objevila v kuchyni v mouce, u dětí v pokojíčku na stěně, prostě všude :-D Tak jsem vypustil navolno agamy a chameleony, narafičil pár samolepicích návnad a tato zásahová jednotka vše do týdne zlikvidovala ( snad ) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 15:57 Muž Jery [9] - Hadi
Nu u hmyzu maj asi všichni rodiče velkou radost :-D Například, když si ho člověk přinese pro ještěrku. ...nejlépe cvrčky, které ve své dětské nepořádnosti zapomene zavřít. :-D Tři měsíce jsem je pak musel lovit a celou dobu pod "bičem" rodiny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 10:23 Muž Syndrom [6] - Hadi
heheh smich



mno tak u me to bylo lehce podobne jako u Jeryho :)

od mala jsem byl fascinovan vsim zivym teda krom botaniky smich venku jsem lovil zabky a jesterky(ani nepustili ocas)a vselijake pavouky a nosil je domu kde jsem je par dni mel a snazil jsem se je krmit:) pod natlaky rodicu ze tohle doma mit nebudeme a ze to chcipne jsem je vzdy vypustil zpatky do prirody:) pozdeji jsem si poridil prvni pavoucky (brachypelma vagans) pak uzovku cervenou pak agamu kocicinskou mno a ted mam koralovku mexickou ktera mi dela neskutecnou radost:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:17 Muž Jery [9] - Hadi
Byl jsem dítě a vyhrazuji si právo na promlčecí desetiletou lhůtu :-D Mimo to mne kousla ještěrka, tak to mám splacené :-D ...a za tu dobu jsem pomohl hodně zvířatům :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 20:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jery
Budu dělat, že jsem nic nečet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 20:22 Muž Jery [9] - Hadi
No u mne to bylo docela kriminální mládí :-D jak jsem viděl někde se mihnout hada, nebo ještěrku, tak jsem jí musel okamžitě ulovit :-D Jak jsem viděl něco, co mělo klikatou čáru, nebo podobnej vzor, tak jsem zase to možná studoval klacíkem (jen trochu podráždil, aby se stočila a nezdrhala. ...NE bití a podobné týrání), nu a pak mi jeden známej přivezl z Itálie nějakou ještěrku (asi poddruh ještěrky zelený - odstín lehce do tyrkysova) a tak jsem jí měl asi čtvrt roku v akváriu (bez vody) než mi zdrhla a kočka jí odlovila. Nu a celou tu dobu jsem toužil míti hádě. ...tak jsem studoval, četl a zjišťoval, ale pořád nebyly peníze a čas na sehnání terária a podobně a nakonec mne k hadovi dotlačila přítelka. ...a tak se stalo :-) Jinak od malička akvária a všemožné rybky :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 14:41 Muž Sewer [151] - Ještěři
U mě to začalo rybičkama... Jedno akvárko (30 litrů), pak druhý (60 litrů), pak třetí (170 litrů :) ), pak čtvrtý (50 litrů), pak pátý (12 litrů) a pak šestý (3 litry - pro listonohy ;-) ).

Pak přišel gekončík od jednoho Pražského chovatele a pro něj velikánský terárko od kamaráda truhláře. Po čase jsem zjistil, že terárko, který má přes metr není pro jednoho 3-měsíčního gekončíka zrovna vhodný, tak jsem zrušil 5Oti litrové akvárko a předělal ho na terárko. Na vánoce jsme si s přítelkyní pořídili od Pogony dvě Agamy (jedna se nastěhovala do uvolněného terária po Gekončíkovi a druhé jsem terárko postavil) a ještě jednu samičku Gekončíka. Koncem jara nebo začátkem léta se chystáme znova k Pogonovi pro další samičku Gekončíka a Pavouka, který půjde do 30ti litrového po rybičkách, které jsem pro tento účel už taky zrušil ...a ještě bych chtěl hada, ale to si ještě musím rozmyslet :)

...jinak akvárka jsem v tuto chvíli zredukoval na dvě - 60 a 170 litrů :-)
Terárka mám v pokoji taky dvě (s Agamou a s Gekončíkama) a ještě tu prázdnou třicítku, připravenou pro pavoučka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 07:17 Žena Tessee [1]
Natajno propašovaná myška (Matýsek), když to naši zjistili (bylo mi asi 7), byli naštvaný, ale babi se mnou hned druhej den šla koupit vybavení za 1300,- smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2011 21:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Hihi, úplně první byl kos se zlomeným křídlem ( to ale není moc teraristika ), pak Elaphe guttata a párek Pandimus imperator, mohlo mi být okolo 8mi let. 2. - 3. třída na základce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:32 Muž Simon ㋡ [3] - Ještěři
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:13 Muž Jirka [45] - Ještěři
:-D Malinkatým potkánkem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2011 20:12 Muž Simon ㋡ [3] - Ještěři – ako to vsetko zacalo
chcel by som sa opytat ci si pametate ako zacala vasa teraristicka kariera a aky bol vas prvy zivocich :-P ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 328x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/455-ako-to-vsetko-zacalo